U17-es Eb: Oroszország-Magyarország 11:13

hozzászólás, 2021.09.12.

A rajt jól sikerült, gyorsan négygólos előnyt szereztünk, de utána kicsit akadozott a gépezet. Hétfőn a fehéroroszok ellen lehet tovább gyakorolni. Tudósításunkban gólok és nyilatkozatok is várhatóók a máltai U17-es Eb nyitó napjáról.

U17-es Európa-bajnokság, Málta

Oroszország-Magyarország 11:13 (2:6, 2:1, 3:4, 4:2)
G.: Alekszejev 4, Ziuzin, Safanov 2-2, Kravcsenko, Emcev, Golubkov, ill. Nagy Á. 4, Szalai P. 3, Barics, Bede 2-2, Gaszt R., Mészáros B.

Csapatunk legközelebb hétfőn, 10.20-kor száll vízbe, az ellenfél Fehéroroszország.

NAGY ÁKOS a vlv-nek:

- Amit erről a mérkőzésről gondolok, azt nagyon tömören meg lehet fogalmazni: ékes példája volt annak, hogy ha csapatként játszunk, akkor jön ki igazán, hogy milyen erősek is vagyunk.

Az első negyed olyan volt, mint ami a nagykönyvben meg van írva, mindenki azt csinálta, ami éppen a feladata volt és ez látszott. Ami a többit illeti, abból pedig nagyon sokat fogunk tudni tanulni és reméljük hogy nagyon sok "első negyedük" lesz ezen az Európa-bajnokságon.

Az első negyed hatalmas hajrája utan kicsit belealudtunk a mecsbe és ezt kegyetlenül megtorolták az oroszok, visszajöttek a meccsbe és az állás máris 6:4 lett. Jól mutatja a csapat erejét hogy ezen túlemelkedve, nem olyan jó játékkal mint amit az első negyedben, de növelni tudtuk az előnyt ismét négy gólra. Ezután következett az utolsó negyed, amelyben megindították az utolsó nagy hajrájukat az oroszok, szerencsére azt sikerült visszaverni több-kevesebb sikerrel - a lenyeg az, hogy megvan a győzelem És megyünk tovább ezerrel.

SZALAI PÉTER a vlv-nek:

- Jól kezdtük a meccset, el tudtunk lépni négy góllal. A második negyedben kicsit elaludtunk, az oroszok ezt kihasznalva vissza is tudtak jönni kétgólos különbségre. A második félidőben viszont, úgymond, magunkhoz tértünk, el is tudtunk lépni megint négy góllal.

Összességében egy kemény, brusztos meccs volt, jól kezdtünk, viszont sok hibánk volt, de ezeket még van időnk kijavitani.

- A fehéroroszok elleni hétfői meccset mire fogjátok felhasználni?

- A holnapi meccsen a cél az, hogy kijavítsuk azokat a hibákat, amiket ma elkövettünk és hogy ne csak egy olyan negyedünk legyen, ahol teljes a koncetráció, s hogy egy jól működő szerkezetben játsszon a csapat négy negyeden keresztül, valamint, hogy az edzői elvárásoknak eleget tegyünk.

A teljes magyar válogatott:

Csite Loránd és Gyapjas Viktor - kapusok,
Balogh Botond, Barics Bence, Bede Marcell, Gaszt Roland, Ionescu Erik, Iriczfalvi Gabor, Kis Ferenc, Mészáros Balint, Nagy Ákos, Szalai Péter, Szécsi Marcell, Szépfalvi Gergely, Varga Vince - mezőnyjátékosok.

A máltai Eb-re 15 játékost lehetett nevezni, ebből a keretből kell kijelölni minden meccsre a 13 szereplőt. A meccsek közötti cseréhez nem kell egészségügyi ok.

A vasárnapi meccsre Iriczfalvi Gábort és Varga Vincét nem nevezte Kiss Csaba.

Ott van a máltai tornán:

Az MVLSZ Utánpótlás-bizottságának elnöke: Székely Bulcsú.
A szövetségi kapitány: Cseh Sándor.
A szövetségi vezetőedző: Kiss Csaba.
Az edző: Lehmann István.
A kapusedző: Bisztritsányi Dávid

A nap további eredményei:

Montenegró-Ukrajna 26:6 (A csoport)
Németoraszág-Fehéroroszország 18:9 (C csoport)
Szerbia-Törökország 17:3 (D csoport)
Horvátország-Spanyolország 7:8 (B csoport) - az egyik játékvezető Kovács Cs. Tamás volt
Georgia (Grúzia)-Görögország 7:11 (D csoport)
Hollandia-Olaszország 8:5 (A csoport)
Málta-Románia 7:9 (B csoport)