Csoportelsők a magyarok

hozzászólás, 2007.08.10.

A berlini Szuperdöntő 3. fordulójában is nyert a magyar válogatott - ezúttal Kanada ellen -, tehát veretlenül áll a B-csoport élén. A negyeddöntőben az A-csoport 4. helyezettjével játszanak, akik ezúttal a kínaiak lesznek.Kanada – Magyarország 9-20

Varga Dénes sérülésből, míg Molnár Tamás egy meccses eltiltásból érkezett vissza a válogatott köreibe, így Kiss Gergő, Biros, Szécsi és Gór-Nagy szorult ezúttal a lelátóra.

Már az első negyedben magabiztosan megszereztük a vezetést, hisz négy góllal – többek között Kiss Csaba találatával - előztük meg a kanadaiakat az első szünetre. A második játékrészben sem kaptak sokkal több lehetőséget, bár ekkor már többször tudták bevenni Baksa kapuját. A magyar gólparádé azonban folytatódott: Szivós, Benedek, Madaras, Varga Dani és Hosnyánszky is be-betalált az ellenfélnek. A harmadik nyolc percben már nem is tudták tartani a ritmust, hat az egy ellenében esett a találatok száma, természetesen a magyaroknak kedvezve. A végjátékban aztán egy kicsit mi is leengedhettünk: három találatunk mellett a kanadaiak kétszer is szóhoz jutottak Stein, illetve Miller révén.

A győzelemmel pontveszteség nélkül csoportelsők lettek a magyarok, így a negyeddöntőben Kínával találkoznak Kis Gáborék.

Kanada-Magyarország 9:20 (1:5, 5:6, 1:6, 2:3)
Berlin, v: Naumov (orosz), He (kínai)
Kanada: Randall – Kudaba, Robinson, Mitchell, Graham 2, Marks 1, Jung 1, Stein 1, Feltham 1, Noah Miller, Sayegh, Nathanial Miller 3, Youngblud. Szövetségi kapitány: Dragan Jovanovics
Magyarország: Baksa – Varga Dániel 5, Madaras 4, Hárai, Hosnyánszky 1, Szivós 2, Kiss Cs. 1, Benedek 5, Fodor, Varga Dénes, Kis G., Molnár T. 2, Nagy V. (kapus). Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Gól emberelőnyből: 10/4, ill. 8/6
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Marks (26. p.)

"Nem sokat játszottam a mai meccsen, nem volt nehéz mérkőzés. Kínától már nagyon izgulunk :-)!" - mondta röviden Kis Gábor.