Primorje-Jug döntő a horvátoknál

hozzászólás, 2013.04.25.

A Jug Dubrovnik hosszabbításra kényszerült, de végül megnyerte elődöntőjét. A horvát bajnoki fináléban a Varga testvérek csapata, a Primorje Rijeka lesz az ellenfél. Az olaszoknál megkezdődött a rájátszás. Eredmények:

Horvát bajnokság, elődöntő-visszavágók

Mladost Zágráb-Jug Dubrovnik 9:10 (3:1, 2:3, 1:1, 2:3 - 0:0, 1:2)

A Jug otthon 12:2-re nyert, így került két győzelemmel már a második meccs után a döntőbe.

Mornar Split-Primorje Rijeka 6:11 (2:5, 1:1, 3:2, 0:3) (Varga Dénes egy gólt lőtt, Varga Dániel játszott, de neve nincs a góllövők között)

A Primorje az első meccset otthon 14:4-re hozta, így a várakozásnak megfelelően megerőltetés nélkül jutott a fináléba.

VARGA DÉNES a vlv-nek:

- Az ellenfelünk jóval színvonalasabban játszott az otthonában, de hát nekünk ez a meccs így sem jelenthetett akadályt, úgyhogy a végére magabiztos különbséggel nyertünk.

A horvát bajnokság döntője az egyik csapat harmadik győzelméig tart. Az első összecsapás május 4-én, szombaton lesz és az utána következő két szombat a további két játéknap.

A Primorje elég jó edzőpartnert talált a fináléra való közvetlen felkészülésre: mától három napon át a Partizan Belgráddal kétkapuznak Rijekában.

Olasz bajnokság, negyeddöntők, első mérkőzések

A továbbjutás kuparendszerben, a két meccs összesített eredménye alapján dől el. Az alapszakaszban magasabb helyen végzett csapat kezdte idegeneben a párharcot. A visszavágók szombaton lesznek.

Posillipo-Florentia 8:6 (4:1, 2:2, 1:3, 1:0) (Tóth Márton két gólt lőtt, Kovács Róbert egyszer volt eredményes)

Promogest-Pro Recco 7:19 (2:5, 1:4, 3:5, 1:5) (Madaras Norbert egy gólt lőtt)

Acquachiara-Savona 8:10 (0:4, 3:2, 1:1, 4:3) (Märcz Tamás játszott, de nem lőtt gólt)

Bogliasco-Brescia 5:14 (1:2, 1:4, 2:1, 1:7)