Szeged-Honvéd - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.05.16.

Mindent a kezdés dönt el. Ha sikerül néhány gólt lefaragnia négy gólos hátrányából a Honvédnak, lehet keresnivalója. A harmadik hely, egyben az Euroliga-indulás joga ma eldől. A szegedieknek még három gólos vereség is "belefér".

A Szeged kettős győzelemmel megszerezte a bronzérmet és indulhat az Euroliga következő szezonjában.

SZEGED-HONVÉD 4:3

VÉGE

Török teszi fel a pontot az i-re, akciógól. 4 3

Kásás Zoltán időt kér, amikor az utolsó perc kezdődik. Németh Zsolt beáll védei Baksa helyett.

Török lő kapufát.

Két perc van hátra, a bronzérem sorsa ezzel eldőlt.

Kayes tíz méterről akaszt egy piszok nagy szabaddobásgólt (3:3).

Szivós ideges, nem tudják eljuttatni hozzá a labdát a társak, az idő pedig ketyeg, méghozzá ellenük.

Három perc van hátra a mérkőzésből, Szivós és Hárai továbbra sem úsznak vissza, maradnak elöl.

Salamon lövését Baksa szögletre menti.

Ötméteres a túloldalon! Ez eldöntheti a bajnoki bronzérem sorsát. Kiss Csaba áll oda, Gergely először kivédi, de a kipattanó a szegedi balkezeshez pattan vissza, aki másodszor nem hibázik (2:3).

Az időkérés után Tóth Márton lövését Baksa nagy bravúrral a kapufára üti.

Vad Lajos kikéri második idejét, amikor Molnár Tamást kiállitják.

Kontra a Szeged ellen.

Szivós és Hárai már hátra sem jönnek, szétszakad a pálya.

Papesz ziccerbe kerül, az utolsó pillanatban kicsúszik a kezéből a labda, igaz Tóth Márton zavarta.

Labdaszerzés a hazai oldalon, öt perc van még hátra.

Younger lövését Gergely a bal alsó sarokból paskolja szögletre, Török szabaddobásból próbálkozik ezután, Gergely ezt is kivédi.

Gergely mutat be egy szép védést, hat és fél perc van hátra, még mindig két gól kéne a Honvédnak a hosszabbításhoz.

Kimarad az előny, Hárai nagyon a szélen ragad, Salamonnak onnan már nem tudja jól bejátszani.

Sok lóbás passzokkal játszanak a vendégek, fórt kap a Honvéd. Hárait és Kiss Csabát odahívja a bíró, megfegyelmezi őket.

Nagy ejtés, nagy védés (Baksa.)

A Szeged nyeri az utolsó ráúszást. Török passzol Molnárhoz, Tóth Márton szerzi meg a labdát.

SZÜNET

Kiss Csaba kapásból rálövi, bemegy. De már dudaszó szólt a lövés pillanatában, ezért a találatot érvénytelenítik.

"Nagyon szánalmas, barátom." - kommentálja Vad Lajos az ítéletet.

Varga Péter adja középre, kiállitást fújnak, Kásás Zoltán időt kér.

Lejár a Honvéd támadóideje.

Kiss Csaba laposan rálövi, Gergely szögletre üti. A sarokdobás után Kiss Csaba leghátulról rálvöi, igen gyenge kisérlet volt.

Hárairól kiállitanak, Komlósi ezzel kipontozódik. Baksa véd nagyot.

Vad Lajos időt kér.

Busila lövését Gergely kivédi, utána viz alá vitt labda miatt kontra.

Molnár megpróbálja átlőni a védelmet, Salamon blokkol.

Mellélövés a túloldalon, Vad Lajos folyamatosan nézi az időt.

Somogyi centerbe ejt, nem jól. A Szeged támadásban ma nagyon nem jeleskedik.

Négy és fél perc van még a negyedből.

Kontra a Honvéd ellen.

Somogyi lövi rá, Jansik blokkjáról hagyja el a labda az alapvonalat.

Molnár Tamás blokkol hátul.

Tóth Márton szerez hátul labdát.

Salamon szabaddobásból próbál Baksa eszén túljárni, nem sikerül.

Gergely véd a túloldalon.

Előnyt kap a Honvéd, de reklamál az egész pad, hiszen el sem ment a labda a centerhez, rossz volt a passz. Salamon nagy kapufát lő.

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást. Baksa véd szögletre.

NAGYSZÜNET

Zónáznak a hazaiak, egészen addig, amíg ki nem küldenek valakit. Szivós hatalmas kapufát lő a negyed utolsó másodpercében.

Kiss Csaba a ficakba akarja tenni a labdát, nem is talál kaput, Gergely is fogja a szöget.

Szivós szabaddobásból rálövi, Baksa beleér, de csak lassítani tudja a labdát, amely kínos lassúsággal úszik át a gólvonalon (1:3).

Kiállítanak a vendégektől, a figura végén Papesz húzna kapura, Hárai az utolsó pillanatban piszkál a labdába, így megmenti a csapatot a góltól.

Gór-Nagy középről átlövi a védelmet. Baksa kommentje: "Gyerekek, mit csináltok?!" (1:2)

Youngernek rá kell lőnie. Szélen is van, messze is, Gergelynek nem okoz gondot a lövés.

Szivós lövése megy fölé.

Baksa véd a túloldalon.

Juhász robog végig a szélen, amikor Salamon odaér rálövi, Gergely fogja a szöget és kivédi.

Szivós fórt harcol ki, Tóth Márton pattintása nem jó.

Busila nyolc méterről az oldalhálóba lő.

Youngert kiállitják, Tóth Márton lövi el a szélről, Török blokkjáról a kapufára pattan a labda. Az ismétlést is Tóth vállalja, az is kapufa.

Emberelőnyt kap a Szeged, Jansik megy ki. alig játszák meg a labdát, ellövik, a blokk és Gergely megoldják.

Török lefaultolja Szivóst, aki a szabaddobást beadja, azt megszerzik a védők.

Letelik a támadóidő, nem sikerül helyzetet kialakitani.

A Szeged nyeri a második ráúszást.

SZÜNET

Tíz másodperccel a negyed vége előtt előnyt kap a Szeged, Somogyi belebikázza a blokkba.

Salamon rálövi a majdnem lejáró támadóidő miatt, nem sokkal, de mellé.

Egy perc még.

Fórban a vendégek, Hárai kapáslövését Baksa hatalmas bravúrral védi ki.

Megállíttatja Kiss Csaba a játékot, mert szerinte a Honvéd agyonvaxozott labdája van a vízben. A bíró megnézi, utána mehet tovább a játék.

Előnyt kap a Szeged, Younger a befejezőember, a labda a bal alsó sarokban köt ki (1:1).

Tóth Márton nagyon vállalkozó kedvében van, ezúttal ejt, a felső lécet találja el.

Younger pattint, fölé. A Szeged még nem találta el a kaput a meccsen.

Három perc van még a negyedből.

Tóth Marci táávoli lövése elsuhan a kapufa mellett, kivülről.

Török centerezik, de kicsit kicsúszik a passz pillanatában a kezéből a labda, amely igy az ellenfél játékosához kerül.

Előttem egy oszlop van, amitól pont nem láttam, hogy Salamon vagy Gór-Nagy lőtt kapura, de ami biztos, hogy blokkoltak a hazai védők.

Salamont kiállitják, Kayes hagyja ki az emberelőnyt.

Kontra a Szeged ellen, de visszaadják a túloldalon, Hárai ellen is kontrát fújnak.

Fórt kap a Honvéd, Tóth Márton lóbál vagy ötöt a rosszkéz szélen, majd bepattintja. Baksa leszúrja a védelemet (0:1).

Távoli lövés szegedi részről , ez sem talál kaput.

Gór-Nagy gyengén ad be a szélről, Török lelopja a beadást.