Szolnok-Szeged 5:7

hozzászólás, 2013.02.20.

Egyetlen jól sikerült negyeddel simán nyert rangadót Szolnokon a Szeged. Vodafone OB1, eredmények:

Vodafone OB1, 16. forduló

Február 13-án játszották:

OSC-Eger 6:14 (0:5, 1:3, 3:3, 2:3)
G.: Dávid Z. 3, Simon A., Szőke, Zentai, ill. Bátori 5, Varga II. Zs. 3, Biros 2, Kovács Z., Lőrincz, Kovács G., Salamon

Kedden játszották:

Vasas-Szentes 13:7 (1:2, 4:1, 2:2, 6:2)
G.: Vámos, Drasko Brguljan, Katonás 3-3, Fazekas 2, Oeler, Csapó, ill. Németh D., Weszelovszky 2-2, Tóth Z., Szabó I. Z., Tóth P.

Szerdán játszották:

EKF-Pécs 10:8 (2:2, 2:3, 4:1, 2:2)
G.: Zalánki, Farkas P., Molnár A. 2-2, Takács J., Petrovai, Jakab D., Keresztes, ill. Kistamás 3, Ágner, Lukázs G., Dragics, Bóbis, Bereczki

Kaposvár-Honvéd 9:11 (0:5, 1:3, 3:2, 5:1)
G.: Bakó, Berta 3-3, Juhász-Szelei, Hoppál, Benics, ill. Kiss G. 4, Jansik D. 3, Steinmetz B. 2, Tóth B., Kovács P.

Szolnok-Szeged 5:7 (1:1, 1:1, 0:5, 3:0)
Szolnok, v.: Vogel, Juhász
Szolnok: Decker A., Gocics 1, Hosnyánszky, Alekszics, Pásztor, Kis G. 1, Negrean. Cs.: Kovács O., Nyéki 1, Vörös, Hangay Z. Marnitz, Georgescu 2. Vezetőedző: Kovács István
Szeged: Baksa, Kunac, Kiss Cs. 1, Szivós 1, Molnár T. 1, Somogyi, Török B. 1. Cs.: Decker Á., Varga P., Kayes 1, Hegedüs 1, Juhász, Younger 1, Molnár D. (kapus). Vezetőedző: Vincze Balázs
Gól - emberelőnyből: 2/12, ill. 1/10
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1
Kiállítás cserével végleg: Baksa László
Kipontozódott: Decker Ádám.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK A MÉRKŐZÉSRŐL

Szoros első félidő után a vendégek állva hagyták a nyolc perc alatt sokat hibázó Szolnokot és utána már csak a nagy előny őrzésére kellett törekedniük.

KISS CSABA a Digi Sportnak:

- Kihajtottuk magunkat és örülök, hogy győztesen távozunk innen. Nem csak mérkőzésről mérkőzésre, hanem - megkockáztatom - támadásról támadásra, védekezésről védekezésre is folyamatosan érik össze a csapat. Ma is úgy éreztem, hogy a Szolnok percről percre bizonytalanodott el ellenünk. A védekezésünk tényleg minden egyes támadásuk után jobb lett, egyre inkább összerázódott, érezhető volt, hogy nagyon nehéz lesz áttörni, szerencsére ez kevésszer is sikerült a Szolnoknak.

Tavaly nem sikerült úgy a tavaszunk, ahogy szerettünk volna, most, hogy felszálló ágban vagyunk, remélem, ez kitart egészen a bajnokság végéig. Elsősorban fegyelmezettségre van szükség, ha mindenki hozzáteszi a magáét, ha mindenki úgy él és úgy készül, ahogy az élsportolóknak kell, akkor egészen a végéig ki fog ez tartani és meglesz az eredménye, hogy ilyen sokat dolgozunk és hogy ilyen jó csapat vagyunk.

Csütörtökön játszották:

Vasas-Junior válogatott 18:10 (5:3, 5:2, 5:2, 3:3)
G.: Vámos 5, Katonás 3, Oeler, Takács B. 2-2, Steinmetz Á., Hőna, Manhercz Á., Manhercz K., Angyal, Drasko Brguljan, ill. Gyárfás 4, Tóth B. 3, Sánta, Dőry, Kalanovics
(az első fordulóból elhalasztott mérkőzés)

BVSC-Debrecen 9:15 (3:6, 1:3, 2:3, 3:3)
G.: Létay, Kotsidis, Borsós 2-2, Mészáros, Bedő, Czigány, ill. Misics 4, Vindisch 3, Süveges, Varga T., Giorgetti 2-2, Letica, Halek