Világliga-eredmények

hozzászólás, 2017.02.14.

A Világliga európai csoportselejtezőinek negyedik fordulója után szinte biztos, hogy kontinensünket Szerbia, Horvátország és Olaszország képviseli majd a nyári szuperdöntőben. Keddi eredmények és helyzetkép a csoportokból:

Németország-Szlovákia 9:8 (1:2, 1:1, 2:2, 1:0 - 4:3) - ötméteresekkel
G.: M. Stamm 3, Real 2, Strelezkíj, Obschernikat, Jüngling, Eidner, ill. - a szlovák góllövők nevének publikálására hiába vártunk

Románia-Szerbia 4:9 (2:3, 0:2, 2:2, 0:2)
G.: Radu, Negrean, Fulea, Vranceanu, ill. Toholj, Szubotics 2-2, Lukics, Rangyelovics, Milos Csuk, M. Rasovics, Jaksics

B csoport

Görögország-Horvátország 10:8 (1:2, 3:3, 3:1, 3:2)
G.: Kapocisz, Murikisz, Vlahopulosz 2-2, Geniduniasz, Funtulisz, Kolomvosz, Gunasz, ill. S. Sukno 4, Loncsar, Jokovics, Buslje, Krapics

Franciaország-Hollandia 6:7 (2:2, 1:1, 2:3, 1:1)
G.: Crousillat 3, Bachelier,  Izdinsky, Saudadier, ill. Lindhout 3, Janssen 2, Winkelhorst, Koopman

1. Horvátország 9,
2. Görögország 9,
3. Hollandia 6,
4. Franciaország 0 pont

(A horvátok az első fordulóban otthon 11:6-ra győzték le a görögöket, így a mostani "visszavágó" után a papírforma szerint továbbjutónak tekinthetők.)

C csoport

Oroszország-Grúzia 19:8 (4:2, 6:3, 3:1, 6:2)

A teljes mérkőzés:

Olaszország szabadnapos volt.

A csoport állása a negyedik forduló után (Olaszország eggyel kevesebb meccset játszott):

1. Olaszország 6,
2. Oroszország 6,
3. Grúzia 0 pont

(Mivel a második fordulóban az olaszok Oroszországban győztek három góllal, nem valószínű hogy innen az otthoni visszavágón kiengedik a kezükből a továbbjutást.)