érik a Honvéd-Vasas döntő

hozzászólás, 2007.05.31.

A Honvéd már bejutott a döntőbe, és a Vasas is a legjobb úton halad efelé, miután szerdán nyolc góllal győzte le hazai pályán a Szegedet. Honvéd-Eger 18:9 (6:3, 4:4, 5:1, 3:1), Vasas-Szeged 13:5 (3:0, 3:0, 5:3, 2:2). Részletek, fotók, gólok és nyilatkozatok:

A Vasas Tóth Márton és Hosnyánszky góljával hamar 2:0-s előnyre tett szert. A Szeged nem tudott betalálni, pedig mindent megpróbáltak (ejteni, pattintva lőni), de hol a blokkban, hol Nagy Viktorban haltak el a próbálkozások. A negyed vége előtt Varga Dániel szépségesdíjas góljával már három volt a házigazdák előnye. A második negyedben Steinmetz Barna messziről vette be Baksa kapuját, majd Heinrich gólja után ismét ő talált be.

A nagyszünet után Varga Dániel értékesítette az emberelőnyt, amivel 7:0 lett. A Szeged a 17. percben végre betalált, Juhász fórból lőtt gólt. A hazaiak nem álltak le, s a negyed vége előtt pedig kialakult a tízgólos előny (11:1), s az angyalföldi szurkolók, ahogy ilyenkor illik, leszámolták a 10-et. Gyöngyösi ekkor kapust cserélt, lehozta Baksát. A Szeged két gyors gólt lőve egy picit kozmetikázta az eredményt. (11:3).

A negyedik negyedben már egyik fél sem erőltette a küzdelmet, mindkét csapatban helyet kaptak az ifjúsági játékosok. Kovács, illetve Kincses góljaira, Éles és Komlósi válaszolt, így alakult ki a 13:5-ös végeredmény. A Vasas már csak egy győzelemre áll a döntőbe jutástól.

A Telesport összefoglalója.

A mérkőzés fotógalériája.

Értékesített Vasas-előny.

Varga Dani-gól.

Varga Dániel ötméterese.

"Játszik a Vasas!"

A sikeres Hosnyánszky-büntető után tízig számol a Vasas-tábor.

Komjádi uszoda, v: Kiszelly, Fekete

Vasas: Nagy V.Hosnyánszky 2, Kuncz, Kovács R. 1, Varga Dániel 3, Steinmetz B. 2, Tóth M. 2. Csere: Heinrich 1, Kincses 1, Mátyás 1, Kelemen, Szőke, Takács. Edző: Földi László

Szeged: Baksa – Juhász Zs. 1, Lehmann, Varga P., Mészáros, Komlósi 1, Tóth L. Csere: Szamardzsics, Molnár P., Éles 2, Garami, Monostori 1, Török B., Szegi (kapus). Edző: Gyöngyösi András

Gól emberelőnyből: 8/5, ill. 9/4

Ötméteresből: 2/2, ill. –

Személyhibák: 9, ill. 10

Kipontozódott: Lehmann (17.p.), Kuncz (28.p.)

Nyolc pontig tartó párharc állása: 6:4 a Vasas javára

x

Magabiztosan, látványos gólokat szerezve - és kapva -, kilencgólos sikert aratott a címvédő a bajnoki elődöntő harmadik fordulójában. Habár a vezetést kevesebb mint fél perccel a meccs kezdete után az egriek szerezték meg Decker Ádám révén, több örömük már nem nagyon volt a vendégeknek. Az első negyed igen baráti légkörben zajlott, hiszen az első 8 perc feléig csupán 1:1 volt a kiállítási arány. Ez a negyed végére 3:3-ra nőtt, míg az eredményjelzőn 6:3 állt, főként Benedek Tibor és Molnár Tamás duplájának köszönhetően.

A második negyed mindkét oldalon ötméteressel kezdődött: a hazaiaknál a csapatkapitány, míg a vendégeknél Nyéki Balázs értékesítette a büntetőt. Ezt követően kiegyenlített volt a játék, Bárány góljára Gór-Nagy Miklós egy hatalmas bombával válaszolt, őt a kék 10-es, Märcz Tamás követte. Vári Attila - akinek a játéka a meccs előtt még kérdéses volt kisebb sérülése miatt -, és a másik Honvéd-védő, Kovács Olivér gólja között még Császár is betalált, így a félidőben 10:7 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó két játékrészben pedig régi önmagát idézte a Honvéd, hisz mindkét negyedben csupán egy gólt kapott, ráadásul a záró etapban már a cserekapus, Györke Zsolt védett, jól. A Honvéd egyre-másra lőtte át az egri védelmet, sőt, az emberelőnyöket is rendkívül jól használták ki (7/6), míg az egrieknél ez a mutató is rosszul festett... A Honvédból szinte mindenki lőtt gólt, egyedül a 11. percben kipontozódott Paján Viktor nem talált be Jászberényi kapujába. Egri oldalon is igazságosan osztoztak a fiúk a gólokon, kilenc góljukat hét játékos szerezte.

A mérkőzés amúgy nagyon baráti, mondhatni, családi hangulatban zajlott, hiszen a nézők is igen-igen alacsony számban jelentek meg...

A Honvéd 8:2-re nyerte az elődöntő párharcát, ezzel elsőként ott van a 2006-07-es bajnokság döntőjében.

Fodor Rajmund nyilatkozata.

Honvéd-Eger 18:9 (6:3, 4:4, 5:1, 3:1)

Honvéd: Gergely - Kovács O. 1, Fodor 1, Paján, Kiss G. 3, Benedek 4, Bárány 2 Csere: Györke - Székely 1, Molnár 2, Vári 3, Hárai 1, Edző: Kovács István

Eger: Jászberényi - Decker Á. 1, Nyéki 1, Märcz 1, Kiss Cs., Császár 2, Kis G. 1 Csere: Decker A. - Bačo, Matajsz, Gór-Nagy 2, Mackeben, Hegedüs 1Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.

2007.06.01. 15:45

sivori, biros majd pótolja valahogyan...

Rozi hozzászólása
Rozi972
2007.05.31. 21:25

Nem kell egy meccs alapján megitélni valakit, Baksa sok meccsen bizonyitott már!

lili hozzászólása
lili967
2007.05.31. 17:29

nem voltam meccsen, kár, hogy nem közvetítette a tv.

2007.05.31. 11:22

dre!Tudod,mikor megy Kicsi a Vasasba?!Csak álmodozzál!

dre955
2007.05.31. 09:22

ez a center nélküli játék egy komolyabb ellenféllel szemben nem működhet. kis gábor jól jön majd a vasasba...

geyza hozzászólása
2007.05.31. 03:09

Zséva, nálunk a kiemelés nem minősítést jelent, a válogatott kerettagokat (ha úgy tetszik, e honlap lakóit...) emeljük ki az összeállításokban.

Zséva hozzászólása
2007.05.30. 23:04

Talán picit túlzás a Szeged kapusát-Baksát kiemelve írni.Amíg bent volt, csak akkor ért labdához,mikor azt a hálóból kiszedte.Szép volt fiúk,hajrá Vasas!