Így állunk Spanyolországgal - szoros meccsek, de meglepően kedvező mérleg a bronzmeccs előtt

hozzászólás, 2021.08.07.

Vasárnap kora reggel, 6.40-kor kezdődik az a meccs (M4 Sport és vlv, szöveges élő), amelyen kiderül, hogy 2008 után először szerzünk-e érmet az olimpián. Ellenfelünk Spanyolország, s a vlv archívumából kigyűjtöttük a két csapat egymás elleni közelmúltjának állomásait. Addig a pillanatig mentünk vissza az időben, amikor Märcz Tamás átvette a válogatott irányítását.

Egy nagyon erős és rendkívül összeszokott spanyol válogatottal kell megküzdenünk a bronzéremért. A játékosok túlnyomó többsége a "szürke hétköznapokban" is közösen gyakorol, hiszen a 13 nevezett spanyol vízilabdázó közül 11-en (!) a CNA Barcelona "alkalmazottai", csak a cserekapus Aguirre és a nagy darab behemót center, Tahull játszik a másik barcelonai klubban év közben. A meccsünket az orosz Vojvodin és a görög Sztavridisz vezeti, utóbbi vélhetően azért esett el a döntőtől, mert a görögök bejutottak oda. (A fináléban az amerikai Goldenberg és a spanyol Buch bíráskodhat.)

A tokiói bronzmérkőzésnek egészen különleges keretet ad, hogy mindkét válogatott kapujában világklasszis hálóőr szerepel majd, s e két hatalmas sportolónak (Dani Lopez Pinedónak és Nagy Viktornak) szinte biztosan ez lesz az utolsó mérkőzése, a végső dudaszó pályafutásuk végét jelenti majd...

Märcz Tamás szövetségi kapitánysága alatt - az elmúlt öt évben - a spanyolok az egyik leggyakoribb ellenfeleink voltak. Tízszer találkozott a két válogatott. A mérleg: hét győzelem, két döntetlen, egy vereség. A legemlékezetesebb meccsünk ebben az időszakban a tavaly januári budapesti Eb döntője volt, amit ötméterespárbajban nyertünk meg.

Az öszesített gólkülönbség: 116:102

A spanyol csapat Tokióban (sapkaszámok szerint):

1 Daniel Lopez Pinedo, 2 Alberto Munarriz, 3 Alvaro Granados, 4 Bernat Sanahuja, 5 Miguel De Toro, 6 Marc Larumbe, 7 Martin Famera, 8 Francisco Fernandez, 9 Roger Tahull, 10 Felipe Perrone, 11 Blai Mallarach, 12 Alejandro Bustos Sanchez, 13 Unai Aguirre
Szövetségi kapitány: David Martin.

Az egymással vívott mérkőzések krónikája (az eredményre klikkelve megtekinthető a vlv eredeti tudósítása, nyilatkozatokkal, fotókkal, többnyire a meccs góljaival):

2021

A tokiói olimpiát közvetlenül megelőzően a két csapat közösen edzőtáborozott Ojama városában, kétkapuztak is, de hivatalos mérkőzést nem játszottak. Kiszivárgott és részben hivatalosan is megerősített információk szerint a sopanyolok itt már csúcsformában voltak és okoztak kellemetlen perceket a mieinknek, akik ekkor még kicsit keresték a játékukat.

Benu Kupa

2021.07.05., vasárnap

Magyarország-Spanyolország 11:11 (1:2, 4:2, 2:3, 4:4)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Peris (horvát), Galkin (orosz)
Magyarország: Nagy V., Manhercz K. 1, Vámos 2, Jansik Sz., Erdélyi 1, Varga Dénes 2, Hárai 1. Cs.: Angyal, Zalánki 1, Hosnyánszky 1, Pásztor 2, Mezei. Szövetségi kaőitány: Märcz Tamás.
Spanyolország: Lopez Pinedo, Munarriz 1, Del Toro, Larumbe 1, Famera, Fernandez 1, Perrone 2. Cs.: Granados 4, Sanahuja, Tahull 1, Mallarach, Bustos Sanchez 1. Szövetségi kapitány: David Martin

2. forduló, január 16., csütörtök

Magyarország-Spanyolország 11:11 (4:2, 1:2, 3:4, 3:3) jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
Budapest, Duna Aréna, v.: Alexandrescu (román), Zwart (holland)
Magyarország: Vogel Soma, Pohl 2, Erdélyi, Varga Dénes 1, Hárai 1, Vámos 3, Zalánki 1. Cs.: Manhercz K., Angyal 1, Mezei, Hosnyánszky 2, Jansik Sz. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez Pinedo, Perrone 4, Munarriz 1, Larumbe 1, De Toro, Mallarach 1, Fernandez 1. Cs.: Bustos Sanchez, Sanahuja, Granados Ortega 2, Delgado 1, Tahull. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyől: 5/12, ill. 4/11
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kipontozódott: Hosnyánszky (a negyedik negyedben), Bustos Sanchez (a  negxedik negyedben), Jansik Sz. ( a negyedik negyedben)

Január 26., vasárnap

Döntő

Magyarország-Spanyolország 14:13 (1:3, 3:0, 2:2, 3:4 - 5:4) - ötméteresekkel - jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
Budapest, Duna Aréna, v.: Margeta (szlovén), Sztavridisz (görög)
Magyarország: Nagy V.,  Erdélyi, Varga Dénes 3, Pohl, Mezei, Vámos 2, Zalánki 3Cs.:  Jansik Sz., Hárai 1, Angyal 1, Hosnyánszky 1, Manhercz K. 3Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez Pinedo, Granados Ortega 1, Perrone 2, Larumbe 2, Tahull 1, Munarriz 4, Bustos Sanchez. Cs: De Toro, Mallarach 2, Sanahuja, Delgado 1, Fernandez, Lorrio (kapus). Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 5/10, ill. 4/12
Gól - ötméteresből: -, ill. 0/1
Kipontozódott: Pohl (a harmadik negyedben), Sanahuja (a negyedik negyedben)

A két csapatkapitány, Felipe Perrone és Varga Dénes

2019

Világbajnokság, Kvangdzsu (Dél-Korea)

A VLV VB-ALOLDALA AZ ÖSSZES EREDMÉNNYEL, JEGYZŐKÖNYVEKKEL

Csoportkör, 2. forduló, július 17., szerda

Magyarország-Spanyolország 13:11 (4:2, 5:4, 3:0, 1:5) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
Kvangdzsu, v.: Margeta (szlovén), Goldenberg (egyesült államokbeli)
Magyarország: Nagy V., Jansik Sz. 2, Bátori 1, Manhercz K. 2Hárai 1. Vámos 1Sedlmayer 2. Cs.: Mezei, Zalánki 3, Angyal 1Pohl. Szövetségi kapitányMärcz Tamás
Spanyolország: López Pinedo, Bustos Sanchez 1Larumbe, Perrone 2Barroso, de Toro 1Munarriz 2. Cs.: Lorrio (kapus), Granados Ortega 3Mallarach 1Tahull, Cabanas Pegado, Fernandez 1. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 7/13, ill. 4/10
Gól - ötméteresből: –, ill. 2/3
Kipontozódott: Cabanas (a harmadik negyedben), Pohl (a harmadik negyedbedn), Jansik Sz. (a negyedik negyedben)

Világliga-szuperdöntő, Belgrád (Szerbia)

Csoportkör

2. forduló, június 19., szerda

Magyarország-Spanyolország 15:12 (2:3, 3:3, 3:3, 3:2 - 4:1) - ötméteresekkel
Belgrád, Tasmajdan uszoda, v.: Margeta (szlovén), Peris (horvát)
Magyarország: Kardos, Jansik D. 2, Erdélyi 2, Bátori 3Német T., Kállay 1, Kovács G. 1. Cs.: Nagy Á. 1, Gór-Nagy, Bedő, Pásztor 4, Várnai 1Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: López Pinedo, X. García, Granados Ortega 5, Perrone 1, De Toro 1Larumba, Cabanas. Cs.: Mallarach 3, Munarriz 1, Tahull, Bustos Sanchez, Barroso 1. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 6/12, ill. 6/11
Gól - kettős emberelőnyből: 2/2, ill. 1/2
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Munarriz (a harmadik negyedben), Gór-Nagy (a negyedik negyedben), Bustos Sanchez (a negyedik negyedben), Nagy Á. (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: Pásztor (a mérkőzés rendes játékidejének utolsó percében)

A meccs MVP-je Kardos Gergely lett.

A 15-ös keretből Dőry Farkas és Gyárfás Tamás nem szerepelt a meccsen.

2018

Világliga, európai csoportselejtezők, 6. játéknap

Március 20., kedd

Spanyolország-Magyarország 15:13 (3:1, 1:3, 3:3, 3:3 - 5:3) - ötméteresekkel

Pamplona, v.: Tiozzo (horvát), Sadekov (orosz)
Spanyolország: Lopez Pinedo, Munarriz 3, Granados 2, de Toro, Larumbe, Minguell 1, Barroso 1, Espanol 3, Tahull 2, Fernandez, Mallarach 3, Bustos. Szövetségi kapitány: David Martin
Magyarország: Nagy V., Török 1, Manhercz K. 3, Zalánki 1, Vámos 3, Mezei 1, Jansik D., Jansik Sz. 2, Angyal, Bátori 2, Bedő, Kovács Gergő. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Kipontozódott: Török B., Jansik D., Bedő

Európa Kupa, 2018

Szuperdöntő, Rijeka (Horvátország), április 5-8.

Csoportkör, 3. játéknap, április 7., szombat

Magyarország-Spanyolország 13:7 (3:0, 4:4, 5:1, 1:2)
Rijeka, Kantrida uszoda, v.: Sztanojevics (szerb), David (francia)
Magyarország: Nagy V., Török, Manhercz K. 2, Zalánki, Vámos 2, Mezei 2, Jansik D., Jansik Sz. 3, Nagy Á., Bátori 3, Bedő 1, Kovács Gergő, Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lorrio, Munarriz 1, Granados Ortega 2, Del Toro, Larumbe 1, Minguell 2, Barroso 1, Espanol, Tahull, Fernandez, Cabanas Pegado, Bustos Sancez. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 3/6, ill. 2/8
Gól - ötmétresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Minguell (a negyedik negyedben)

Európa Kupa-csoportselejtezők

2018.02.17., szombat

Magyarország-Spanyolország 8:7 (2:3, 2:1, 4:0, 0:3)
Kecskemét, v.: Vojvodin (orosz), Dalli (máltai)
Magyarország: Nagy V., Bátori 1, Jansik D., Erdélyi 1, Bedő, Vámos 4, Zalánki 1. Cs.: Angyal, Manhercz K., Mezei, Jansik Sz., Kovács Gergő 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lorrio, Munarriz, Del Toro, Larumbe, Barroso, Espanol 3, Cabanas 1. Cs. Granados, Minguell, Guiterrez 1, Mallarach 2, Bustos. Szövetségi kapitány: David Martín
Gól - emberelőnyből: 3!/7 ill. 2/9
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -

Világliga, európai csoportselejtező, 3. forduló

2018.01.16., kedd

Magyarország-Spanyolország 9:8 (2:2, 3:2, 3:3, 1:1)
Hódmezővásárhely, Gyarmati Dénes Sportuszoda, v.: Golikov (orosz), De Jong (holland)
Magyarország: Vogel Soma, Bátori 1, Jansik D., Erdélyi, Mezei, Vámos 2, Zalánki 2. Cs.: Manhercz K. 2, Bedő 1, Vadovics, Török B. 1, Jansik Sz. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez Pinedo, Granados, Munarriz 1, Larumbe, Del Toro 1, Fernandez 1, Bustos. Cs.: Minguell, Tahull 2, Cabanas, Mallarach 3, Espanol. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 3/8, ill. 5/8
Gól - ötméteresből: -, ill. -

2017

Samartzidis Kupa, Glyfada (Görögország)

3. nap, június 25., vasárnap

Magyarország-Spanyolország 9:7 (1:1, 3:2, 1:2, 4:2)
Glyfada
Magyarország: Decker A., Zalánki 1, Bátori, Salamon, Vámos 2, Török B. 2, Decker Á., Gór-Nagy, Erdélyi 2, Manhercz K. 1, Mezei, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez, Munarriz 1, Granados, Del Toro, Larumbe, Minguell 2, Barroso 1, Espanol 1, Tahull 1, Fernandez, Mallarach, Cabanas. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 2/11, ill. 3/6
Kipontozódott: Gór-Nagy

A VLV OLIMPIAI ALOLDALA FOLYAMATOSA FRISSÜLŐ EREDMÉNYEKKEL

A vlv eddigi tudósításai a tokiói olimpia férfi tornájáról:

Tokió - elmegyünk az éremért

Tokió - Szakemberek a görögök elleni vereségről

Kit mi motivál? - Varga Dénes a vlv-nek arról, hogy a fiúkkal most összedugják a fejüket

Görögország-Magyarország 9:6 - A bronzmérkőzés maradt

Tokió, elődöntő: Görögország-Magyarország - élő közvetítés

Így állunk Görögországgal - nehezebb lesz, mint sokan gondolják

Miért nem láttuk a VAR képét Nagy Viktor védésekor?

Märcz Tamás: ,,Manó matek-korrepetálását elhalasztjuk,,

Magyarország-Horvátország 15:11 - ELŐDÖNTŐBEN VAGYUNK!

Magyarország-Horvátország - élő közvetítés

Így állunk Horvátországgal - A fontos meccsek szempontjából mi következnénk...

USA-Magyarország - élő közvetítés

Mely klubok adják a legtöbb játékost a tokiói tornán?

Magyarország-Dél-Afrika 23:1

Magyarország-Dél-Afrika - élő közvetítés

Dumi kimarad - Mi várható Dél-Afrika ellen?

Japán-Magyarország 11:16

Japán-Magyarország - élő közvetítés

Märcz Tamás a vlv-nek: Nincs ok letargiára, nehéz lesz a japán meccs, de hozni kell!

Tokiói rajt: Magyarország-Görögország 9:10