U17-es Eb: Horvátország-Magyarország 4:10 - ELŐDÖNTŐS A MAGYAR VÁLOGATOTT!

hozzászólás, 2021.09.16.

Ilyet is ritkán írhatunk le: nem voltak velünk egy súlycsoportban negyeddöntőbeli ellenfeleink, a horvátok a máltai U17-es Eb-n! Pénteken 18.00-kor a szerbek ellen elődöntőzünk. Tudósításunk folyamatosan frissül nyilatkozatokkal és gólokkal:

U17-es Európa-bajnokság, Málta, negyeddöntő

Horvátország-Magyarország 4:10 (1:2, 0:3, 2:2, 1:3)

G.: Mozara, Jankovics 2-2, ill. Nagy Á. 3, Bede, Szalai P. 2-2, Szépfalvi, Gaszt R, Szécsi M.

Pénteken 18.00 órakor Szerbia következik, már a döntőbe jutásért.

KISS CSABA szövetségi edző a vlv-nek:

- Szeretem keresni a hibákat minden mérkőzés után, de most nagyon nehéz... Természetesen azért voltak, elöl is, hátul is, de a lényeg az, hogy ott van a csapat, ahova a játékosok is várták magukat.

A torna egészét tekintve abszolót látszódik a lépcsőzetes fejlődés, folyamatosan haladunk előre és remélem, hogy holnap is tudunk még egy lépcsőfokot feljebb lépni. Nagyon elfáradtak a fiúk, de azt gondolom, hogy a következő 24 órában regenerálódni fognak és mindent megteszünk majd, hogy sikerüljön bejutni a döntőbe.

- A szombati ellenfeleink, a szerbek hol helyezkednek el ebben a mezőnyben?

- Nehéz ezt megmondani, az első nyolc csapat között nincsenek óriási különbséek, elég megnézni az eredményeket, nagyon sok az egygólos meccs, a döntetlen. És azért mégiscsak gyerekekről beszélünk, látjuk, hogy akár mérkőzésen belül is nagyon hullámzó lehet a csapatok játéka. Mi szombaton azon leszünk, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtsunk, ahogy ma. Nyilván nem lesz könnyű, mert a szerbek egy fokkal még erősebbek, de szeretnénk továbbjutni, beleállunk keményen az elődöntőbe!

NAGY ÁKOS a vlv-nek:

- Köszöntöm a kedves olvasókat!

Azt kell mondjam, hogy ezt a meccset is össze tudom foglalni elég tömören és velősen: ez a csapat igy tud vizilabdazni, ha odafigyel. Mindenki küzdött, akart és ennek meg is lett az eredménye.

De hogy az elejétől kezdjem, az első negyedben talán még kicsit meg voltunk illetődve, viszont a kezdeti nehézségeken túl tudtunk emelkedni, átvettük a vezetést és olyan játékot mutattunk, amire szerintem jogosan lehetünk büszkék.

Az első két negyed után 5:1 volt az állás, ezzel az előnnyel fordultunk rá a játék második felére amelyben tudtuk tartani ezt a távolságot az ellenféllel szemben. Mindig a védekezés a legfontosabb és ezt ma teljes mértekben bizonyítottuk, persze, kellett egy kitűnő kapusteljesitmény is és az, hogy mindenki tegye a dolgát

Holnap viszont megint hatalmas a tét, a döntőbe jutásért a szerbekkel fogunk összecsapni, s legalább ilyen jó teljesítmeny kell mindenkitől, hogy ugyanilyen jó eredmény születhessen.

GYAPJAS VIKTOR a vlv-nek:

- Az elején nagyon kemény mérkőzésnek indult ez a negyeddöntő. Azonban teljes mértékben fel voltunk készülve rájuk, próbáltuk kihozni magunkból a maximumot. Igazi csapatként szálltunk vízbe és egymásért küzdve toltuk végig a négy negyedet. A hibákat sikerült minimalizálnunk és higgadtan tudtuk végigjátszani meccset. Úgy érzem, ez volt a kulcsa a mai győzelemnek.

Holnap elődöntőt játszunk a szerbek ellen, mindent ki fogunk adni magunkból.

- Nagyon jól ment neked a védés, egyszerűen nem tudtak mit kezdeni veled! Érezted nagyon őket vagy tudtad, hogy kitől mire lehet számítani?

- Köszönöm! Próbáltam végig nagyon higgadt maradni. Az elején az ötméteresvédésem után kiállítottak, amit nem teljesen értettem. De teljesen el tudtam ettől vonatkoztatni és képes voltam utána is végig felszabadultan, magabiztosan hozni a szintet. Persze, megbeszéltük, hogy ki az a pár játékos, akire jobban kell esetleg figyelni, de a jó védekezésünknek is hála, ez sem jelentett különösebb problémát.

SZÉPFALVI GERGELY a vlv-nek:

- Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Jól ismertük már ezt a horvát válogatottat, velük játszottuk a legtöbb felkészülési mérkőzést ezen a nyáron, illetve régebben is. Délelőtt kielemeztük a játékukat, tudtuk pontosan, hogy mit játszanak és arra mi az ellenszer, illetve nagyon egyben volt a csapat, azt lehetett érezni kívülről, belülről, hogy egymásért játszunk - szerintem főleg ez a két dolog volt a mai "simább" győzelem kulcsa.

Ezt a mérkőzést még az este folyán lezárjuk magunkban és készülünk a szerbek elleni meccsre, ők talán az egyik legkeményebb ellenfelek ebben a korosztályban, nagyon rá fogunk koncentrálni fejben és reméljük, hogy a szombati pihenőn már a döntőre tudunk készülni :))

- Mitől ők a legkeményebb ellenfelek, mit tartasz róluk?

- Úgy gondolom hogy fizikálisan borzasztóan erősek és ehhez hozzájön, hogy taktialag is jól össze vannak rakva.

SZÉCSI MARCELL a vlv-nek:

- Gratulálok!

- Köszönjük szépen!

Nagyon örülünk, a csapat nagyon jól játszott, szerintem az volt a siker kulcsa hogy hátul magabiztosan védekeztünk, elöl pedig jó helyzetkihasználással tudtunk ellépni az ellenféltől. Mindenki egymásért és a csapatért küzdött, ez meg is látszott a vízben és a kispadon is. Ugyanilyen hozzáállással készülünk a holnapi szerb meccsre.

- Elöl is nagyon szép dolgokat produkáltatok ma, elképzelhető, hogy ilyen akciók mennek majd a szerbek ellen is?

- Igen, mindent meg fogunk tenni ennek érdekében!

A teljes magyar válogatott:

Csite Loránd és Gyapjas Viktor - kapusok,
Balogh Botond, Barics Bence, Bede Marcell, Gaszt Roland, Ionescu Erik, Iriczfalvi Gabor, Kis Ferenc, Mészáros Bálint, Nagy Ákos, Szalai Péter, Szécsi Marcell, Szépfalvi Gergely, Varga Vince - mezőnyjátékosok.

A máltai Eb-re 15 játékost lehetett nevezni, ebből a keretből kell kijelölni minden meccsre a 13 szereplőt. A meccsek közötti cseréhez nem kell egészségügyi ok.

A pénteki negyeddöntőben Mészáros Bálint és Varga Vince nem szerepelt.