Egri győzelem a Honvéd ellen

hozzászólás, 2008.10.25.

Végig vezetve győzte le a Honvédot szombat este hazai uszodában az Eger. Így négy forduló után már csak a Vasas veretlen az idei bajnokságban. A Szeged simán nyert Szolnokon, meglepetés az UTE szentesi veresége. Nyilatkozatokkal folyamatosan frissülő anyagunk a szombati fordulóról:

Eger-Honvéd 12:9 (3:1, 1:1, 5:3, 3:4)
Eger, Bitskey uszoda, v.: Kiszelly, Petik
Eger: Szécsi – Decker 1, Nyéki 1, Bárány 2, Kiss Cs. 1, Hegedüs, Varga II. Zsolt 1. Cserék: Sántavy, Feltham 2, Binder 2, Petrovai, Hárai 1, Bundschuh 1. Edző: Gerendás György
Honvéd: Gergely – Székely, Vindisch 2, Iosep 1, Szivós 3, Molnár, Vári. Cserék: Jansik, Matajsz 2, Paján, Borsós, Bátori 1. Edző: Vad Lajos
Gólok – emberelőnyből: 10/3, ill. 10/2
Gólok – ötméteresből: 3/3, ill. 4/4
Kipontozódott: Decker (19.p.), Vári (20.p.), Paján (20.p.)
Kiállítva – cserével végleg: Iosep (21.p.)
Sárga lap: Vad Lajos (16.p.), Gerendás György (22.p.)

Élő közvetítésünk az oldiesradio adása és az MVLSZ folyamatosan frissülő jegyzőkönyve alapján

SZIVÓS MÁRTON:

Gratulálok az Egernek. Úgy gondolom, hogy ezen a meccsen a kevesebbet hibázó csapat nyert. Sajnos ajándékoztunk legalább három-négy gólt, ha ez nincs, akkor szerintem szorosabban lett volna és még nyerhettünk is volna. Egerben ki lehet kapni, de mondom, ha nincsenek a durva hibáink, akkor jók lettünk volna egy döntetlenre, de talán még győzelemre is.

HÁRAI BALÁZS:

Elég kemény mérkőzés volt, az elejétől fogva nem adtuk meg az esélyt a Honvédnak, hogy bármi keresnivalója legyen nálunk, jól játszottunk, jól védekeztünk, mindenki szívvel-lélekkel hajtott.

VARGA II. ZSOLT:

Fegyelmezetten, összeszedetten játszottunk, az elejétől kezdve a kezünkben tartottuk a mérkőzést. Úgy gondolom, a védekezés mindenképpen dicséretet érdemel, sokáig nem kaptunk gólt az elején. Az emberfóroknál is azt csináltuk, amit megbeszéltünk. Voltak hibák, de összességében szerintem elégedettek lehetünk, hiszen nagyon fontos győzelmet hoztunk hazai pályán. Gratulálok a csapatnak, nagyon jól játszott.

SZÉCSI ZOLTÁN:

Nagyon örülök, mert nagyon-nagyon fontos volt, sokkal fontosabb, mint a Szeged-meccs. Ha ezt a három pontot Szegedről hoztuk volna, de itt kikapunk, akkor az sokkal rosszabb lett volna, mert azért ezt a Honvédot nehéz lesz megverni a Kőér-utcában, míg a Szegedet itthon szerintem le tudjuk győzni. Úgy gondolom, elsősorban az itthoni rangadóinkat kell hoznunk.

Magabiztosan elmentünk az elején, nagyon sok hátrányt  kivédekeztünk, aztán egy-két butaságból feljöttek két gólra, de hál'Istennek mindig meg tudtunk újulni, nem kerültünk hullámvölgybe soha, mindig volt valaki, aki a csapatot továbblendítette. Nagyon szép csapatmunkának értékelem a győzelmet. Binder Szabi szenzációs volt, de az egész csapat nagyon jól játszott, jó volt a védekezés, szinte csak szerencsés gólt tudtak lőni nekünk. Lehet nyilván még jobban játszani, de egyelőre ennyink van, ezzel főztünk és úgy érzem, hogy az eddig teljesítendő célunk, hogy az Euroligában továbbjussunk és hogy a három rangadónk közül a hazait nyerjük - ez megvan.

KISS CSABA:

Egy nagyon-nagyon jó Honvédot sikerült legyőznünk. Hazai pályán észrevehetően sokkal jobb hangulatú és keményebb meccseket szoktunk játszani a csapatokkal, valahogy jobban fel tudunk pörögni. Ez most is így volt, és szerintem ennek tudható be, hogy aránylag simán nyertünk. De azért most is látszott, hogy van még javulni valónk.

Szolnok-Szeged 6:10 (2:3, 1:3, 2:2, 1:2)
Szolnok, v.: Schlosser, Bors
Szolnok: Nébald – Németh 1, Ridzyk 2, Hangay Z. 1, Kovács G., Hangay R. 1, Süveges 1, Pásztor, Soós, Munkácsi. Edző: Ifj. Cseh Sándor
Szeged: Baksa – Vejzagics, Lehmann, Varga P., Juhász 2, M. Korolija, Varga T. 2, Komlósi, Török, Éles 1, Kuncz M. Korolija 2, Weszelovszky 3. Edző: Kásás Zoltán
Gólok – emberelőnyből: 11/2, ill. 8/3
Gólok – ötméteresből: -/-, ill. 2/2
Kipontozódott: Komlósi (22.p.)
Kiállítva – cserével végleg: Weszelovszky (19.p.)
Sárga lap: Kásás Zoltán (24.p.)

BAKSA LÁSZLÓ:

Nem volt egyszerű, mert a Szolnok felszívta magát a mai mérkőzésre, mi pedig eléggé fáradtak és fásultak voltunk. Az elején partner volt a Szolnok, de aztán elhúztunk, három-négy góllal vezettünk. Igazából a három pontért jöttünk, és az meglett. Voltak hibák, de nekünk Szolnokon sosem egyszerű, kicsit a mumusaink, de a lényeg, hogy a győzelem megvan. Most pihenünk másfél-két napot, aztán elkezdünk készülni a Barcelonára, mert a jövő hétnek az a nagy feladata.

BVSC-Vasas 8:13 (2:3, 0:5, 3:3, 3:2)
Szőnyi út, v.: Székely, Vojvoda
BVSC: Meixner – Szűcs 2, Rajna, Hopkins, Ambrus, Tóth Z., Galambos 1. Cserék: Pecz 3, Szabó P. 1, Kriszt 1, Zsoldos, Keresztes, Halek. Edző: Vincze Balázs
Vasas: Nagy V. – Katonás 2, Hosnyánszky 1, Vörös, Kovács R. 1, Varga Dénes 3, Steinmetz B. 2. Cserék: Kállay 1, Tóth M. 3, Varga Dániel, Rusz, Hőna. Edző: Földi László
Gólok – emberelőnyből: 6/2, ill. 6/2
Gólok – ötméteresből: -/-, ill. 4/3

A pont nélkül álló vasutasok otthonában a várt fölénnyel diadalmaskodott a címvédő. A meccs - Varga Dénes és Tóth Márton néhány parádés megoldása mellett - két apróság miatt vált emlékezetessé. Bemutatkozott a jelenlegi bajnoki szezonban a Vasas újdonsült olimpiai bajnoka, Varga Dániel. A vállműtétjéből gyógyulgató Dani a Honvéd elleni rangadóra ígérte visszatérését, a Vasas legutóbbi bajnokiján még civilben ült a lelátón. Ezúttal a vízes bemelegítésben is részt vett, ott volt a csatakiáltásnál, majd felvette a köpenyét és leült a kispadra. A harmadik negyed végéig ott ült, ekkor - öt másodperccel a negyed befejezése előtt - előnyhöz jutott a BVSC és Vincze Balázs időt kért. Földi László becserélte Varga Dánielt, aki az öt másodperc leteltével (az előnyt értékesítették) kijött a vízből, visszavette a köpenyét és a meccs végéig tovább üldögélt a kispadon...

A másik furcsaság a hazaiak egyik gólja volt, a csatár lövése ugyanis a kapufáról a gólvonal elé, Nagy Viktor háta mögé pattant. Viktor hátranyúlt érte és ezzel a mozdulattal a hálóig sodorta... Utána másodpercekig maga is mosolygott az eseten.

NAGY VIKTOR:

Kevés kapott gólra törekedtünk, ez a második negyed végéig jól ment, a harmadik és a negyedik negyedet viszont fejben elvesztettük. Sok olyan gólt kaptunk, ami hol peches, hol elkerülhető lett volna.

Ami azt a bizonyos gólt illeti...: mit csináljak, elcsúszott a hónom alatt, aztán simán megállt a gólvonal előtt, én meg utánanyúltam és valahogy megdobta egy hullám, épp a könyökömbe "akadt bele". És beütöttem. Ennyi.

2008.10.30. 19:25

Myn! Gyere a hétvégén a LEN kupa selejtezőkörre!

fater hozzászólása
fater15887
2008.10.28. 00:16

Van egy felvetésem (aki tudja, adja tovább, hátha megérkezik a megfelelő helyre): Mivel nagyon kicsi (tudjuk: nulla!!) a valószínűsége annak, hogy a pekingi CSAPAT még egyszer együtt játszik, és itthon tulajdonképpen a közönség nem is tudta a CSAPATOT együtt köszönteni, nos jó lenne egy gála meccs az évvégi ünnepek környékén. Akkortájt biztosan hazajön mindegyik fiú kölhonból is, talán lenne esély megrendezni. A jegybevételt meg lehetne valami nemes célra fordítani. Öttagú családunk már most megrendeli a jegyet!

2008.10.26. 22:45

myn Kezdés előtt 20-25 perccel odamész a Komjádyba, és a bejárattól balra megtalálod a pénztárat. Az uszoda jobb oldalán van a bejárat, ott fognak állni a közvetítőkocsik, könnyen meg lehet ismerni.

Daret hozzászólása
Daret15877
2008.10.26. 22:30

myn! Fáy u. 58. alatt vehetsz elővételben (Alapszakasz, kiemelt bajnoki mérkőzés: 2000Ft/1000Ft felnőtt/diák, nyugdíjas). Vagy meccs előtt kb. 1 órával a pénztárnál (Komjádi Béla u. felől van a bejárat). De ha Vasas-Szentes, Székesfehérvár, BVSC, Szolnok, meccset néznél, az ingyenes... Miért éppen Vasas-Honvéd meccsel kezdenéd vízilabda szurkolói pályafutásodat?

2008.10.26. 18:59

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! Szeretném élőben megnézni a november 16-ai Vasas-Honvéd meccset, de mivel még soha nem voltam meccsen, nem tudom mi a teendő... Hol lehet pl jegyet venni? Előre is köszi a választ!

matthew hozzászólása
matthew15874
2008.10.26. 16:00

Egyértelmű.

kérdezö??? hozzászólása
2008.10.26. 15:51

Valami okos embertöl kérdezem ,hogy igazak a szegedi pletykák és 5 elmennek a jelenlegi csapatból?? Mondjuk ha a Baksa meg Varga Tomi elmegy végük van...Várom a válaszaitokat.

szerk15872
2008.10.26. 14:36

Józsi47 - javítottuk

g hozzászólása
g15871
2008.10.26. 14:29

Tényleg nagyon jó hangulat volt a Bitskeyben:D Rég kiabáltam ennyit:) Gratulálok a Fiúknak!!! Hajrá Eger!!!

Józsi47 hozzászólása
2008.10.26. 14:17

Szerk! Ha a Szentes megverte az Újpestet akkor miért 0 pont van a neve mellett?

régi egri hozzászólása
2008.10.26. 08:19

Így van ez, ha mi is akarunk játszani és nem csak az ellenfél (pl. Szeged) Csodálatos este volt szinte 'karácsonyi' hangulatban, igazi ünnepe a vízilabdának. Lelkes szurkolóink végre magabiztos, jó játékot láthattak, ahogy az Egerben illik. Igazi nagy családot alkotott CSAPAT és közönség a full-teli pompás uszodánkban. Még sok ilyen estére és élményre számítok a szezonban! Hajrá EGER!! Ez tényleg szép volt, fiúk!!!

ZFE hozzászólása
ZFE15866
2008.10.26. 07:57

Kár, hogy nem készült videó az egri mérkőzésről. Binder bombáit, de különösen Bárány megúszásos csavarásos gólját sokszor megnéztem volna még. Szép munka volt. Hajrá Eger!

2008.10.25. 23:38

Kb. 5 mp-et.:) De a részvétel a lényeg, és a folyamat.