Domino-BHSE-Barceloneta: 12-8

hozzászólás, 2007.03.04.

A Honvéd két meghatározó játékosa nélkül is simán verte első Euroliga ellenfelét. A csapat eddig szinte minden évben betlizett az első csoportmeccsén, így különösen fontos volt, hogy idén változtassanak a rossz sorozaton.

Egy kihagyott emberelőnnyel indult a meccs, miután Marci elhozta a labdát. Ellenben a spanyolok rögtön az első fórjukat értékesítették. Majd Szivós harcolt ki kiállítást, amit Hárai Balázs értékesített. Xavier azonban nem hagyta magát és újabb góllal örvendeztette meg a vendégeket, amire viszont Molnár és Bárány is válaszolni tudott, így három centerünk góljaival, 3-2-es első negyeddel mehettek két perces pihenőre a fiúk.

A második negyedben 4 percig kellett várni az első gólra, ami Marci nevéhez fűzödik. Ezután sorra jöttek a Honvéd gólok: Benedek lövetett gólt Molnárral, Kovács Olivér centerből szerezte első találatát, Vári pedig hatalmas bombagóljával jelezte mennyire is hiányzott az utóbbi időkben. A negyedet Cruz gyönyörű centergólja zárta. Félidőben: 7-3.

A fordulást követően kiegyenlítettebbé vált a játék. A harmadik negyedben a vendégek részéről Valles és Cruz volt eredményes, míg hazai oldalon Molnár lőtte be harmadik gólját, valamint Benedek passzából Szivós fantasztikus akciógólt szerzett. Harmadik negyed: 9-5.

A záró felvonásra tehát nem maradt túl sok izgalom, bár reméltük is...
Kiss Gergő lőtt szépségdíjas gólokat, de Kovács Olivér átlövése is óriási üdvrivalgást váltott ki, mind a kispad felől, mind a szurkolók részéről. A Barceloneta csapatából Trbjevics, Fernandez és Cruz volt eredményes, tehát az utolsó játékrészt is ikszre hozták ki a csapatok. Végeredmény: 12-8.

A Honvéd magabiztosan, a második negyedben kiemelkedő játékkal, szépségdíjas gólokat szervezve rajtolt az Euroligában. Marci 2 gólt szerzett a találkozón, mindkettőt akcióból. Kétszer állították ki, és nagyjából három negyedet töltött a vízben.

Domino-BHSE-Barceloneta: 12-8 (3-2, 4-1, 2-2, 3-3)
Domino-BHSE:
Gergely - Benedek, Molnár 3, Kiss G. 2, Hárai 1, Szivós 2, Paján Csere: Bárány 1, Székely, Vári 1, Kovács O. 2
Barceloneta gólszerző: Cruz 3, Xavier 2, Trbojevics 1, Fernandez 1, Valles 1

Euroliga folytatás két hét múlva vasárnap, Athénban a Panioniosz ellen. A bajnokságban azonban jövő hét szombaton az OSC ellen vízbe szállnak a fiúk, 11:30-tól.