Kupaszerda - eredmények - edzőváltás Debrecenben

hozzászólás, 2013.02.06.

A Debrecen nem bírt a Kragujeváccal (a kispadon már nem Gyöngyösi András ült, a megbízott edző játékosként Varga Tamás), az egriek bosszantó apróságok miatt nem érték el a szükséges négygólos győzelmet, de nyertek, a Szeged pedig kiütötte a Nagyváradot. Eredmények, nyilatkozatok, fotók, gólok.

Európa Kupa elődöntő, 2. mérkőzés

Debrecen-Radnicski Kragujevác 10:12 (3:1, 1:5, 3:3, 3:3)
Debreceni Sportuszoda, v.: Margeta (szlovén), Koganov (azeri)
Debrecen: Mitrovics, Vindisch, Giorgetti 3, Varga T. 3, Misics 2, Süveges, Letica. Cs.: Kállay 1, Halek 1. Megbízott edző: Michele Garalti Giorgetti
Radnicski Kragujevác: Radics, Burics 4, Gak 3, Csirics, Zlokovics, F. Filipovics 2, Udovicsics 1. Cs.: Popovics, Markovics, Basics, Cupics 1, Gy. Filipovics 1. Vezetőedző: Dejan Udovicsics.
Gól - emberelőnyből: 7/13, ill. 4/11
Gól - ötméteresből: -, ill. -
Kipontozódott: Süveges, ill. Csirics

A hazaiaknak igazából egy negyedig volt esélyük a továbbjutás kiharcolására. A Radnicski Kragujevác két győzelemmel jutott a döntőbe.

A késő esti órákban sikerült beszélnünk Varga Tamással, akitől megtudtuk, hogy jelen pillanatban játékos-edzőként ő a Debrecen megbízott vezetőedzője, segítője pedig Michele Garalti Giorgetti.

VARGA TAMÁS a vlv-nek:

- Nagyon jól kezdtünk, motiváltak voltunk és az elmúlt napok-hetek történéseihez képest jól viselték a fiúk a megterhelést. Bár fizikálisan látszott, hogy elfáradtunk a végére. 3:1-nél voltak olyan ítéletek a bírók részéről, amelyek egy ekkora válogatott-sort felvonultató csapat esetében alkalmasak voltak arra, hogy "átbillentsék" a dolgot a túloldalra, annyira erősek nem voltunk, hogy ezt a helyzetet megfelelően tudjuk lereagálni. Szerintem volt két bírói hiba is, ha jól emlékszem, 3:1-nél vagy 3:2-nél kaptunk egy olyan gólt, hogy előnyben egy méteren állt a gólszerző. Addig nem tudtak fórból gólt lőni, ezért ez az eset egyfajta áttörést jelentett nekik. Tisztességesen, becsületesen helytálltunk, gratulálok minden játékosnak, örülök, hogy ennyire szívvel-lélekkel küzdött mindenki a csapatért, a szurkolókért, Debrecenért.

- Ki a csapat edzője?

- Jelenleg a csapat játékos-edzője megbízottként, határozatlan időtartamra - én vagyok. A segítőm Michele, Alex testvére. Egyelőre ennyit tudok mondani.

A másik elődöntőben:

Florentia-Savona 11:11 (3:3, 3:4, 3:2, 2:2)

Az első mérkőzésen a firenzeiek idegenben nyertek 8:6-ra, így az Eurokupában Radnicski Kragujevác-Florentia döntő lesz.

Tina-képek a Debrecen-meccsről

Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. játéknap

A csoport

Vouliagmeni-Hannover 14:4 (4:1, 4:0, 2:0, 4:3)

Ligamus Tbiliszi-Schuurman 7:10 (2:1, 1:2, 3:3, 1:4) (a vendégeknél Frikk Ottó három gólt lőtt)

Eger-Szpartak Volgográd
8:6 (1:1, 2:1, 3:1, 2:3)
Eger, Bitskey uszoda, v.: Gomez  (olasz), Moliner Molins (spanyol)
Eger: Szécsi, Bátori 2, Biros 1, Bundschuh, Mezei, Gór-Nagy, Graham. Cs.: Seman 1, Gerritse, Salamon 3, Kovács G., Varga II. Zs. 1. Vezetőedző: Gerendás György
Volgográd: Fjedorov, Akszenov, Panfili, Jurcsik 1, Sztratan 1, Balasov, Liszunov 2. Cs.: Agarkov,  Latipov 1, Rekecsinszkij 1,  Kalturin, Finajev. Vezetőedző: Vlagyimir Karabutov.
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 2/8.
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. -
Kipontozódott: Bundschuh, ill. Panfili

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK A MÉRKŐZÉSRŐL

BÁTORI BENCE a vlv-nek:

- Jól játszottunk, s kiemelném a védekezésünket, hátul különösen összeszedettek voltunk. Szecska nagyon jól védett és tényleg mindenki nagyon jót nyújtott védekezésben. Elöl rengeteg helyzetünk volt, ezekből nem tudtunk olyan sok gólt szerezni, mint szerettünk volna. Ha jól tudom, kétszer is vezettünk néggyel, a végén sajnos így jött ki, az utolsó másfél percben vissza tudtak jönni kettőre. Ez van. Nem mondanám, hogy szomorúak vagyunk, mert erős ez a Volgográd és az, hogy két góllal nyerni tudtunk, sok jót vetít előre a jövőre nézve, de tény, hogy most  már "ki vagyunk téve" a Vouliagmeni-Volgográd meccs eredményének, ott dől el, hogy másodikok vagy harmadikok leszünk a csoportban. Megyünk tovább, meg akarjuk verni, bárki is jön szembe.

A csoport állása:

1. Vouliagmeni 24, 2. Volgográd 21, 3. Eger 21, 4. Schuurman 9, 5. Hannover 4, 6. Ligamus Tbiliszi 1 pont

D csoport

Partizan Belgrád-Spandau 04 8:1 (2:0, 3:0, 2:0, 1:1)

Szeged-Nagyvárad 17:8 (5:4, 2:2, 5:0, 5:2)
Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, v.: Homolka (német), Süngü (török)
Szeged: Baksa, Somogyi 2, Török B. 1, Kunac 1, Molnár T. 1, Szivós 4, Kiss Cs. 1. Cs.: Kayes 5, Juhász Zs. 1, Decker Á., Hegedüs, Younger 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Nagyvárad: Gogola, Chioveanu 2, Ghiban 1, Matei 1, Diaconu, Kádár, Szabó B. Cs.: Busila 1, A. Cretu 2, Sanuila, Popoviciu 1, Dunca. Vezetőedző: Tóth László.
Gól - emberelőnyből: 4/8, ill. 3/6
ÖGól - ötméteresből:  1!2, ill. 1/1
Kipontozódott: Török, ill. Kádár (cserével végleg)

A Szeged meggyőzően, magabiztos játékkal érte el a nagy gólkülönbségű győzelmet.

SZIVÓS MÁRTON a vlv-nek:

- Kemény alapozó időszakból érkeztünk erre a mérkőzésre, úgy gondolom (és talán látszott is), hogy jó fizikai állapotban vagyunk, hiszen a negyedik negyedre felőröltük a Nagyváradot. Az első két negyedben azért még akadozott a játék, de ez betudható annak, hogy főleg fizikai munkát végeztünk az elmúlt két és fél-három hétben. Örülök, hogy a harmadik-negyedik negyedre már a védekezés is összeállt. Elöl - azt gondolom - végig jól játszottunk és ennek is köszönhető a nagyarányú győzelem. Még egy mérkőzés vár ránk, Berlinben, azt mindenképpen meg kell nyernünk, hogy csoportelsők legyünk.

A Galatasaray szabadnapos volt.

1. Szeged 18,
2. Partizan Belgrád 16, 3. Galatasaray 10, 4. Nagyvárad 6, 5. Spandau 04 3 pont

B csoport

Olympiakosz Pireusz-Montpellier 18:6 (3:4, 5:1, 5:0, 5:1) (a vendégek kapuját Jászberényi Gábor védte, szintén a franciáknál Heinrich Dávid egy gólt lőtt)

Kreuzlingen-Crvena Zvezda 12:24 (5:7, 1:5, 2:6, 4:6)

A Dubrovnik szabadnapos volt.

1. Jug Dubrovnik 21, 2. Crvena Zvezda 15, 3. Olympiakosz 12, 4. Montpellier 6, 5. Kreuzlingen 0 pont.

C csoport

Brescia-Marseille 11:9 (2:2, 1:1, 4:3, 4:3)

Barceloneta-Vojvodina 7:5 (3:0, 2:3, 1:2, 1:0)

A Sintez Kazany szabadnapos volt.

1. Barceloneta 18, 2. Sintez Kazany 10, 3. Marseille 9, 4. Brescia 9, 5. Vojvodina 7 pont.

12 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs38547
2013.02.08. 11:44

Köszönöm az infót, már nem emlékeztem rá.

B (régi) hozzászólása
2013.02.07. 16:23

Itt a vlv-n is így szerepelt a kiírás még ősszel, vaksorsolással a 8 között.

balzs38524
2013.02.07. 15:47

Akkor a Bl után az Eurokupában sem lesz címvédés... Az Egernek és a Szegednek gratulálok a győzelemhez, mindkettő jó meccs volt, megnéztem felvételről a Szeged meccsét is és a játékon kívül ami érdekes volt, hogy azt mondta a kommentátor a meccs elején hogy a negyeddöntőben már vaksorsolás lesz. Nem tudom ez igaz-e tud erről valaki valamit? Nem tragédia ha harmadikok leszünk a csoportban a legnehezebb ellenfél a Crvena Zvezda akit kaphatunk, de ők is verhetőek, igaza van Bátori Bencének meg kell verni akit kapunk, utána meg ha tényleg vaksorsolás lesz lényegtelenek lesznek az eddigi eredmények és \"akár bármi is lehet\". Hajrá Eger! Hajrá magyarok!

APREAND hozzászólása
APREAND38523
2013.02.07. 13:34

Önbizalom az volt.egy kis ízelítő ,Tojástól: Én voltam a legalkalmasabb jelölt a szövetségi kapitányi posztra - Gyöngyösi András(6 hathárom.hu; 2013.01.04) Így is szomorú vagyok kicsit, de akkor is az lettem volna, ha engem választanak, hiszen akkor egy nagyon jó csapatot kellett volna Debrecenben hagynom - mondta a Dehirnek Gyöngyösi András, a debreceni szakvezető. - Bizonyára megvan az oka, hogy nem engem választottak. Fiatal vagyok még, lehetek még kapitány a következő ciklusban, de akár még előtte is. Most már azonban a debreceni munkámra koncentrálok, hiszen nagyon fontos feladatok állnak előttünk. Persze csalódott vagyok, hiszen úgy érzem, én voltam a legalkalmasabb jelölt a szövetségi kapitányi posztra, mivel én nem hosszú távú, hanem azonnali eredményekben gondolkodom. Így tettem az eddigi munkáim során is; meggyőződésem, hogy a sikerek vonzzák a szponzorokat, s az ő támogatásuk elengedhetetlen a sportban. Abban bízom, a megválasztott kapitány is hasonlóképp gondolkodik majd.\" Hát ha hasonlóan gondolkodik akkor Őt is hamar kirúgjak.

realista hozzászólása
2013.02.07. 12:19

Ez a Dvse.hu szakmai stábja címszó alatt szerepel :Gyöngyösi Máté Születési hely, idő: Santa Margherita Ligure (Olaszország), 1993.03.21. Csapatai: Budapest Bajnokság 2000-es Gyermek másodedző, Vidék Bajnokság ? Gyermek III. (2001) másodedző Ez ami nem pite.

Csillag hozzászólása
Csillag38518
2013.02.07. 11:59

És még azt hittem a pécsi Matyi Dezső vs Supka dolgot nem lehet überelni. Itt a játékos elnök kinevezi magát edzőnek........... Ez a kemény papir.

2013.02.07. 09:38

Realista törölt hozzászólása találó volt.

2013.02.07. 09:35

Folytatódik a debreceni szappanopera. Cívisváros, cívisváros hej! Csuvi amúgy kitől kapta az edzői megbízatást, saját magától? :DDD Na mindegy, bár azért furcsa, hogy ilyen csúfság történhet Mintavárosban. Ahol ugyebár mertek nagyot álmodni... A mérkőzés eredménye nem meglepő, abszolút papírforma a Kragujevác győzelme. Ezt a szerb csapatot biztos háttérrel és Korolijával a soraiban se verte volna meg soha a pusztai Recco. A döntő párosítása azért is érdekes, mert a selejtezőben egy csoportban volt a két csapat (kragujeváci csoport). Az Eger innentől abban bízhat, hogy a görögök kitesznek magukért (és az Egerért) Volgográdban, és nem kapnak ki. Ha az oroszok nyernek, akkor a következő körben az Eger ebből a kalapból kaphat ellenfelet: Zvezda, Partizan/Szeged, Kazany/Brescia/Vojvodina. A Vojvodina idegenben verte a Kazanyt. (Mihez tartás végett...)

Norbi hozzászólása
Norbi38513
2013.02.07. 00:18

A január 25.-ei Alex Giorgetti Debrecenben maradt című írásból idézet: - Igen, ma reggel, amikor mentem volna Szolnokra a szerződést aláírni, egy hang - talán a szívem - azt súgta, hogy maradjak Debrecenben a csapatért, a városért és az emberekért... Nagyon ragaszkodom a cívis színekhez! Megígértem magamnak, hogy végigviszem teljesen ezt az évet a Debrecennel és nem bírtam elmenni, mert pontosan a nehéz helyzetekben kell megmutatni, hogy szeretem a csapattársaimat és végig fogjuk küzdeni az évet a közös sikerekért. Mondá Alex \"Szent\" Giorgetti. Muhaha. Nem kell Einsteinnek lenni, hogy össze lehessen kötni a pontokat...