Csoportharmadik az Eger, csoportelső a Szeged

hozzászólás, 2013.02.27.

Az egriek a várakozásnak megfelelően fiatalokkal is simán nyertek Tbilisziben, de a gólarányjavítás korábbi elszalasztása lehetővé tette, hogy a Vouliagmeni és a Volgográd a csoport harmadik továbbjutó helyére "golyózza" a hevesieket. Így viszonylag nehéz ellenfél is érkezhet a nyolcaddöntőben. A Szeged csoportelső.

Bajnokok Ligája, csoportkör, utolsó forduló

A csoport

Szpartak Volgográd-Vouliagmeni 9:7 (1:1, 2:2, 4:3, 2:1)

Ligamusz Tbiliszi-Eger 4:12 (2:4, 0:3, 1:1, 1:4)
G.: Kovács G., Mezei 3-3, Chilkó, Zalánki 2-2, Lőrincz, Gerritse

Mivel a Volgográd otthonában legyőzte a Vouliagmenit, a csoportban hármas holtverseny alakult ki az élen. A "kis-tabella" kiszámításánál az egriek az utolsó helyen végeztek, így a harmadik helyen jutnak tovább és valamelyik csoportmásodikat kapják ellenfélül a következő, már egyenes kieséses fordulóban.
Az ellenfél a Sintez Kazany-Crvena Zvezda-Partizan Belgrád hármas egyike lesz. (Sorsolás csütörtökön, Rómában.)

BISZTRITSÁNYI DÁVID a vlv-nek:

- Igazából a legnagyobb ellenfélnek a mai napon a körülményeket nevezhetem - elsősorban a kiutazásunkra és az azt megelőző alapozó edzésekre gondolok. A mérkőzés 2:2-ig volt szoros, onnantól mind elöl, mind hátul nagyon jól játszottunk. Érdekes, hogy nagyon sok kiállítást ítéltek a játékvezetők.

A győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. S aminek nagyon örülök: nyolc  utánpótlás-játékos volt tőlünk beírva, és kivétel nélkül mindegyikük megállta a helyét, úgyhogy nekik külön kijár a gratuláció!

Hannover-Schuurman 3:7 (0:3, 1:2, 0:0, 2:2)

A csoport végeredménye:

1. Vouliagmeni 24, 2. Szpartak Volgográd 24, 3. Eger 24, 4. Schuurman 9, 5. Hannover 4, 6. Ligamus Tbiliszi 1 pont.

B csoport

Jug Dubrovnik-Crvena Zvezda 10:5 (2:2, 3:2, 3:0, 2:1)

Kreuzlingen-Olympiakosz 8:33

A Montpellier szabadnapos volt.

1. Jug Dubrovnik 24, 2. Crvena Zvezda 15, 3. Olympiakosz Pireusz 15, 4. Montpellier 6, 5. Kreuzlingen 0 pont

C csoport

Sintez Kazany-Barceloneta 8:7 (4:2, 0:1, 2:2, 2:2) (Szirányi Balázs nem lőtt gólt)
(az egyik játékvezető Fekete Balázs volt)

Vojvodina-Brescia 7:9 (1:1, 2:3, 2:1, 2:4)
(az egyik játékvezető Vogel Gábor volt)

A Marseille szabadnapos volt.

1. Barceloneta 18, 2. Sintez Kazany 13, 3. Brescia 12, 4. Marseille 9, 5. Vojvodina 7 pont.

D csoport

Spandau 04 Berlin-Szeged 7:11 (2:5, 2:2, 3:3, 0:1)
G.: Kayes 3, Szivós 2, Kiss Cs. 2, Juhász Zs., Török, Kunac, Hegedüs.

A Szeged magabiztosan szerezte meg a biztos csoportelsőséget jelentő győzelmet. Nyolcaddöntőbeli ellenfele a Marseille-Montpellier-Schuurman hármasból kerül ki.

TÖRÖK BÉLA a vlv-nek:

- Egy kötelező győzelmen vagyunk túl, fontos volt, hogy a saját kezünkben tartsuk a sorsunkat. Ennek megfelelően játszottuk le a mérkőzést. Volt egy kis "ellenszél", de hát várható volt, hogy Németországban nem nekünk fognak fújni, számítottunk is erre. Mindemellett magabiztosan győztünk, készülünk a továbbiakra. Jólesett, hogy sok, Berlinben élő, dolgozó magyar jött ki a meccsre, szurkoltak nekünk és a találkozó után többen odajöttek személyesen is köszönteni minket. Valamelyik csoport negyedik helyezettje lesz az ellenfelünk, mindenképpen le kell győznünk, bárki is legyen az.

Galatasaray Isztambul-Partizan Belgrád 9:7 (1:4, 3:2, 3:1, 2:0)

A Nagyvárad szabadnapos volt.

1. Szeged 21,
2. Partizan Belgrád 16, 3. Galatasaray 13, 4. Nagyvárad 6, 5. Spandau 04 3 pont

2 régi hozzászólás

vasasadam hozzászólása
2013.02.28. 20:04

Crvena Zvezda (SRB) vs. ZF-Eger (HUN) Montpellier Waterpolo (FRA) vs. A-HID Szeged Beton (HUN) Hajrá Magyarok!

B (régi) hozzászólása
2013.02.28. 15:37

A LEN honlapján a Zvezda csak harmadik a csoportban, bár az tűnik logikusnak, hogy övék a második hely. A Partizan isztambuli veresége csak látszólag meglepő. A szerbek a meccs elején elmentek három góllal, aztán fokozatosan kiengedtek, ahogy kapták a híreket a Spandau-Szeged meccs alakulásáról, amivel a saját csoportelsőségük elérhetetlenné vált. Nehéz dolga lesz az Egernek a tizenhat között, bármelyik csapatot is kapja. Ha a Kazanyt, akkor még sokba is fog kerülni az utazás miatt. A Szeged továbbjutása kötelező. A nyolc között viszont már nem lesz könnyű ellenfél nekik sem.