Magyarország-Montenegró - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.08.03.

Világbajnoki döntő. Magyarország harmadszor lehet aranyérmes. Ehhez Montenegrót kell legyőzni. Horvátország végzett a torna harmadik helyén.

BENEDEK TIBOR közvetlenül a mérkőzés után a vlv-nek:

- Megharcoltunk érte, nagyon örülünk a győzelemnek, tényleg nem tudok most többet mondani...

MAGYARORSZÁG - MONTENEGRÓ 8:7 (2:0, 1:2, 3:3, 2:2)
G.: Szivós, Hárai 2-2, Vámos, Hosnyánszky, Varga Dániel, Varga Dénes.

VILÁGBAJNOK MAGYARORSZÁG!

VÉGE!

Újabb kiállítás nálunk, de véd Nagy Viktor!

Szivós lövését védi a montenegrói kapus. 20 másodperc van hátra.

Drasko Brguljan lövése mellé megy. 0:46 van hátra.

1.19 van hátra.

8:7 - Madaras beadja a falba Szivósnak, aki behúzza!

Hárairól ismét kiállítanak. 1.39 van hátra. Benedek Tibor pedig másodjára is időt kér.

Két perc van hátra!

7:7 - Ivovics hatalmas gólt lő.

Újabb magyar kiállítás, a montenegrói szövetségi kapitány pedig időt kér. 2.24 van hátra.

Labdát szereznek a montenegróiak, Hosnyánszky kezéből kicsúszott a labda.

Három perc van hátra.

Bedő kiállítást harcol ki. Szélről próbálkozunk, véd a montenegrói kapus. Brguljan próbálja átejteni Nagy Viktort, sikertelenül.

Kiállítás nálunk is, ezúttal Varga Dénes hagyja el a medencét. Az első lövés kapufa. Kiegészül a magyar csapat. Marad a montenegróiaknál a labda. Ejtés, azonban a kapufa Nagy Viktor segítségére siet.

Öt perc van hátra a negyedik negyedből.

7:6 - Hosnyánszky kapásból védhetetlen gólt lő.

Emberelőnybe kerül a magyar válogatott, Benedek Tibor pedig időt kér.

5.5 perc van hátra a negyedből.

Kontra a montenegróiak ellen.

Hárainak bejátszás, de szerelik és néma marad a síp is.

6:6 - Alexander Ivovics hatalmas gólt lő kintről.

Varga Dániel lövése elhal a blokkban.

Kinti próbálkozást véd Nagy Viktor.

A negyedik ráúszásnál is a montenegróiaké a labda.

Vége a harmadik negyednek!

Hárai emberelőnyt harcol ki, jár körbe a labda, újabb kiállítás. Továbbra is passzolgatunk körbe, majd két próbálkozást is véd a montenegrói kapus.

6:5 - Decker Ádámot kiállítják, aki ezzel kipontozódik. Jár körbe a labda. Bejátszás falba, Klikovac belövi.

1.32 van hátra a harmadik negyedből.

6:4 - Varga Dániel felviszi a labdát, mivel senki nincs körülötte, rálövi. Hatalmas gól.

Újabb magyar kiállítás. Ezúttal Szivós megy kényszerpihenőre. Nagy Viktor azonban véd.

Kontra ellenünk.

Elveszítjük a labdát. A túloldalon Mladan Janovics lövése fölé megy.

Kontra a magyar kapu előtt Montenegró ellen.

Varga Dániel kintről megpróbálja, de elszáll a kapu mellett a labda.

Darko Brguljan centerből kapufára húzza.

5:4 - Hosnyánszky belövi húzásra Szivósnak, aki nem hibázik.

4:4 - Újabb magyar emberhátrány, most Hárait állítják ki. Crousillat pedig belövi.

Varga Dénes újabb betörését ezúttal hárítja a montenegrói kapus.

Kontra a montenegrói csapat ellen.

4:3 - Magyar emberelőny. Vámos Márton könyörtelenül bevágja.

3:3 - Decker Ádámot kiállítják. Az első lövést védi Nagy Viktor, másodikat viszont Petrovics bepattintja.

A harmadik ráúszásnál a montenegrói csapat hozza el a labdát.

Nagyszünet!

A montenegrói kapus szögletre véd, majd egy sikertelen magyar lövés.

Újabb magyar kiállítás. Újabb bravúros Nagy Viktor-védés.

Kontra ellenünk. egy perc van hátra az első félidőből.

3:2 - Kiállítás visszaúszás közben nálunk, épp kiegészülünk amikor Ivovics belövi.

Hárai ötméterest harcol ki. Hosnyánszky lövését védi a montenegrói kapus.

A túloldalon Nagy Viktor véd.

Magyar emberelőny, hamar rálövi Madaras, de elakad a blokkban és nem a miénk a labda.

3:1 - Darko Brguljan két védő mellett lövi be a montenegrói csapat első gólját.

A túloldalon Varga Dániel lövése kipattan a kapusról, Szivós lövése pedig kapufa.

Betett labda centerbe, de Nagy Viktor időben jön ki a kapuból és övé a labda. Négy perc van hátra a második negyedből.

Majd egy kontra a másik oldalon is, ellenünk.

Újabb blokk a magyar kapu előtt, de marad a montenegróiaknál a labda. Kontra.

3:0 - Montenegrói kiállítás, Madaras egyből rálövi, véd a montenegrói kapus, de marad nálunk a labda. Jár körbe, bejátszás a falba és Hárai behúzza.

Deckernek megpróbáltuk bejátszani húzásra, sajnos nem sikerült jól hozzáérnie a labdához.

Gór-Nagy Miklóst kiállítják. Ivovics kezéből kiesik a labda, Varga Dániel pedig megszerzi azt.

Hárai emberelőnyt harcol ki. Bátori szélről rálövi, de véd a montenegrói kapus.

A második ráúszásnál Bátori Bencének köszönhetően elhozzuk a labdát.

Vége az első negyednek!

Hosnyánszky messziről rálövi, a kapufáról megy ki. Janovics víz alá viszi a labdát a magyar kapu előtt.

Kontra ellenünk. Majd visszaúszás közben a montenegróiak ellen is.

Megkezdődik az utolsó perc az első negyedben.

Újabb blokkolt lövés a magyar kapu előtt, támadhatunk.

Megint letelik a támadóidőnk, még lövésig sem jutunk el.

Messziről próbálkoznak a montenegróiak, Nagy Viktor véd és miénk a labda.

Letelt a támadóidőnk.

A szabaddobást egyből ráhúzzák, Varga Dániel kezéről száll ki a labda. Végre támadhatunk a percek óta tartó védekezés után.

Újabb Nagy Viktor-védés, marad a labda a montenegrói csapatnál. Decker Ádámot kiállítják. Újabb bravúr a magyar kapustól, sarokdobás Montenegrónak. Kiegészülünk.

Nagyon szigorúan védekezünk, a montenegróiak messze a kaputól passzolgatják a labdát. Blokk. Marad Montenegrónál a labda. Nagy Viktor szögletre véd.

A montenegrói szövetségi kapitány egyből időt kér.

2:0 - Szivós-passz Hárainak, aki becsavarja. Második akciógólunk.

1:0 - Varga Dénes betöréssel esélytelen helyzetbe hozza a montenegrói kapust.

Gór-Nagy Miklóst kiállítják, Szivós blokkjáról száll ki a labda.

Nagy Viktor védi Darko Brguljan lövését. Elveszítjük a labdát a túloldalon.

Az első ráúszásnál a montenegrói csapaté a labda.

Elhangzott a két himnusz, a játékosok megkezdték a bemelegítést a medencében.

Megkezdődött a játékosok bemutatása.

Az 5. helyet végül Spanyolország szerezte meg miután legyőzte 10:8-ra Görögországot. A mi mérkőzésünk következik.

A csapat tehát rendben megérkezett az uszodába.

A szervezők nem bíztak semmit a véletlenre: két motorosrendőr vezette fel a csapat buszát. Dugóról így szó sem lehetett (amúgy sem volt) - de hogy nyerünk így vb-t??!!

Halmos Ferenc nevű olvasónk azt írja nekünk (a csapatnak szóló üzenetként), hogy ha nyernek a fiúk, ő soha többé nem gyújt rá! Kéri, hogy vigyázzanak a egészségére.

A döntő 22.15-kor kezdődik, az M1 és az Eurosport is élőben adja, mi a szokásos szöveges élő közvetítéssel várjuk olvasóinkat.

A horvátok megszerezték a bronzérmet, miután simán megverték a címvédő(!) olaszokat - félidőben már 8:3-ra vezettek.

Az eddig lejátszott meccsek:

Ausztrália-Szerbia 7:13 (2:3, 2:2, 2:4, 1:4) pdf (a 7-8. helyért)

Horvátország-Olaszország 10:8 (4:2, 4:1, 1:2, 1:3) pdf (a 3-4. helyért)

Edzés végén szembetalálkoztak egymással a magyar és a montenegrói játékosok, ugyanis minket éppen ők váltottak a Montjuic úszóklub medencéjénél. Drasko Brguljant megkérdeztem: Mi lesz este? Széttárt karok, széles, grimasznak is beillő mosoly volt a válasz, meg két szó (magyarul): Nem tudom...

A mieinknél minden változatlan, rendkívül nagy elszántsággal várja mindenki a meccset. (Dumi megjegyezte, hogy sajnos túl későn van a döntő, így a csapat busza valószínűleg nem kerül dugóba. Ezzel arra utalt, hogy a tíz évvel ezelőtti vb-döntőnél és a mostani elődöntőnél dugó miatt késve érkezett meg a csapat az uszodához, aztán "simán" nyert....)

Aki nem csak a késő estét szánja vízilabdára, a kezdésig olvassa el meccselőzetesünket, vagy nézegesse nemrég feltett fotóinkat a tegnap esti, valamint a ma délelőtti edzésről.

Nem bírunk magunkkal, ezért már több órával a meccs kezdete előtt megkezdjük élő közvetítésünket.