Domino-BHSE-Posillipo: 15-7

hozzászólás, 2007.03.04.

Kérem szépen, simán győztünk! Egy Euroliga meccsen... a Posillipo ellen... úgy, hogy már 10 gól is volt közte... A nápolyiak szép pesti hóesésre ébredhettek ma, talán ennek köszönhető, hogy gyakorlatilag megfagytak a mérkőzésen. A teltházas Kőér utca pedig végre láthatta, mit is tudnak ezek a fiúk...

A meccs jól kezdődött, Marci elhozta a labdát, és kezdődhetett az összecsapás. A bírók nem hazudtolták meg magukat, ahogy a Honvéd sem. Sorra-sorra szorták ki a mieinket, míg Molnár Tamás és Kiss Gergő gólt szerzett. Udovicic talált be a másik oldalon, így 2-1 lett az eredmény, sőt a kiállítási arány is, csak az az olaszoknak. Ilyet kérem nálunk nem lehet: Biros Péter gyors egymásutánba lőtt két fantasztikus gólt. Majd a parádé fokozásáról Szivós Márton tett: egy lepattanó labdára robbant ki, átszáguldozta a pályát, körbeúszta az olasz játékosokat és bevarrta a labdát a hálóba. Kérem szépen, mi ilyet is tudunk! A negyed végén 5-1 állt az eredményjelzőn, duplán. Az egyik az eredményt mutatta nekünk; a másik pedig a kiállítási arányt nekik... Első negyed: 5-1.

A második negyedben Kovács Olivér úszott a labdára, és egyszerűen állva hagytuk az olaszokat. A negyednek keretet Szivós adott, két óriási bombagóllal idézte fel a Posilliponak a tavalyi parádéját (a Posilliponak szinte mindig három gólt lő...). A harmadik gólra érdemes kitérni: a negyed utolsó támadása; szép komótosan építgeti a támadást a Honvéd, a labda Marcinál, aki szépen lassan kinéz az eredményjelzőre, hogy lássa mennyi van még hátra (ekkor már csak 3 másodperc volt a támadásból, 8 a negyedből), megfogta a labdát, és amikor márcsak egy másodperc volt hátra ráküldte. Bődületes nagy gól!
De a többiek is igyekeztek, Bendek, Biros (neki is a harmadik gólja) és Hárai Balázs is betalált, míg vendég részről semmi. Egyszerűen Gergely Pista remekül védett, az egész csapat fantasztikusan védekezett. Kérem szépen, így kell az első félidőben játszani. Félidőben: 10-1.

A harmadik negyed Biros-ráúszással kezdődött, és a rászámolást Kiss Gergő gólja után kezdték el a törzsszurkolók, vagyis 10-10-10!! Hihetetlen, a harmadik negyed elején 10 góllal vezettünk a Posillipo ellen. Kérem szépen, 10 gól közte! Ám a negyedben több Honvéd-gól nem született, sőt még az a "szégyen" is megesett, hogy a 20. percben bekaptuk a második gólunkat. Udovicic. Majd másfél perc múlva Postiglione is betalált. Harmadik negyed: 11-3.

Parádé, parádé, parádé. Újra Kovács Olivér hozza el a labdát. A negyed első gólját Hárai Balázs lőtte: három ember védekezett előtte, a kapus a kapuban állt és még így is gól lett a vége. Janovic is betalált, aki a Vári Attilával szemben megítélt ötméterest értékesítette. (Attila ezzel ki is pontozódott). Az ellentámadásból Fodor Rajmund szerzett gólt. Majd újabb kiállítás közülünk és Kovács Olivér is kipontozódott. Majd a négyes ellen ötméterest ítéltek, amit a hatos lőtt be (tiszta számmisztika...), vagyis Szivós hibázott és Janovic szerzett gólt. A magyar emberelőnyt Molnár Tamás lőtte be a balszélről (Marci passzából). Talán mindent elmond, ahogy Papesz elindult visszafelé egy olasz odaszólt neki valamit, mire ő egy 'ez van fiúk, mi ma nem hibázunk' fejjel a szokásos stílusában visszatempózott... Kérem szépen, mi ma nem tudtunk hibázni!
Najó, még kétszer igen: Udovicic mind a két gól elkövetője. Közte Kiss Gergő is megszerezte harmadik gólját emberelőnyből, így alakult ki a végeredmény. Természetesen az olaszok hozták a szokásost, az utolsó góljuk után elkezdtek magyarázni valamit nagyon. Marci persze nem hagyta annyiban, és udvariasan kimutatott az eredményjelzőre: Kérem szépen, simán győztünk!

A mérkőzés legjobb játékosa Szivós Márton lett!

Domino-BHSE-Posillipo: 15-7 (5-1, 5-0, 1-2, 4-4)
Bírók: Margate (szlovén), Vassiliou (görög)
Domino-BHSE: Gergely - Szivós 3, Hárai 2, Molnár 2, Kiss G. 3, Benedek 1, Kovács Csere: Fodor 1, Biros 3, Bárány, Paján, Vári
Posillipo: Violetti, Postiglione 1, Saccoia, Buonocore, Scotti Galletta, Janovic 2 (mindkettő büntető), Galasso, Gallo, Udovicic 4, Zlokovic, Di Costanzo, Mattiello, Bencivenga
Emberelőny/gól: 10/6 ill. 11/3
Ötméteres: 1/0 ill. 2/2
Kipontozódott: Paján (26. perc), Vári (26. perc), Kovács (27. perc), Bencivenga (29. perc), Gallo (30. perc)

A csoportunk másik meccsén a Panionios otthon kapott ki egy góllal a Barcelonetától (8-9), így a görögök továbbra is nullpontosak, míg a spanyolok 7 ponttal a második helyen állnak. A Honvédnak 12 pontja van, míg az olaszoknak 4. Így tehát a továbbjutás már megvan, sőt a csoportelsőség is borítékolható.