Szerb-magyar a junior vb elődöntőjében - Drámai továbbjutás Ausztrália ellen

hozzászólás, 2007.08.25.

Egyszer sem vezetett a magyar junior válogatott a korosztályos vb Ausztrália elleni negyeddöntőjében, Long Beach-en, mégis bejutott az elődöntőbe. A meccset a sírból, négygólos hátrányból hoztuk döntetlenre, a hosszabbítás is iksz lett, az ötmétereseknél már "aláztunk". Hárai és Varga Dumi 5-5 gólt szerzett. Az elődöntőben a szerbek következnek...

Figyelmes  olvasóink már a korábbi junior vb-anyag alatt elhelyezett bejegyzésből értesülhettek a részletekről. Brasil82 sajtólevelezőnk részletes tájékoztatást adott a magyar vonatkozású elődöntőről, amit most ide emelünk:

brasil82

Hát a negyeddöntő nagyon kemény lett, az ausztrálok nem véletlen játszottak döntetlent a görögök és a szerbek ellen is a csoportmeccsek során! Magyarország - Ausztrália 10-10, Hu.: 11-11, Bu.: 15-12 Gólszerzők: Varga Dénes (5), Hárai Balázs (4), Marnitz Gergő (2) Az ausztrálok a 3.negyed elején már 7-3-ra is vezettek, az utolsó negyedre pedig 10-8-as előnnyel fordultak. Mindenképp dícsérendő, hogy talpra tudtunk állni, de ha csak Dumi és Hárai lesz gólképes, akkor az kevés lesz az elődöntőben a szerbek ellen. Hátrányban jól védekeztünk, 14-ből csak 4 gólt kaptunk, egyébként jellemző, hogy az egész tornán eddig jól megy a fórok kivédése. Holnapra virradó hajnalban, 2.30-tól tehát Magyarország - Szerbia elődöntő lesz, a másik ágon Olaszország - Horvátország mérkőzést rendeznek.

Annyit teszünk hozzá, hogy a tornával foglalkozó honlapok horvát-szerb döntőt várnak - mi nem.

Úgy tűnik, hogy személyes beszámolót majd csak a torna után kapunk a mieinktől, rajta leszünk.

2007.08.26. 09:11

Legyőztük a szerbeket, emberek!!!! Az olaszok meg a horvátokat! Magyar -olasz a junior VB döntőjében!!!! Hajrá magyarok!!!

istipisti hozzászólása
2007.08.26. 09:03

megvertük a szerbeket 17-16-ra!:-)

Bogi hozzászólása
Bogi3851
2007.08.26. 08:34

Hali! Lesz horvát-szerb meccs a bronzéremért miután : Magyarország-Szerbia 17-16 (Dumi 6 gólt lőtt Hárai pedig 4-et) Olaszország-Horvátország 12-11 Szóval: Magyar-Olasz döntő lesz!

Bogi3850
2007.08.26. 08:22

Hali! Magyarország-Szerbia 17-16 (3-5, 4-3, 4-4, 3-2, 2-0, 1-2) Olaszország-Horvátország 12-11 (3-4, 2-2, 4-2, 3-3) Szóval magyar olasz döntő lesz. Ja igen és ennyit a horváth szerb meccsről bár ők így is összekerültek csak a harmadik helyért.

Bogi3849
2007.08.26. 08:17

Hali! Magyarország - Szerbia 17-16 (3-5, 4-3, 4-4, 3-2, 2-0, 1-2) Horvátország - Olaszország 11-12 (4-3, 2-2, 2-4, 3-3) Szóval magyar olasz döntő lesz.

brasil82 hozzászólása
2007.08.26. 07:30

DÖNTŐSÖK VAGYUNK!!! Bejutott a fináléba a magyar férfi junior vízilabda válogatott, miután az elődöntőben hosszabítás után sikerült legyőzni a címvédő szerb válogatottat! Magyarország - Szerbia 14-14, Hu.: 17-16 (3-5,4-3,4-4,3-2,2-0,1-2) Gólszerzők: Varga Dénes (6), Hárai Balázs (5), Vörös Viktor (4), Marnitz Gergő (1), Salamon Ferenc (1) Kétszer is sikerült a pokol tornácáról visszajönni a mérkőzésbe: a második negyedben volt 8-4 oda, a harmadikban pedig 11-8. Innen sikerült tehát talpra állni, a hosszabítás második felvonásának elején pedig már mi mentünk három góllal, 17-14-re. Mindenképp hozzátartozik a mérkőzés krónikájához, hogy igen nagy hátszélben kellett játszanunk: mi ugyanis 12-szer játszottunk fórban, melyből öt gólt lőttünk, míg a szerbek majdnem dupla ennyiszer, 23-szor (!!!) próbálkozhattak, kilencszer sikerrel! De sikerült, és ne feledjük, hogy a 2004-es olimpiai döntő óta ez az első alkalom, hogy egy magyar válogatott bármilyen korosztályban le tudta győzni déli szomszédainkat tétmérkőzésen! A másik elődöntőből is az előzőleg esélytelenebbnek tartott gárda jutott a döntőbe, miután az olaszok 11-10-re legyőzték a horvátokat, így magyar idő szerint hétfő hajnalban, 3.30-tól Magyarország-Olaszország mérkőzést rendeznek az aranyéremért. Ez a két csapat a csoportmérkőzések során már találkozott egymással. Akkor mi nyertünk 11-7-re...