Vasas-győzelem a Komjádiban

hozzászólás, 2007.10.07.

Ha nem is nagyon, de megszenvedett a győzelemért a Vasas csapata a bajnokság harmadik fordulójában, szombat este a Komjádi uszodában. A piros-kékek 4:1-nél eldönthették volna a meccset, de nem tették, s a játékosait egykori csapata ellen vezénylő Somossy József csapata végig szorossá tudta tenni a találkozót. Részletek és nyilatkozatok:

VASAS-FTC 10:7 (4:2, 4:2, 0:2, 2:1)
Komjádi uszoda, V: Bátori, Marjai
Vasas:
Nagy V., Mátyás 1, Katonás, Kovács R. 2, Varga D. 1, Steinmetz B., Steinmetz Á. 2. Csere: Heinrich 1, Kincses 1, Takács B., Tóth M. 2. Edző: Földi László
FTC:
Jászberényi, Kállay 1,  Dávid 1, Regős 3, Marnitz 1, Gerritse, Bálint. Csere: Kaszper, Persely 1, Boros, Hoppál. Edző: Somossy József
Gól emberelőnyből:
5/3, ill. 3/1
Ötméteresből:
2/0, ill. –
Kipontozódott:
Mátyás (31. p.)

A Vasas már 4:1-re vezetett, s ekkor megadhatta volna a kegyelemdöfést. Hátvédei azonban nehezen tudták tartani Regős Áront, elöl pedig egyre többször csúszott hiba a támasdásokba (emberelőnyök mellett két ötméteres is kimaradt), így ahogy folydogált a meccs, egyszerre csak azt lehetett látni, hogy a Fradinak talán még az egyenlítés is sikerülhet. 8:6-nál és 9:7 nél az egygólos felzárkózásért támadhattak, de ez már nem sikerült, addigra elfogyott az erő.

JÁSZBERÉNYI GÁBOR:

Szerettünk volna rangadót csinálni a meccsből, a végére sikerült. Ha nem hibázunk annyit, akkor lehetett volna még szorosabb. Elégedettek vagyunk ezzel az eredménnyel, mert az a célunk, hogy a nagy csapatokat megszorítsuk. Hála Istennek, nekem is elég jól ment ma. Itt nyugodtan lehet védeni, bíznak bennem.

VARGA DÉNES:

Örülök, hogy nyertünk - ennyi. Ebben minden benne van...

NAGY VIKTOR:

Nem túl izgalmas meccsen vagyunk túl, annyira nem élveztem. Az elején kicsit lassú volt a meccs, érdekes, hogy akkor még összeszedettek voltunk, jól ment, aztán valami kezdett elfogyni, fejben kicsit kevesek voltunk, nem figyeltünk oda és jó pár buta dolgot csináltunk. Ezzel élt a Fradi és feljöttek. Szerencsére csak két gólra és a végére azért újra összeszedtük magunkat és azért nyugodt győzelem volt, nem kellett aggódni, hogy meglesz-e a meccs. De úgy szálltam ki a vízből, hogy annyira azért nem tetszett a dolog.

STEINMETZ ÁDÁM:

Nagyon örülök a győzelemnek. Kicsit döcögősre sikerült, két negyed után ráléptünk valamiért a fékre, nem értem, hogy miért. A Fradi nagyon harcos ellenfél volt, aminek örülök, mert ilyen meccsek kellenek ahhoz, hogy a jövőbeni nagy terveket meg tudjuk valósítani, hiszen hamarosan jönnek a kiélezettebb mérkőzések és azokra úgy érzem, hogy jó felkészülés volt a mai találkozó.

SZEGED-PÉCS 9:8 (2:3, 3:2, 3:3, 1:0)
Szeged, v: Juhász, Székely
Szeged: Baksa, Lehmann, Varga P., Varga T. 5, Komlósi 1, Balatoni 1, Weszelovszky. Csere: Juhász, Molnár, Éles 2, Monostori Edző: Gyöngyösi András
Pécs: Gárdonyi, Czigány 3, Bóbis 1, Ágner 2, Seman 2, Babay, Bereczki. Csere: Petőváry, Surányi, Molnár, Lukács, DeBlasio, Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 8/2
Ötméteresből: 3/2, ill. 2/2
Ágner (28. p.)

Végig szoros, kiélezett találkozó volt, minden negyed szorosan alakult, s a félidőben, de még a harmadik negyed után sem lehetett tudni, hogy otthon marad-e a két pont. Az utolsó pillanatig lehetősége volt pontot menteni, illetve nyerni a Pécsnek, de a legfontosabb pillanatokban a szerencse - két kapufa formájában - a hazaiak javára döntött. A találkozó a kapusok meccse volt, számos parádés védést láthattak a nézők.

BAKSA LÁSZLÓ:

Nagyon meleg volt a süti... Örülök, hogy győztünk, mert nagyon-nagyon nehéz mérkőzés volt. Végig fej fej mellett mentünk, aztán elhúztunk 7:5-re, akkor azt hittem, hogy megnyugszunk és sikerül megtartanunk a kétgólos előnyt. Nem így volt, a Pécs feljött, sőt át is vette a vezetést 8:7-re. Aztán a végén szerencsénk volt, az utolsó fórjukat kapufára lőtték. Sokkal jobban tudunk ennél játszani és fogunk is. Örülök, hogy megszereztük a győzelmet, maradjunk annyiban...