U17 - vereség a bronzmeccsen, Montenegró az Európa-bajnok

hozzászólás, 2013.09.15.

Szoros meccsen, nagy csatában egy góllal kikapott válogatottunk a máltai U17-es Európa-bajnokság bronzmérkőzésén az olaszoktól. A tornát Montenegró nyerte.

U17-es Európa-bajnokság, Gzira (Málta)

Bronzmérkőzés

Olaszország-Magyarország
10:9 (1:2, 2:1, 3:2, 4:4)
Gzira, v.: Stefanovics (szerb), Toygarli (török)
Olaszország: Viola, Calvauna 1, Gandini, Rocchi, Di Somma 5, Cecere, Di Rocco 1, Campopiano, Alesiani 3, Manzo, Borrelli, Ambrosini. Szövetségi kapitány: Massimo Tafuro
Magyarország: Vogel Soma, Vadovics, Kiss K. 1, Szatmári, Pelley, Hornyák 1, Hulmann 1, Csacsovszky 1, Manhercz K. 4, Vogel Simon, Tóth K. 1. Szövetségi kapitány: Horkai György

A mérkőzés alakulása: 1:0, 1:1, 1:2/1:3, 2:3, 3:3//3:4, 4:4, 5:4, 6:4, 6:5/6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 9:9, 10:9

HORKAI GYÖRGY a vlv-nek:

- Mindenki azt mondta, hogy fantasztikus meccs volt. Vezettünk a harmadik negyedig, aztán hol ők vezettek, hol mi, hol döntetlen volt az állás. A legvégén éppen az olaszoknál volt az előny, még fórban játszhattunk és sikerült is helyzetet kialakítani, de nem jött össze a gól. A hosszabbításban nem tudom, mennyi esélyünk lett volna, mert addigra már elég sokan kipontozódtak. Nagyon magas színvonalú torna volt ez, szerintem az első hét helyen végzett csapatok bármelyike győzhetett volna.

Ami minket illet, ha azt vesszük alapul, hogy két évvel ezelőtt ez a korosztály 12 góllal kapott ki a szerbektől, az olaszoktól pedig héttel, akkor ahhoz képest mindkét komoly riválissal nagyon szoros meccset vívtunk, tehát óriási az előrelépés. Természetesen ez nem csak nekünk köszönhető, hanem a kluboknak is, két év alatt nagyott fejlődött ez a társaság. A munkát most tovább kell folytatni, hogy ennek a korosztálynak a jövő évi világbajnokságán jó eredményt érjünk el. Októberben-novemberben meg is kezdjük a felkészülést, heti két nap válogatott összetartással. Hiányoznak majd az OB1-es meccsek, de megpróbálunk sokat játszani első osztályú csapatokkal.

A helyosztók eredményei:

Szeptember 14., szombat

Fehéroroszország-Málta 12:14 (3:0, 1:4, 2:6, 5:1 - 0:3, 1:0) - hosszabbítás után (a 15-16. helyért)
Ukrajna-Grúzia 8:12 (0:4, 3:1, 2:4, 3:3) (a 13-14. helyért)
Németország-Franciaország 11:8 (2:3, 0:2, 3:0, 6:3) (a 11-12. helyért)
Románia-Görögország 7:9 (1:2, 3:1, 3:4, 0:2) (a 9-10. helyért)

Szeptember 15., vasárnap

Spanyolország-Törökország 13:5 (a 7-8. helyért)
Oroszország-Horvátország 6:12 (1:4,2:3,2:3,1:2) (az 5-6. helyért)

Döntő:

Montenegró-Szerbia 7:5 (3:2, 2:1, 1:1,1:1) (Az egyik játékvezető Kun György volt.)