BL-mérleg: egy győzelem, egy vereség

hozzászólás, 2013.01.09.

Nehezen nyert itthon az Eger a görögök ellen, a Szeged pedig 6:4-es vezetésről kapott ki 8:6-ra Belgrádban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló

A csoport

Ligamus Tbiliszi-Hannover 6:6 (3:2, 1:1, 1:1, 1:2)

Szpartak Volgográd-Schuurman 12:7 (3:1, 3:2, 2:1, 4:3)

Eger-Vouliagmeni 10:9 (2:2, 4:2, 2:4, 2:1)

Eger
Eger: Bisztritsányi, Bátori 1, Graham 2, Mezei 1, Gór-Nagy 1, Biros 1, Bundschuh. Cs.: Gerritse, Salamon 1, Kovács G., Varga II. Zs. 2, Seman 1. Vezetőedző: Gerendás György
Vouliagmeni: Calkanisz, Milonakisz 1, Kacidakisz, K. Afrudakisz 3, Karuncosz 1, Vlakopulosz 2, Gounasz 2. Cs.: Andrija Elmiszian, Artin Elmiszian. Vezetőedző: Teodorosz Lorantosz
Gól - emberelőnyből: 4/11, ill. 2/9
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK A MÉRKŐZÉSRŐL

BIROS PÉTER a vlv-nek:

- Úgy érzem, hogy három-három és fél negyed normális volt, de jött egy rövidzárlat. Egy néhány perces időszak pecsételte meg majdnem a sorsunkat, kiestünk a ritmusból és nem tudtuk megcsinálni azt, amit megbeszéltünk, ami addig működött. 8:6 után ki tudtak egyenlíteni és ez összetörte az addigi magabiztosságunkat. Annak örülünk, hogy nyertünk, de úgy érzem, ebben a meccsben több volt. Elemezni kell majd a történteket, bár sok idő nem lesz rá, mert jön a Honvéd meccs.

Összességében azt mondom, hogy január 9-éhez képest, azt a három négy percet leszámítva nem volt rossz. Meglehetett volna a három-négy gólos különbség, sajnos ez nem sikerült, de megyünk tovább és megpróbáljuk majd az oroszokat nagyobb különbséggel megverni.

A csoport állása:

1. Vouliagemeni 18, 2. Szpartak Volgográd 18, 3. Eger 12, 4. Schuurman 6, 5. Hannover 4, 6. Ligamus Tbiliszi 1 pont.

B csoport

Crvena Zvezda-Olympiakosz 11:9 (3:2, 3:0, 2:4, 3:3)

Jug Dubrovnik-Montpellier 17:5 (7:1, 3:2, 5:2, 2:0)

A Kreuzlingen szabadnapos volt.

1. Jug Dubrovnik 18, 2. Olympiakosz Pireusz 9, 3. Crvena Zvezda 9, 4. Montpellier 6, 5. Kreuzlingen 0 pont.

C csoport

Sintez Kazan-Marseille 11:9 (3:2, 2:2, 3:4, 3:1)

CNA Barceloneta-Brescia 9:7 (4:2, 1:2, 2:1, 2:2)

A Vojvodina szabadnapos volt

1. CNA Barceloneta 15, 2. Sintez Kazany 9, 3. Marseille 6, 4. Brescia 6, 5. Vojvodina 6 pont

D csoport

Galatasaray Isztambul-Nagyvárad 6:5 (4:2, 1:0, 1:2, 0:1)

Partizan Belgrád-Szeged 8:6 (1:1, 1:3, 2:1, 4:1)
Belgrád, Banjica uszoda, v.: Borrell (spanyol), Sztavropulosz (görög)
Partizan Belgrád: Soro - Mandics 2, Dedovics 1, Szubotics, Csuk 2, Matovics, Jokics. Cs.: Rackovics 1, Basara, Mitrovics 2, Vico, Tanaskovics. Vezetőedző: Vladmir Vujasinovics
Szeged: Baksa - Kiss Cs. 1, Youger, Kunac, Molnár T., Hegedüs, Szivós 3. Cs.: Kayes, Török 2, Decker, Juhász, Somogyi. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól - emberelőnyből: 1/5/, ill. 2/4

TÖRÖK BÉLA a vlv-nek
:

- Az első három és fél negyedben nagyon jól játszottunk, szerintem uraltuk a mérkőzést. Utána beállt egy eléggé durva rövidzárlat, magamnak se nagyon tudom megmagyarázni, hogy mi történt. Három és fél negyed alatt kaptunk összesen négy gólt és azután körülbelül hat percen belül még négyet.

Megpróbáljuk kijavítani a hibákat, szerencsére borzasztó nagy tragégia nem történt, de az biztos, hogy ilyen többet nem fordulhat elő. Igazából az nagyon bosszantó, hogy nekünk állt a zászló, meg kellett volna nyernünk ezt a meccset! Különösen zavaró, hogy ilyen bután veszítettük el...

A Spandau 04 szabadnapos volt

1. Szeged 15, 2. Partizan Belgrád 10., 3. Galatasaray Isztanbul 7, 4. Nagyvárad 6, 5. Spandau 04 3 pont.

3 régi hozzászólás

Török Szultán hozzászólása
2013.01.10. 15:34

Mindkét csapat a 3. negyedes rövidzárlatot emlegeti - na ne! A Szeged esetében ez még nem annyira gáz, de az Eger... Az \"életük\" függöt ettől a meccstől, és majdnem ráment.

sonpinori hozzászólása
2013.01.10. 14:39

GRATULÁLOK FIÚK !!! HAJRÁ EGER !!! :)))))

balzs hozzászólása
balzs38283
2013.01.10. 08:01

Ha nehezen is, de megvan a 3 pont ez a lényeg, legalább izgalmas meccs volt. Hajrá Eger!