A Herceg Novi nyerte a montenegrói rangadót

hozzászólás, 2008.11.18.

Nem sikerült a bravúr Kiss Gergelyéknek: a Kotor forró hangulatú meccsen kikapott legnagyobb montenegrói vetélytársától. Steinmetz Ádám nem szerzett gólt, Kiss Gergely ötméteresből talált be és fűződik a nevéhez egy különleges "gól", amit először megadtak, majd visszavontak (megmutatjuk). A Budva simán nyert, Gór-Nagy Miklós két gólt lőtt. Az olaszoknál a Savona megverte a Posillipót, Firenzében győzött a Nervi, otthon a Pro Recco - a 4-4 gólos Madaras és Udovicsics vezérletével.

Jadranska Liga 8. forduló

Jadran Herceg Novi-Primorac Kotor 9:5 (3:2, 2:2, 3:1, 1:0)

Herceg Novi, v:: Vuletics, Tomics
Jadran Herceg Novi: Scsepanovics, Sekulics, Graham 1, Jelacsa 1, Vukcsevics, Radovics 1, Elez, Gojkovics 2, Ivovics 4, Pejakovics, Premus, Klikovac, Percsinics, Tesanovics. Edző: Mustur.
Primorac Kotor: Radics, Drasko Brguljan, Crepulja, Petrovics, Kiss 1, Zatovics 1, Steinmetz, Paskovics, Pavlovics, Milosevics, Draskovics, Setka, Milics 3, Darko Brguljan. Edző: Perovics.

A csapatok 5:5-ig fej  fej mellett haladtak, akkor a házigazdák viszonylag gyorsan elmentek három góllal, s ezt az egyik legjobbját, Mladan Janovicsot nélkülöző Kotor már nem tudta behozni.

Az utolsó negyedben, 8:5-nél Kiss Gergely lövése egy blokkoló kézen irányt változtatva a külső hálótartő vasról a háló hátuljába pattant. Teljesen úgy nézett ki hogy gól, a játékvezetők először meg is adták, már középkezdéshez állt fel a Herceg Novi, amikor az erőteljes reklamálás hatására a bizonytalanabb játékvezető segítséget kért. Előbb kinézett a Lonzi úr vezetésével a lelátón tartózkodó teljes európai nemzetközi bírói karra(!), onnan azonban senki nem mert állást foglalni. Ezután a kameraállásra tekintett fel, s megvárta, amíg a tévénézőkkel együtt a kameramann is újra megnézi az esetet. Az ő jelzésére aztán érvénytelenítette a gólt...

KISS GERGELY (Kotor):

Nem érdemeltünk volna győzelmet, mert bár 5:5-ig jól tartottuk magunkat, a végén már nem tudtunk velük menni, nem volt bennünk annyi erő, hogy megfordítsuk az eredményt. A védekezésünk most nem volt annyira rossz, mint korábban, inkább a támadással volt gond. Ahhoz hogy egyenlő ellenfelek legyünk midenhol, még a csapatnak össze kell állnia. Igaz egyelőre minden csapat keresi önmagát, kicsit a Herceg Novi lóg ki ebből a sorból.

STEINMETZ ÁDÁM (Kotor):

Helyi rangadó volt, mondák előtte a fiúk, hogy mire lehet számítani. Abszolút telt ház előtt játszottunk, sok szurkolónk is elkísért minket, úgyhogy a hangulatra semmi panasz nem volt. Egészen a harmadik negyed végéig partiban voltink az Eegyébként nagyon jól játszó Herceg Novival és aztábn egy-egy lefordulásgóllal meelhúztak és már nem tudtunk tovább kapaszkodni. Kicsit éppen az erőlködés miatt nem sikerült tartani a lépést, lekontráztak minket néhányszor.