Domino-BHSE-Vasas: 9-13

hozzászólás, 2007.03.04.

Több, mint teltház volt a Kőér utcában, a hangulatra nem lehetett volna panasz. A Honvéd játékára és a bírók ténykedésére már annál inkább, bár, ahogy Földi László is mondta a meccs végén a Vasas játékáról "azért egész jól játszottunk"!

Márton-napi köszöntéssel kezdtünk, Márton góllal nyitottunk: a mérkőzés első találatát Szivós Márton szerezte emberelőnyből. Noha 3-1-re is vezetett már a Honvéd az első negyedben, nem sikerült jobban elhúzni, sőt, a Vasas egyenlített a második játékrészben és meg is fordította az állást a másik Márton, Tóth Márton révén. A félidőben egy gólos Vasas előnnyel fordultak a csapatok.

A lelátón ülő Honvéd-drukkerek egymás megnyugtatására megjegyezték: semmi baj, majd a harmadik negyedben, akkor úgy is mindig megy. Hát, ezúttal nem így lett. A Vasas előny tovább nőtt, a hazaiaknál mindenki megpróbálta megára venni a fecske szerepét, de hát ismerjük a mondást... Először Kiss Gergő, aztán Fodor Rajmund, majd Szivós Márton és ismét Fodor lőtte el. Hiába. Egyhamar azon vettük észre magunkat, hogy már 11-6-ra vezet a Vasas. A harmadik negyed krónikájához tartozik azonban még, hogy a Németh-Székely bíró páros merőben érdekes ítéletekkel "szórakoztatta" a népes publikumot. Kiss Gergő megúszását, majd visszarántását sem, sőt Marci megúszását és visszarántását sem értékelték úgy, hogy ötöst ért volna. Marcival az ötméteres bóján belül szabálytalankodtak, amit csak a két bíró nem vett észre. "Uram Isten" - jött Marci reakciója, de hát ezen a meccsen még ez sem segített...

A negyedik negyed már leginkább csak a kozmetikázásról szólt, pl. Hárai Balázs valóban szépség díjas gólt lőtt.

A honi Szuperkupát idén tehát a Vasas nyerte, ám, ami még fájóbb mostmár csak a Vasas veretlen a bajnokságban.

Domino-BHSE-Vasas: 9-13 (3-2, 2-4, 1-2, 3-5)
Gólszerzők: Benedek 3, Fodor 2, Szivós, Kiss G., Molnár, Hárai 1-1, illetve Varga Dénes 3, Varga Dániel, Hosnyánszky, Steinmetz Á. 2-2, Steinnmetz B., Tóth M., Kincses, Heinrich 1-1