Olasz bajnokság, Jadranska Liga - hétvégi eredmények

hozzászólás, 2008.10.26.

Jól szerepeltek a magyar érdekeltségű csapatok az olasz bajnokság és a horvát, szlovén és montenegrói csapatok részvételével zajló Jadranska Liga hétvégi fordulójában. Meglepetés, hogy a Brescia pontot vesztett Nerviben, illetőleg a Jug Dubrovnik hazai pályán kikapott a Herceg Novitól. Eredmények, nyilatkozatok:

Olasz bajnokság, 2. forduló

Latina-Pro Recco 4:12 (1:5, 1:2, 0:2, 2:3) (Madaras két gólt lőtt)

MADARAS NORBERT (Pro Recco):

- Nem volt könnyű meccs, még ha az eredmény nem is volt szoros. A Latinának története során ez volt az első hazai meccse az első osztályban és ennek megfelelően igyekeztek is. Ráadásul meglepően sokan is voltak kíváncsiak a mérkőzésre, ami itt az alapszakaszra egyáltalán nem jellemző.

Rólunk annyit, hogy komolyan tudtuk venni a meccset és jól játszottunk, talán idén most voltunk a legjobbak eddig. Én is jól éreztem magam, körülbelül 2 negyedet játszottam, talán kicsit többet.

- A csapat programja a most következő hetekben?

- Pénteken játszunk legközelebb, Firenzében. Azért pénteken, mert ha jól tudom, a tv is közvetíti. Örülök, mert így utána lesz két nap szünetünk és végre teljesen szabad lesz a hétvége. Ez eddig ebben a szezonban még nem fordult elő.

Nervi-Brescia 9:9 (1:3, 1:1, 3:2, 4:3) (Fodor Rajmund egy gólt lőtt)

FODOR RAJMUND (Nervi):

1:3-mal indítottunk, próbáltunk odafigyelni már az elején, de mégiscsak a bajnokság egyik legerősebb csapata a Brescia. Azt kell, hogy mondjam, a rossz kezdés után egészen a harmadik negyed feléig nem is játszottunk jól, de mégis tartottuk magunkat. Aztán a harmadik negyedtől sikerült rendezni a sorokat valamelyest. Úgy tűnt, mintha kicsit erőnlétben is felülkerekedtünk volna, például két lefordulásgólunk is volt ebben az időszakban. És aztán a szorgos hangyamunkának köszönhetően két perccel a vége előtt 9:8 volt ide. Egy perccel a befejezés előtt Molina egyenlített. Ha meccs előtt mondják, hogy ez a vége, mindenki aláírta volna. Meccs után kicsit fájt a szívünk, hogy talán lehetett volna belőle több. De azért az sokmindent elmond a játék képről, hogy kétszer vezettünk a mérkőzésen, 1:0-ra és a végén 9:8-ra. Szokás mondani, hogy a végén kell vezetni, nyertünk mi így már olimpiát is...

- A gólod hogy esett?

- Vagy nyolc méterről csavartam, a kapus nem számított rá, ezzel volt 1:0 ide.

Civitavecchia-Posillipo 4:11 (1:2, 1:3, 0:4, 2:2) (Varga I. Zsolt egyszer volt eredményes)

Catania-Savona 4:16 (1:3, 0:4, 1:4, 2:5)

Bogliasco-Florentia 11:10 (4:2, 3:2, 3:3, 1:3)

Sori-Lazio 10:4 (2:0, 3:0, 3:1, 2:3)

Jadranska Liga, 5. forduló

Koper-Primorac Kotor 8:15 (1:4, 2:4, 2:4, 3:3)
Rokava Koper:
Grzentics - Kavcsics, A. Veracs 1, Berce 1, B. Veracs, Kancijanics, Sulics 1, Galics 1, Bukovac 1, Turina 3, Cserneka, Prelc, Smolnik. Edző: Cetin.
Primorac Kotor: Radics - Drasko Brguljan 1, Crepulja 1, Kiss G. 3, Zatovics, Darko Brguljan 1, Janovics 2, Cucskovics, Pavlovics 2, Steinmetz Á. 2, Milosevics 2, Draskovics, Milics 1, Ugljesa Brguljan. Edző: Perovics.

KISS GERGELY (KOTOR):

Tizennyolcan vagyunk a keretben, ezért mindig kimarad egy kapus meg három mezőnyjátékos. Most is így volt, ráadásul két gyorsabb játékost hagyott ki az edző. Nyolc gólt kaptunk, ami nagyon sok, és ebből négy centergól volt, ami szintén nagyon rossz mutató. Kapott egy-két akciógólt is távolról a cserekapusunk. Elöl egy pár helyzetet elszórakoztunk, 3:2, 4:3-as lefordulásokat, a fiatalok nem voltak annyira a helyzet magaslatán. Ezzel együtt már az elejétől vezettünk és simán nyertünk.

Primorje Rijeka-Budva 12:11 (2:3, 3:3, 4:2, 3:3)
Primorje Rijeka: Krizanec - Glavan, Car, Krapics, Pavlovics, Frajman, Tiskivski 4, Brala, Vrlics 1, Baracs 4, Beltrame 1, Bratić, Jurisics, Krizman 2. Edző: Roje.
Budva: Todorovics - Trajkovics 1, Csirics, Danilovics 2, Gak 2, Ticsics, Barba, Uskokovics 3, Ivancsevics, Gór-Nagy 1, Vukics 1, Franicsevics, Milanovics 1, Nikolics. Edző: Duho.
Gól emberelőnyből: 11/7 ill. 16/6
Gól büntetőből: 1/1 ill. -

GÓR-NAGY MIKLÓS (Budva):

Az elején még vezettünk, el is húztunk három góllal, csak aztán valahogy elég fásultan mozogtunk, a Rijeka pedig vérszemet kapott, felpörögtek, s a végén nem tudtuk tartani velük a lépést. Mondani se kell talán, hogy a hazai pálya rendszeresen lejt, ez most is így volt, de az igazat megvallva elég nehéz úgy vízilabdázni, hogy hat napja úton vagyunk és mind a hat nap más szállodában aludtunk. Elég fáradtnak éreztem a csapatot, köztük magamat is, de hát ehhez hozzá kell szokni, ilyenek lesznek a körülmények.