Brescia-Pro Recco - élő közvetítés

hozzászólás, 2008.05.24.

A Pro Recco csapata már pénteken elutazott az egyébként nem túl távoli Bresciába, s ott készült együtt a csapat a mai meccsre. A bajnoki döntő második mérkőzése következik, az elsőt hazai pályán simán nyerték Kásásék. A döntő három győztes meccsig tart.

Élő közvetítés a RaiSportSat televízió adása alapján.

Kásás éri el előbb a labdát, de az mégis a Bresciáé lesz.

Azonnal megvan az első kiállítás, és ha jól láttuk, Molina rögtön be is lövi - 24 másodperc telt el (1:0).

A Recco első előnye kimarad.

Vujasinovics labdát szerez Roberto Calcaterrától.

Kontra a Recco centere, A. Calcaterra ellen.

A. Calcaterra bejátszást kap, szorongatott helyzetben mellé emel.

Udovicsics meghúszik és bedobja (1:1).

Kásás ejtése a kapufa élén irányt változtat és a gólvonalk elé esik...

A következő támadásnál Tomi átlövést választ - foghatatlan! (1:2)

Előnyben a Brescia, herceg középről átlő (2:2)

Most Recco-fór - Vujasinovics alig lő mellé.

Szünet

Kásás szerzi meg a labdát, Calcaterráról fór, de kimarad, a labda viszont a Reccónál. Kásás lövését védi a kapus, de megint a Recco jöhet. Újabb előny, Madaras bevágja a hosszúba! (2:3)

Megúszik a Recco, Vujasinovics becselezi magát ziccerbe, de a kapusba lő.

Egyre jobba Recco, a Brescia támadásai pedig mind erőtlenebbek.

Megint megúszásféle, Kásás lövása a vízről fölé pattan.

Kásás harcol ki kiállítást, Madaras némileg váratlanul lő (a rövidre), de a kapus odaér.

Újabb Madaras-lövés, kényszerből, a támadóidő lejártakor - majdnem bemegy.

A Recco kivédekezik egy hátrányt, majd szép támadás végén Deserti kapufát lő.

Újabb hazai előny, hosszú passzolgatás után Molina belövi (3:3)

Félidő

A hazaiak hozzák el.

Tempesti kiúszással labdát szerez, felúszás közben előnyt kap a Recco. Körbejár a labda, Benedek-Udovicsics-Kásás-Benedek, és Tibi a rövidnél bevágja - utána nagyon örül! 3:4

Előnyben előbb érvénytelen, majd érvényes gólt lő a Brescia - Rath (4:4)

Recco-előny, Vujasinovics centerpasszát Felugo a kapusba húzza.

Most Brescia-előny, Binchi bedobja (5:4)

Desertit állítják ki, van der Meer belövi - először vezet valamelyik csapat két góllal (6:4)

Recco-előny - Udovicsics kezéből kiesik a labda! Szerelik.

Egy rossz ejtés után a Recco jön. Mindhárom magyar bent van, a hazaiak ütnek-vágnak, de Benedek középről óriási gólt lő szabaddobásból (6:5)

Fórt kap a Brescia, de sikerül kivédekezni.

Láthatóan fáradnak a hazaiak.

Madaras lövése után a labda a kapusról A. Calcaterra elé kerül, akit szabálytalanul szerelnek. A fór végén - ha jól láttuk - Angelini rosszul ejt.

Szünet

A Reccóé a labda, előnyt is kapnak, de Benedek kezéről szabálytalanul leütik.

Herceg kapufás gólt lő (7:5)

Hazai előny. Időkérés után Roberto Calcaterra a center helyéről kapásből szépen behúzza (8:5)

Vujasinovics nagy gólt lő középről, szabaddobásból (8:6)

Előnyt kap a Brescia, amikor pedig már elvesztették a labdát. Elvesztik ismét, de megint visszakapják! Harmadszor már nem...

Megúszik a Recco - Felugo bedobja! (8:7)

A negyed felénél vagyunk. Tempesti csavart véd, utána Recco előny - időkérés.Három magyar a vízben - nem sikerül első szándéból befejezni. Blokkolt lövés után a Reccónál marad a labda, Benedek egyedül marad egy pillanatra, jön a labda és ő szépen értékesíti a ziccert! (8:8)

Kásás labdát szerez. Udovicsics  kapufát lő.

Udovicsics megúszó, ziccerben lévő játékost szerel hátulról, a közönség tüntet.

Kihagy egy nagy helyzetet a Recco, majd a Brescia úszik meg, Tempesti óriásit véd. Még 1:19

0:47-nél kontra, jön a Recco, Porzio időt kér.

Labdát szerez a Brescia, 0:19-nél ők kérnek időt. Kiállítás nincs. Herceg lövését Tempesti szögletre védi, még 3 másodperc. Még egy lövés, Tempesti belekaszál, a labda megáll a gólvonalon...

Kétszer három perc hosszabbítás következik.

Kásás elől elhozák a hazaiak.

Fordul a kocka és kiállítás is van, Porzio rögtön időt kér. (Nem túl korai ez?) Benedek lövi be a rövidbe! (8:9)

Labdát szerez a Recco, majd centerben elszórakozza.

Brescia-előny (Kásás kipontozódott). Sikerül kivédekezni, de a bejövő Mangiantre szabálytalankodik, újabb hátrány, Molina pedig átlő (9:9)

Vuasinovics szabaddobásból betalál (9:10)

Félidő

Megint a Brescia szerzi meg.

Kimaradt Recco-helyzet, majd a következő vendég-támadás végén Fiorentini-ejtés a kapufára.

Időt kér a Brescia.

A legutolsó perc kezdődik. Udovicsics kimegy, a Brescia lőni is alig tud - végül fölé megy!

VÉGE!

Brescia-Pro Recco 9:10 (2:2, 1:1, 3:2, 2:3, 1:2, 0:0) - hosszabbítás után
Góllövők: Molina 3, Herceg 2, Binchi, Rath, Van der Meer, illetve Benedek 4, Vujasinovics 2, Kásás, Madaras, Felugo, Udovicsics

A Pro Recco szerdán, hazai pályán megszerezheti a bajnoki címet!