Junior EB: nem bírtunk a szerbekkel

hozzászólás, 2012.09.06.

A nagyon erős szerb válogatottól kétgólos vereséget szenvedtünk a franciaországi junior EB negyeddöntőjében. Részletek:

Junior Európa-bajnokság (1993-as és későbbi születésűek), Canet en Roussillon (Franciaország)

Negyeddöntő

Szerbia-Magyarország 12:10 (4:1, 3:3, 2:2, 3:4)
G.: Csapó 3, Sánta, Tóth B 2-2, Jansik, Bedő, Palotás

HORKAI GYÖRGY szövetségi kapitány a vlv-nek:

- Az elején sajnos elmentek, kapaszkodtunk, az utolsó negyedre sikerült is feljönnünk egy gólra, de ennyire futotta. Hajtottunk, jól is játszottunk, de a szerbek nagyon jók voltak, nem láttam még őket ennyire jól játszani. Nagyon megerősödtek a majdnem kétméteres balkezes Mandiccsal, aki az olimpiai bronzérmes felnőtt csapatnak is tagja volt. Lőtt két gólt, de azzal, hogy ő ott van, eleve kicsit kinyílik a védelem és sajnos a többi is jól lő. Nagyon nehéz volt őket leblokkolni. Bendes ötméterest is védett, de sajnos ez is kevés volt. Elégedett vagyok a fiúkkal, mindenki azt mondja, hogy nagyon nagy meccset játszottunk, sajnos most ez a helyzet, a szerbek megérdemelten jutottak tovább.

Pénteken szabadnap lesz az EB-n. A helyosztón is nagyon nehéz dolgunk lesz, ugyanis az a Szlovákia vár ránk, amely ki-ki meccsen a görögöket búcsúztatta, a horvátoktól pedig 4:1-es vezetésről kapott ki a csütörtöki negyeddöntőben...