Domino-BHSE-Szolnok: 21-9

hozzászólás, 2007.03.04.

A 2007-es évben először szállt vízbe a Honvéd a Kőér utcai Sportuszodában. Székely Bulcsú kézsérülése gyógyulgat, a bemelegítésen már részt vett, bár a gipsz még ott van a kezén. A toroksérült Fodor Rajmund sem játszott még ma.

Kovács Olivér úszott a labdára, sikerrel, majd kihagyott támadásokkal indítottunk. Molnár unta meg a gólnélküliséget, és gyors egymásutánban kétszer is gólt szerzett. A másodikat megúszásból. Honvéd részről két balkezes-gól (Kiss és Benedek), Szolnok részről pedig Balogh és Balog talált a kapuba. Ez nem tévedés, ugyanis a Szolnoknak olyan jól megy, hogy rögtön két Balog(h) Zoltánt is tud foglalkoztatni a klub. Csak, hogy a nézők is meg tudják őket különböztetni, egyikük h-val (Balogh), másikuk h nélkül (Balog) írja a nevét. Szóval az első negyed gólszerzői: Molnár, Molnár, Kiss, Balogh, Benedek, Balog. Első negyed: 4-2.

A második negyed is Kovács Olivér sikeres ráúszásával kezdődött, és sok változás nem volt. Molnár Tamás ismét gól szerzett. Őt Szivós Márton követte, aki a center helyéről húzta a kapuba Molnár passzát. H betűs Baloghunk újabb góllal "örvendeztette" meg a Honvéd kapusát, Györke Zsoltot. Sőt, Pásztor sem volt rest, 6-4-re felhozta a csapatát. Csapatszellem is van a világon, 'szegény Zsoltit védjük meg' felkiáltással hadüzenetet indított a honvéd: Biros, Szivós, Hárai és ismét Biros bosszulta meg a két kapott gólt. Marci második gólja megúszásból született a 13. percben. A negyed krónikájához tartozik, hogy a szolnokiak egyik játékosa sárga lapot kapott. Félidőben: 10-4.

Kicsit szusszant a nem túl népes publikum, és a két csapat is. Kovács Olivér pedig megállíthatalan volt és harmadszor is gyorsabb volt ellenfelénél. Több mint két és fél perc elteltével Benedek szerezte meg a második gólját, majd ismét hatás szünet következett. Ellenben az utolsó két és fél percben négyen is gólt lőttek: Bárány centergólját Kistamás gólja, Paján átlövését újabb Benedek-gól követett.
És most Kistamás góljának története: Györke Zsoltot egy nem túl sikeres kitörési kísérlet után kiállították, a helyére beúszó Szivósnak azonban nem volt szerencséje, hiába kalimpált a kapuban, gól lett a vége. Harmadik negyed: 14-5.

A nem túl parázs mérkőzésen eléggé pontatlanul játszottunk, néha kicsit dadogott a labda a kezekben. Fodor és Székely helyett két fiatal, Cseh és Hoppál kapott lehetőséget. Hoppál a negyedik negyed ráúszásánál hálálkodott is rendesen, elhozta a labdát. De ez inkább a szolnokiakat dobta fel, Balogh és Cseh révén szereztek gólokat. Benedek pedig beindult, és az eddigi három góljára lőtt még gyorsan kettőt. Paján újabb csodálatos gólt szerzett, majd egy ide, egy Benedek alapon kommunikáltak a felek: Cseh góljára Benedek, Süveges góljára (mily' meglepő) Benedek válaszolt. Megjegyzendő, hogy a negyedben két ötméterest kapott a Szolnok, mindkettőt Cseh Attila harcolta ki nekik... Bárány és Paján megkönnyítette a csk dolgát, és az utolsó két gólt magukra vállalva alakították ki a végeredményt. Végeredmény: 21-9.

Domino-BHSE-Szolnok: 21-9 (4-2, 6-2, 4-1, 7-4)
Domino-BHSE: Györke - Benedek 7, Kiss 1, Szivós 2, Molnár 3, Hárai 1, Kovács Csere: Biros 2, Bárány 2, Vári, Paján 3, Hoppál, Cseh
Edző: Kovács István
Szolnok gólszerzői: Balogh Z. 3, Balog Z. 1, Cseh S. 2, Pásztor 2, Kistamás, Süveges
Emberelőny/gól: 13/7 ill. 6/2
Ötméteres/gól: 2/2 ill. 2/1
Sárga lap: Cseh Sándor (16. perc)

Jövő héten szerdán Szentesre buszozik a gárda, ahol 18:00-tól játszanak a fiúk. Szombaton pedig fontos Euroliga meccs vár rájuk: a Posillipo érkezik Kőbányára, és remélhetőleg vesztesként távozik majd, amivel nagyban hozzásegíti csapatunkat a csoportelsőséghez.