Magyarország-Ausztrália - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.07.26.

A  tét vb-csoportunk második helye. Aki nyer, a legjobb négy közé jutásért a D csoport harmadikjával játszik, aki veszít, az a másodikkal. Nagy a jelentősége annak, hogy melyik ágra kerülünk, kell a második hely!

BENEDEK TIBOR a vlv-nek közvetlenül a lefújás után:

- Várható volt, hogy nehéz meccs lesz. Az asztrálok sokúszásos, furcsa vízilabdája ellen nem könnyű játszani, sosem volt az. Hellyel-közzel megoldottuk és bár a távoli gólok száma kicsit sok volt, de összességében most is azt tudom mondani, hogy jól haladunk előre.

Válogatottunk a csoport második helyén jutott tovább.

MAGYARORSZÁG-AUSZTRÁLIA 9:9 (3:3, 1:1, 3:3, 2:2)
G.: Vámos 3, Hárai, Varga Dénes 2-2, Szivós, Varga Dániel.

VÉGE!

Hárai előnyt harcol ki. Varga Dani lövése a blokkról megy ki.

Bejátszották a centernek, aki víz alá vitte. Kontra. 38 másodperc van hátra.

Kezdődik az utolsó perc.

Vámos Marci lövése a vízből fölé pattan. 1.06 van hátra, az ausztrálok időt kérnek.

Kijátszottuk a támadóidőt, a végén előnyt kapunk. Benedek Tibor kikéri második idejét. 1.29 van hátra.

1.57 van hátra, kéne egy gól.

9:9 - Campbell ütemtelenül nagyon nagy gólt lő.

9:8 - Vámos kapásból lövi be a jobbszélről.

Kontra az ausztrálok ellen is.

Kiállítás az ausztráloknál. Mutatja Dani, hogy az 1-es figura következik. Madaras lövése kapufa, de egyébként sem adták volna meg, mert közben kontrát fújt a bíró. Két és fél perc van még.

Újabb blokk, most már a miénk. Három és fél perc van még.

Blokkolunk egy szabaddobásból leadott lövést, de a labda sajnos nincs meg.

Varga Dani lövi rá a támadóidő végén, a kapus véd.

Négy és fél perc van még hátra a mérkőzésből.

8:8 - Türelmes játék után Campbell közelről vágja be.

Varga Dénest kiállítják.

Úúúúúúúúúúú... Decker Attila mekkorát véd?!

8:7 - Gyönyörű támadás után Varga Dénes talál be.

Madaras lövésre szánja el magát, a kapus nehezen véd, szöglet.

Rossz lövés után miénk a labda.

Szorosat védekeznek az ausztrálok. Most ellenünk fújnak kontrát.

Szivós kapufát dob, már lejárt volna az idő, de így visszapattan hozzánk a labda.

Kontra, mi jövünk.

A negyedik ráúszásnál is az ausztrálok hozzák el a labdát Howdennek köszönhetően.

Gyorsan kiszámoltuk hogy ha döntetlen a meccs, akkor az dönti el a második hely sorsát, hogy ki verte meg jobban Kínát. Azok pedig mi vagyunk.

Vége a harmadik negyednek.

7:7 - Campbell hasonló módon vágja be a hosszúba mint Varga Dénes korábban.

Fél perc van még a szünetig.

7:6 - Varga Dénes hihetetlenül nagy gólt lő.

6:6 - Campbell lövése egy blokkoló kézről pattan a kapuba, óriási balszerencse.

Bedőt kiállítják, az ausztrálok időt kérnek.

Decker újabb nagy védése, szöglet. Másfél perc van a negyedből.

6:5 - Hárairól kiállítanak labda nélkül, Varga Dani fejezi be és felemeli az öklét.

Most jól védekezünk, Vámos labdát is szerez.

Hárai befordul, nincs ítélet.

Páros kiállítás, Hosnyánszky ezzel kipontozódott.

Hosnyánszkyt kiállítják. Ziccerig játsszák az ausztrálok, de a végén Decker véd.

Centerpassz Pufinak, de elpattan tőle. A negyed felénél járunk.

Szivós gyönyörűen blokkol, mi jöhetünk.

5:5 - A fórt Vámosra játsszuk ki, aki nagy gólt lő.

Gyorsan visszaszerezzük a labdát. Ausztrál kiállítás, Benedek Tibor időt kér.

Szivós kap labdát centerben, kijön a kapus,  a bírók szerint a magyar játékos víz alá vitte a labdát.

4:5 - Szivóst kiállítják a túloldalon. Younger a szélről dobja rá, becsúszik a kapufa mellett. Decker ehhez is hozzáért.

Madaras lövését szögletre tolja a kapus. A szöglet ellenfélhez megy.

Centerpassz, de megszerezzük a labdát.

A harmadik ráúszásnál is az ausztráloké a labda.

Nagyszünet.

Fél perc még a szünetig. Bejátszás Bedőnek, de nem születik gól.

Varga Dániel szenzációs csavargólt lő, de a bírók belefújnak, elvették a labdát.

Decker véd, miénk a labda.

Gór-Nagy lő a balszélről, a kapus véd.

Csúnya fölé lövéssel ér véget az ausztrál támadás.

Cotterill fölé lövi. Power kapufát lő, marad náluk a labda. 3 perc van még a térfélcseréig.

Swift ötméterest harcol ki. Howden lövését Decker védi.

Varga Dénes meggyőződésem szerint kétkapufás gólt lő, de ezek szerint mégsem volt bent, mert nem adják meg. Pedig Dumi már a kezét is emelte.

Rossz átadás, megúsznak az ausztrálok. Kimarad az abszolút ziccer, Decker szenzációsat véd.

Hosnyánszky a tőle megszokott csavarral próbálkozik, de fölé megy (a közönség azért fölhördült). Decker véd a túloldalon.

Gór-Nagy szépen szerel egy ausztrál játékost.

4:4 - Hárairól kiállítanak, majd ugyanúgy dobja be ahogy az első gólját is, a fától.

3:4 - Decker kijön egy centerpasszra, de Swift megelőzi.

A második ráúszásnál megint az ausztráloké a labda.

A szünetben Benedek Tibor nagyon mérgesen magyaráz a fiúknak.

Vége az első negyednek!

Decker nagy lövést véd szögletre.

3:3 - Szivós Márton talál be viszonylag gyorsan, nagy lövés volt hátulról.

2:3 - Vámost kiállítják. Éppen kiegészülünk, amikor Gilchrist behúzza Decker feje fölött.

Rossz centerpasszal ér véget a támadásunk. Másfél perc még a szünetig.

2:2 - Varga Dánielt kiállítják. Campbell belövi hátulról.

Vámos lövését most blokkolják.

Szereljük a centert. 3 perc még a negyedből.

2:1 - Magyar emberelőny, Vámos Márton bekanyarítja.

1:1 - Younger a center helyén befordul és két magyarral a nyakán belövi.

Hosnyánszky Norbertet kiállítják. Decker véd, kiegészülünk, de az ausztráloknál marad a labda.

1:0 - Hárai Balázs húzza be a fától.

Centerpassz Hárainak, előnybe kerülünk.

Zúgó kapufát lőnek az ausztrálok.

Két perc telt el a meccsből.

Az első magyar támadás végén Madaras lövését blokkolják, de nálunk marad a labda. Szivóst szerelik a balszélen.

Decker védi az első lövést szögletre. Passzolgatnak az ausztrálok, a végén kiteszik oldalra a labdát, lejár a támadóidejük.

Az első ráúszásnál Howden hozza el a labdát Varga Dénes elől.

Megvolt a csatakiáltás. Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Mi jövünk!

Kína a meccs második felére kicsit szétesett, Szerbia 16:9-re nyert.

A csapat megérkezett az uszodába, friss hír, hogy a kapunkat ma Decker Attila védi.

A mi mérkőzésünk 10.50-kor kezdődik, az M1 délután, 15.35-ös kezdettel adja felvételről. A helyszínről készítjük a szöveges élő tudósítást.

A magyar-ausztrál a délelőtti program második meccse, előttünk a már csoportelső szerbek játszanak Kínával.

Mint előzetesünkből megtudhatták olvasóink, a csapat nyugodt körülmények között, a szerbektől elszenvedett vereségből a pozitívumokra koncentrálva készült fel a meccsre, mégpedig alaposan.