Magyarország-Olaszország - élő közvetítés

hozzászólás, 2019.07.25.

A világbajnokság elődöntője. A tét a finálé mellett az olimpiai kvóta. A meccs 11.30-kor kezdődik, az M4 Sporton követhető, mi a nálunk megszokott szöveges élő közvetítést kínáljuk.

Magyarország-Olaszország 10:12 (4:2, 1:5, 2:2, 3:3)
G.: Angyal, Zalánki, Vámos 2-2, Manhercz K., Sedlmayer, Pohl, Hárai, ill. Echenique 4, Di Fulvio 3, Figari 2, Luongo, Figlioli, Bodegas

Válogatottunk szombaton 10 órakor a vb bronzérméért játszik Horvátországgal.

0,23-nál a miénk.

Fél perc.

Bodegas kiáll. Zalánki lövi el, véd a kapus.

Blokk után újra támadunk.

10:12 - Vámos blokkol. Az olaszoké marad a labda. Már kiegészülünk,a mikor Luongo lő, épphogy becsúszika  labda. 1,42

Zalánki kiáll.

Magadták! 2,24 a meccsből.

Hosszan tanakodnak.

10:11 - Angyal - videózás lesz.

Kiállítás, utána Mezeit megütik, Renzuto Iodice piros lapot kap.

9:11 - Echenique váratlanul ráhúzza a rövidre. 3,01

9:10 - Zalánki átlő mindenkit. Akciógól! 3,36

8:10 - Figari belövi. 4.00 a meccsből.

Bátorit kiállítják, időt kérnek az olsazok.

Most Pohl a center. Bátori kapufát lő, az olaszoké a labda.

Vámos újra. Véd a kapus, de a kipattanót Angyal elhozza.

Vámos - szöglet.

Visszaúszás közben fórt kapunk, Velotto kipontozódott. Märcz Tamás kikéri második idejét.

Vogel szenzációsan védi Aicardi csavarját!

Ígéretesen passzolgatunk, de végül nem sikerül lövőhelyzetet teremteni és lejár a támadóidőnk.

Fórt kapunk. Jansik és Angyal van bent centerben.

Blokk után újra miénk a labda.

Nem tudunk megúszni, most lassan támadunk.

Varga Dénes leszedi a keresztpasszt!

Jansik Szilárd kiáll.

8:9 - már kiegészültek az olaszok, amikor Varga Dénes átteszi a másik oldalra Vámosnak, aki óriási gólt lő!

Sedlmayer megszerzi a labdát!

Egy másodperccel a dudaszó előtt Manhercz Krisztián kiállítást harcol ki. De hogy fogjuk megszerezni a labdát a ráúszásnál Figliolival szemben?

0,7 a negyedből.

7:9 - Figlioli a kapu bal oldalába lő.

Hárai harmadik kiállítása, majd ráfújják az ötméterest, mert Pufi nem engedte elvégezni a szabaddobást.

Kontra után jöhetnek az olaszok.

7:8 - peches gólt kapunk, blokkoló kézről pattan meg Figari labdája.

Varga Dénest kiküldik Bodegasról.

7:7 - Manhercz passzát Angyal húzza be a falból. 1.23 a negyedből.

Mezei labda nélküli kiállítást kap, Märcz Tamás kikéri első idejét. Másfél perc a negyedből.

Aicardi kintről, Vogel véd.

Két perc még a negyedből.

Sedlmayer a támadóidő végén a kapufa élét találja el.

A kapufa és Vogel együtt, miénk a labda!

Bátori labdáját blokkolják.

Túl a negyed felén.

Figlioli a vízre pattint, mellé!

Angyal kiáll. Neki is a második.

6:7 - Hárai center-akciógólt lő.

Megszerezzük a labdát.

Megint nagy helyzetet alakítunk ki, ismét Jansik, a rövidet célozza meg, Del Lungo kivédi.

Magyar fór. Velotto megy ki.

Kivédekezzük! Di Fulvio kapufát lő, miénk a labda.

Mezei második kiállítása. (Hárainak is kettő van.)

Vogel szögletre véd.

Mindenki Vámosra húzódik, aki két lóba után átteszi a falba Jansiknak. Ő a vízre pattint, de fölé megy a labda.

Dolce második kiállítása.

Manhercz kapufát lő, miénk a labda.

Ismét az olaszoké a labda. Vogel Soma maradt a kapuban, Nagy Viktor valószínűleg megsérült. A bal kezét jegelik a kispadnál.

NAGYSZÜNET

Jól védekezünk, blokk után, 0,17-nél miénk a labda.

Bátori előbb kapufát lő, a kipattan, a miénk, ismét Bátori - véd a kapus.

1.02-nél előny, Angyal volt bent centerben.

Bátori labdája a blokkról visszapattan hozzánk.

Oldalhálót lőnek az olaszok a támadóidejük végén.

Kapust cseréltünk, mégozzá menet közben, Vodel Soma a kapunkban.

Nem tudunk rendesen felállni, a végén kétségbeesett centerpassz, de nem jó.

Nagy Viktor véd!

Olasz előny.

Zalánki távoli lövését védi a kapus. Muszáj volt lőni, lejáróban volt a támadóidő.

A másik oldalon is kontra.

Kontra Mezei ellen.

A negyed felénél vagyunk.

5:7 - megadták.

Bodegas labdáját megadják, de videózás lesz.

Hárai második hibája, hátrány jön.

5:6 - Zalánki három lóba után a kapus feje felett lövi be. 4.52 van a negyedből.

Mezeiról fór jön.

4:6 - Echenique balról a hosszúba lő.

Fórt kapunk, de kimarad, Vámos lövése most nem jó.

4:5 - Di Fulvio ziccerbe kerül és nem hibázza el. 5.58 a negyedből. Két lefordulásgólt kaptunk egymásután.

Sedlmayer labdájába beleér a blokk, onnan kapufa és kimegy mellé.

Renzuto Iodice kiáll.

Hárai jó centerpasszt kap, a vízről húzza rá, fejbe találja a kapust. A kipattanó a miénk.

4:4 - Echenique a rövid fa mellé pattint. Akciógól.

Hárai ellen kontra.

4:3 - Echenique a rövidbe

Megint gyorsan hátrányba kerülünk, Zalánki ment ki.

Figlioli hozza el.

Nagy Viktor véd.

Manhercz a támadóidő végén, messziről lő - szöglet, újra támadhatunk.

Bodegas kapná a falban, két játékos ugrik rá, Manhercz kiblokkolja!

Angyal kiáll.

4:2 - Vámos rövid laposat lő. 1.23 a negyedből.

Di Fulvio kiáll.

3:2 - Manhercz középről, hhátulról, a kapu bal alsó sarkába.

Hárai fórt kap! Ilyen is van!

2:2 - Di Fulvio újabb nagy lövése hátulról, most balról, a hosszúba.

Hárai nem kap ítéletet.

Centerpassz, jön a besegítés és megszerezzük a labdát! 3.30 van még a negyedből.

2:1 - Sedlmayer gyorsan lő, a labda kikerüli a blokkot és a vízre pattanva besurran a rövidbe.

Mezeiről újabb előny.

Blokkoljuk az olasz lövést, mi jöhetünk.

Angyal lő messziről - nincs gól.

Most az olaszok nem kapnak Aicardiról ítéletet, miénk a labda.

1:1 - Szép figura, Pohlnak tesszük fel, a falban kiemelkedő védőnk szép gólt lő.

Mezeiről jön az első magyar fór.

Echenique a vízre pattint, jócskán fölé megy a labda.

Hárai kimegy.

Hárai nem kap ítéletet, jönnek az olaszok.

0:1 - Di Fulvio átlő hátulról.

Jansik Szilárdot kiállítják.

Az olaszok nyerik az első ráúszást.

Megtörtént a bemutatás, elhangzott a magyar és az olasz himnusz, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A tévé helyszíni tudósításából, Märcz Tamás meccs előtti nyilatkozatából tudjuk, hogy Varga Dénes már a kezdő csapatunkban ott lesz. A szövetségi kapitány szeretné, ha az olaszok látnák őt rögtön az elején, hogy számoljanak a jelenlétével...

Úgy tűnik, bajban a délszláv vízilabda. Montenegró ma kikapott az USA csapatától és csak 10. lett a tornán, a szerbek döntetlent játszottak a németekkel, az ötméterespárbajt hibátlan sorozattal nyerték meg, így játszhatnak szombaton az 5. helyért, Horvátország pedig... simán elveszítette elődöntőjét a spanyolok ellen.

Megkezdjük élő tudósításunkat.

Mint szerdán megírtuk, várható, hogy az ujjsérülésből lábadozó Varga Dénes ma többet lesz vízben, mint az ausztrálok elleni negyeddöntő során. Dumi a meccs előtt így nyilatkozott a vlv-nek:

VARGA DÉNES a vlv-nek:

- A mezőny legkeményebb ellenfelén keresztül vezet az utunk a döntőbe, így a legjobb játékunkra van szükség ellenük.

Az látszott a negyeddöntőben, hogy a csoportbeli meccseink nem hoztak még minket jó formába, de mégis megnyertük az ausztrálok elleni mérkőzést, még ha a legvégén is. Ilyen forgatókönyvvel az olaszok ellen is kiegyeznék!

A vlv meccselőzetese Märcz Tamás nyilatkozatával.

A miénk a nap utolsó meccse. Az eddig történtek:

Japán-Dél-Afrika 15:5 (5:1, 4:1, 3:2, 3:1) (a 11. helyért) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Simizu, Inaba 3-3, Adacsi, Josida, IIda, Arai 2-2, Siga, ill. Evezard 2, Rodda, Spencer, Steward

Montenegró-USA 14:15 (2:4, 6:4, 4:4, 2:3) (a 9. helyért) jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Ivovics 6, Radovics, Spaics 2-2, Cuckovics, M. Janovics, Gyurgyics, Murisics, ill. Hooper 4, Hallock, Daube 3-3, Bowen, Irving 2-2, Ramirez

Szerbia-Németország 17:16 (3:3, 3:3, 2:3, 4:3 - 5:4 - ötméteresekkel) (az 5-8. helyért) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Mandics 6, Lazics, Dedovics, Drasovics, Sztojanovics, Sz. Rasovics 2-2, Vico, ill. Eidner 3, Van der Bosch, Jüngling, Reibel, Strelezkíj 2-2, Real, Gielen, Mateo Csuk, Restovics, M. Stamm

Ausztália-Görögország 9:8 (3:2, 2:3, 3:3, 1:0) (az 5-8. helyért) (42) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Kayes 3, Cambell, Younger 2-2, A. Ford, B. Edwards, ill. Kapocisz, Kolomvosz 2-2, Funtulisz, Argiropulosz, Murikisz, Gunasz

Spanyolország-Horvátország 6:5 (2:1, 2:1, 2:0, 0:3) (elődöntő) - jegyzőkönyv / ez történt a meccsen (pdf)
G.: Mallarach 2, Munarriz, Granados Ortega, Tahull, Perrone, ill. Jokovics 3, L. Fatovics, X. Garcia