Magyarország-Németország 15:8 - nyögvenyelős kezdés után magabiztos győzelem

hozzászólás, 2008.02.23.

Nagy közönségsikert aratott Hódmezővásárhelyen a magyar válogatott. A németek ellen eleinte nehezen ment, aminek oka éppen a közönség nagy szeretete volt, ugyanis a mérkőzés nagy késéssel kezdődött, mert a helyiek hosszú percekig "köszöntgették" a világsztárokat, s a mieink egy kicsit lemerevedtek. A meccsen Nagy Viktor és Kiss Gergely nyújtott kiemelkedő teljesítményt, s érdekesség, hogy Fodor Rajmund volt a csapatkapitány, aki meghálálta a bizalmat. Gólok, meccsjelenetek, videónyilatkozatok:

Kemény Dénes lefújás után a vlv-nek elmondta, hogy a Volvo Kupára Nagy Viktor és Fodor Rajmund nem utazik Kecskemétre. A többiekhez csatlakozik viszont Benedek, Kásás, Molnár és Szécsi.

x

Élő közvetítés Hódmezővásárhelyről, a Magyarország-Németország barátságos mérkőzésről.

A találkozó 18.30-kor kezdődik, a csapatok bemelegítenek. Kemény Dénes a vlv-nek elmondta, hogy a margitszigeti 16-os keretből Gergely István nem szerepel a mérkőzésen.

A klasszikus slágerre ("Újra itt van...!") vonultak be a csapatok, majd elhangzott a német és a magyar himnusz. A magyar csapat kapitánya ezen a mérkőzésen Fodor Rajmund. A mérkőzés a bevezető ünnepi köszöntések miatt jó negyedórás késéssel kezdődik. A bemutatás után a közönség nagy ovációja közepette gratuláltak Kiss Gergelynek 275., Steinmetz Ádámnak 100. és Szivós Mártonnak 75. válogatottsága alkalmából.

Mi hoztuk el a labdát, Hosnyánszky lövését védte a kapus. Kontra után megint mi jövünk, de az első gólt az ellentámadásból a németek lövik, Nossek révén - 0:1.

Nagy Viktor véd szépet, Kiss Csaba lövését blokkolják, majd Varga II. Zsolt löketét védi a kapus. A következő támadásnál kapufát lövünk.

Nagy Viktor véd megint, majd Madaras centerpasszával Kis Gábor befordul és ötméteres. Varga Tamás könyörtelen - 1:1.

Szivós ejt szépen, de csak kapufa. A negyed vége előtt még kivédekezünk egy emberhátrányt.

Szünet.

Megint elhozzuk a labdát, de rossz passz a támadás vége. A következő akciónknál Steinmetz Ádám kezéről sodorják le a labdát gólhelyzetben.

Végletekig kijátszott akció, Biros átteszi Szivósnak, aki nem hibázik - 2:1. Egy perc múlva Kiss Csaba kiállítás után azonnali ziccerben, de a kapus véd.

A németek ötméterest kapnak, Politze belövi - 2:2.

Magyar előny, Varga Tamásra játsszák ki a fiúk - 3:2.

Német kontra után Kiss Gergely kapufát lő, megúsznak a vendégek, kiállítás, ami szerencsére kimarad. A következő kiállítást is kivédekezzük, a túloldalon Steinmetz Ádám gyönyörú centergólt lő- 4:2.

Varga Tamás, majd Kiss Gergely lövését védi a kapus.

Nagyszünet
(Szolgálati közlemény: mobiltelefon segítségével készül a tudósítás, mert internet nincs a medence partján és egy frissítés percekig tart...)

Biros hozza el a labdát. Kis Gábor ötméterest harcol ki, amit Kiss Gergely értékesít - 5:2.

A túloldalon is büntető, Politze a gólszerző - 5:3.

Kis Gergely bombáját embelőnyben védi a kapus.

Mackeben megúszik a jobbszélen és Nagy Viktor feje felett belövi - 5:4.

Nagy Viktor véd.

Emberelőnyt kapunk, Madaras bevágja, a legjobbkor! - 6:4.

A túloldalon fölélövéssel zárul a fór, majd Madaras szorongatott helyzetben a kapusba lö.

Kiss Gergely alattomos lövése utat talál a kapuba - 7:4.

Szünet

Szivós nyeri az utolsó ráúszást - Kiss Gergely nagy gólt lő - 8:4.

Nagy Viktor emberelőnyben szépen véd. Fórt kapunk, Kemény időt kér. Kijátsszuk az előnyt, Szivós passzát Fodor húzza be a center helyéről  - 9:4.

Nossek ötméteresből szépít - 9:5.

Steinmetz Ádám nagyon szép gólt lő centerben - 10:5.

Kiss Gergely egy az egyben megveri védőjét és betalál - 11:5.

Varga II. Zsolt vagy hét méterről váratlanul lő - 12:5.

Nossek emberelőnyből szépít - 12:6.

Varga II. Zsoltról ötméteres, Hosnyánszky bedobja - 13:6.

Schertwitis ziccerben, megvárja, míg Nagy Viktor elsüllyed - 13:7.

Szivós gyorsan válaszol - 14:7.

Politze ötméterese - 14:8.

Hárai centergólja az utolsó percben - 15:8.

Magyarország-Németország 15:8 (1:1, 3:1, 3:2, 8:4)
Hódmezővásárhely, fedett sportuszoda, v.: Németh A., Petik.
Magyarország: Nagy V. - Kiss G. 4, Hosnyánszky 1, Steinmetz Á. 2, Gór-Nagy, Szivós 2, Biros. Csere: Varga T. 2, Madaras 1, Kiss Cs., Fodor 1, Kis G., Varga II. Zs. 1, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
Németország: Tchigir - Szavics, Politze 3, Nossek 3, Schertwitis 1, Kreuzmann, Mackeben 1. Csere: Naroska, Schlotterbeck, Dierole, Oeler, Bukowski, Schroeder, Purschke. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm.
Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 6/1.
Ötméteresből: 3/3, ill. 4/4.

14 régi hozzászólás

Sándor hozzászólása
2008.02.21. 12:00

a fenti fényképek a nyilatkozókról elég hogy is mondjam.........nem vágnak túl értelmes fejet

én hozzászólása
én5244
2008.02.20. 21:16

Ja, és 4 5méteressel lőttek 8 gólt:-))

én5243
2008.02.20. 21:13

Hát,elég gyatra 'közvetítés'.Rendben,hogy nincs internet,de ilyen tőmondatokban elintézni minket!Miért nem olyan tudósít aki élvezi is a vízilabdát?!Még jó,hogy a fiúk nem döcögtek így a vízben!Szép volt ARANYOSkáim:-)

2008.02.20. 20:35

több gól volt az utolsó negyedben mint az azt megelőző 3 ban összesen.Nyilván mindenki tud itt számolni ,de ennek az érdekességnek hangot kellett, hogy adjak.