Kezdődik a Világliga! Itt az első meccs, Debrecenben, a szlovákok ellen.

MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 13:6 (4:3, 3:2, 2:1, 4:0)
G.: Varga Dénes 4, Vámos 3, Szivós 2, Gór-Nagy, Madaras, Mezei, Varga Dániel, ill. Zatovics 3, Famera, Kolarik, Brúder

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- A végeredménnyel nagyon elégedett vagyok. Nagyon sok tapasztalatot adott ez az első meccs kispályán. Rengeteget kell elemezni ezt a meccset, főleg a lefordulásokat. Gratulálok az újoncoknak!

VÉGE!

Megszerzik tőlünk a labdát, utoljára a szlovákok támadhatnak, de az utolsó lövésnél a labda kapu fölé megy.

A közönség már állva ünnepel, 37 másodperc van hátra a lefújásig.

Benedek Tibor időt kér.

Kolarik távoli próbálkozása kapufa.

13:6 - Varga Dénes távolról lövi negyedik gólját.

A szlovákoknál rossz a centerpassz, Szivós megszerzi a labdát.

12:6 - Véd a szlovák kapus, de marad a miénk a labda. Brúdert kiállítják, ki is pontozódik, Vámos Márton szélről lő gólt, Kozmer bele sem tud érni.

Manhercz Krisztiánt állítják ki, de ez az emberelőny is kimarad.

Kimarad a szlovák emberfór. A mi támadásunk sem jó.

A szlovák együttes időt kér, Német Toni a kiállított játékos, így emberelőnyben támadhatnak ellenfeleink.

A másik oldalon a mi támadásunk is sikertelen.

Kratochvil lövése pontatlan.

11:6 - Emberfór, Kolarikot állítják ki, Gór-Nagy Miklós centerből növeli a két csapat közötti különbséget.

A túloldalon nincs újabb gól.

10:6 -  Vámos Márton távolról hatalmas gólt varr be Kozmernak.

Ezúttal Madaras Norbert szerzi meg a játékszert.

Sikertelen a támadásunk.

Manhercz Krisztián megszerzi a labdát, ismét mi támadunk.

Vámos Márton távoli próbálkozása a kapu fölé megy.

Az utolsó ráúszásnál Madaras révén a miénk a labda.

Vége a harmadik negyednek!

Emberelőnyben támadhatunk mi is, Brúder a kiállított,  Madaras Norbert távoli lövését védi a kapus.

Kratochvil lövését védi Decker Attila, majd Szivóst kiállítják. Marek Tkács lövése a kapu mellett suhan el.

9:6 - Szivós Márton szélről lő gólt a jobb alsó sarokba.

Másfél perc van hátra a negyedből.

Emberelőnyben játszunk, Zatovics követett el szabálytalanságot Varga Dénes ellen.

Vámos Márton távoli pattintott lövéssel próbálkozik, sajnos kimarad.

A szlovák támadás sikertelen.

Varga Dániel távoli próbálkozását védik, de marad nálunk a labda. Famerát kiállítják, emberelőnyben játszunk, Német Toni centerlövését kivédi a szlovák hálóőr.

Kontrát ítélnek a szlovákok ellen.

Varga Dániel lövése szintén a blokkban akad el.

Zatovics lövését blokkoljuk.

Varga Dénes centerlövése ezúttal kapufa.

8:6 - Megszerzik tőlünk a labdát. Erdélyi Balázst kiállítják, Zatovics pedig gólt lő.

A kapunkban most már Decker Attila véd, az első szlovák támadás sikertelen.

8:5 - Varga Dénes zsinórban harmadik gólját lövi, ekorra gólkülönbség még nem volt a mérkőzésen.

A térfélcserét követően, a harmadik ráúszásnál Erdélyi Balázs hozza el a labdát.

NAGYSZÜNET!

7:5 - Varga Dániel passzából Varga Dénes a jobb alsó sarokba lövi a labdát.

Lövés nélkül zárul a szlovák támadóidő, 38 másodperc van a lefújásig, Benedek Tibor időt kér.

6:5 - Megszerezzük a labdát, Erdélyi Balázs gólpasszából pedig Varga Dénes gyönyörű centergólt lő!

Nálunk rossz a beadás.

5:5 - Brúder távoli góljával egyelnít Szlovákia.

A mi támadásunk is sikertelennek bizonyul.

Madaras Norbert megszerzi a labdát, majd Famera is megkaprarintja tőlünk.

Három és fél perc van hátra a nagyszünetig.

Időt kér a szlovák edző.

Madaras lövése kapufa, de megszerzi a visszapattanó labdát, Varga Dénes lövését védi a szlovák hálóőr.

Emberelőnyben ellenfeleink, Szivóst állítják ki. Nagy Viktor ismét hatalmasat véd!

5:4 - Varga Dániel góljával szerezzük meg újra a vezetést.

A túloldalon Kratochvil lövése is kimarad, de marad ellenfeleinknél a labda. Emberelőnyben a szlovákok, Lőrincz Bálint a kiállított, Famera távoli lövését ezúttal blokkolják.

Manhercz Krisztián lövése a blokkban akad el.

4:4 - Ötméterest ítélnek Szlovákia javára, Nagy Viktor nem tudja hárítani Famera büntetődobását.

A második ráúszásnál újfent Famera a gyorsabb.

Vége az első negyednek!

4:3 - Szivós Márton távolról lő kapura, Kozmer bele sem tud érni a lövésbe.

Szivós Márton centerlövése a kapu fölé megy. Ismét kontrát ítélnek Szlovákia ellen.

Emberelőnyben játszhatunk, Gyurik a kiállított, Benedek Tibor időt kér. Pontosan egy perc van hátra a negyedből.

Kontra a szlovákok ellen.

3:3 - Nem tart sokáig ellenfeleink öröme, Vámos Márton hatalmas góljával zárkózunk fel.

2:3 - Kolarik szélről lőtt góljával szerzi meg a vezetést Szlovákia.

Kontrát ítélnek ellenünk.

A kapufáról pattan vissza Famera lövése.

Emberelőnyben támadhatnak riválisaink, Maradas Norbertet állítják ki. A szlovák edző kikéri idejét.

A túloldalon Madaras Norbert távoli lövését védik.

2:2 - Ismét Zatovics góljával egyenlít Szlovákia, ezúttal egészen távolról ejtették át Nagy Viktort.

Balázs a kiállított, mi is kihagyjuk az emberfórt.

Gór-Nagy Miklóst állítják ki, kiegészülünk, amikor ellövik a labdát, ám az a blokkban ismét elakad.

2:1 - Emberelőnyben játszhatunk, Marek Tkács a kiállított,  Mezei Tamás centerből lő gyönyörű gólt.

Ismét Famera tüzel messziről, lövése a blokkban akad el.

A szlovákok következő támadásunknál megszerzik a labdát.

1:1 - Emberelőnyben a szlovákok, Lőrincz a kiállított, hosszas megjátszás után Zatovics egalizál.

Megszerezzük ellenfeleinktől a labdát, ám a következő próbálkozásunk eredménytelen.

1:0 - Madaras Norbert szélről lő hatalmas akciógólt a jobb alsó sarokba.

Famera lő kapura, Nagy Viktor nagyot véd!

Az első ráúszásnál a szlovák Famera hozza el a labdát.

A kapunkat az előzetes információnkkal megegyezően Nagy Viktor védi.

Most sorakozik fel a két válogatott a bemutatkozáshoz, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

A vlv úgy tudja, hogy a magyar csapat mindkét kapusa két negyedet kap, s Nagy Viktor kezd.