BL-főtábla: Hannover-OSC 12:12

hozzászólás, 2021.11.20.

Az OSC is döntetlent játszott a BL-főtábla harmadik fordulójában. Részletek, Varga Dániel, Manhercz Krisztián, Zalánki Gergő meccs utáni nyilatkozata, gólok és további eredmények:

A BL-FŐTÁBLA TELJES MENETRENDJE

AZ ELSŐ FORDULÓBAN TÖRTÉNT (B CSOPORT)

A MÁSODIK FORDULÓBAN TÖRTÉNT (B CSOPORT)

November 20., szombat

Spandau 04-Jug Dubrovnik 8:16 (3:4, 1:5, 2:3, 2:4)
G.: Holod 3, Restovics 2, Strelezkíj, Dedovics, M. Stam, ill. Kakarisz 5, Vukojevics, Jokovics, Argiropulosz, Zuvela 2-2, Papanasztasziu, Krzics, Benics

A horvát csapat úgy nyert ilyen nagy fölénnyel, hogy mindössze 11 játékossal játszott, ugyanis Loren Fatovics és Luka Stahor meccs előtti Covid-teszteje pozitív lett, mindketten karanténba kerültek Berlinben.

Steaua Bukarest-Marseille 6:14 (2:2, 3:4, 1:5, 0:3) - az egyik játékvezető Kovács Cs. Tamás volt
G.: Negrean, Fulea, Vancsik L., Mudrazija, Gheorghe, Iudean, ill. Prlainovics 4, Spaics, Vernoux, Crousillat 2-2, Cuckovics, Marion Vernoux, Kovacsevics, Bodegas

Pro Recco-Crvena Zvezda 13:7 (4:3, 5:2, 2:1, 2:1)
G.: Di Fulvio 4, Younger, Cannella 2-2, Zalánki, Figlioli, Bertoli, Echenique, Aicardi, ill. Szubotics 4, Tankosics, Pjesivac, Vukicsevics

ZALÁNKI GERGŐ (Pro Recco) a vlv-nek:

- Rengeteg helyzet kimaradt, szerintem még legalább tíz gólt lőhettünk volna. Ez ma nem sikerült, de a lényeg a három pont.

Hannover-OSC 12:12 (4:2, 2:6, 1:1, 5:3)
G.: Darko Brguljan, Winkelhorst 3-3, Corusics, Macan, Real, A. Radovics, Muslim, Nagajev, ill. Vigvári Vince, Burián 3-3, Manhercz K. 2, Várnai, Salamon, Csacsovszky E., Tóth M.

Az első negyedben háromgólos hátrányba került az OSC, de utána néhány percnyi kiváló játék elég volt a fordításhoz. Nagyszerű egyéni teljesítményekkel, parádés lövésekkel folyamatosan vezetett a magyar csapat, de meghatározó előnyre nem tudott szert tenni és ez a végén megbosszulta magát.

VARGA DÁNIEL (Genesys OSC-Újbuda) vezetőedző a vlv-nek:

- A meccs egészét tekintve picit csalódott vagyok. Ha a részletekbe megyünk: rosszul kezdtük a mérkőzést, de már a második negyedben jobban álltunk és onnantól végig domináltunk. Azért azt láttam, hogy a védekezéssel akadtak gondjaink különböző játékhelyzetekben. Lőttünk 12 gólt, de ugyanennyit kaptunk. Ez sok, ráadásul voltak olyan helyzetek, amikből további gólokat is kaphattunk volna.

Előre kell lépnünk a védekezés terén és abban, hogy kulcsszituációkban hatékony megoldásokat tudjunk alkalmazni, elsősorban támadásban.

MANHERCZ KRISZTIÁN (Genesys OSC-Újbuda) a vlv-nek:

Kicsit álmoskásan kezdtük a meccset, de utána tudtunk váltani, ami miatt végig volt egy-két gólos előnyünk. A végjátékban buta hibákat követtünk el, így felengedtük a Hannovert döntetlenre.