Magyarország-Horvátország - kilencgólos győzelem a világbajnok ellen

hozzászólás, 2007.07.09.

Mindenki tudja, hogy nem a vb-döntő visszavágója volt, de azért - különösen a keddi 11:11-es gála-döntetlen után - mégiscsak jó leírni: kilenc góllal, időnként sziporkázó játékkal győzte le a magyar csapat Horvátország válogatottját a budapesti Világliga-tornán. Ezúttal sem a védekezéssel, sem a támadással nem volt gond, és a helyzetkihasználás hibái is "belefértek". Hamarosan gólok és nyilatkozatok.

Élő közvetítésünk:

Fél órával a szombati nagy rangadó előtt megteltek a Hajós Alfréd Sportuszoda lelátói. Szimpátiát jelző nagy taps fogadta a magyar játékosokat, amikor megjelentek a medence partján, hogy hozzálássanak a bemelegítéshez. A csapatból ezúttal Nagy Viktort, Gór-Nagy Miklóst, Kiss Csabát és Hárai Balázst nem jelölte játékra a szövetségi kapitány.

A bemutatások és a két ország himnusza után telt ház, mintegy 4 ezer néző előtt kezdődött meg a mérkőzés.

A horvátok hozzák el a labdát, első lövésük fölé megy. A túloldalon Molnár Tamás lehetetlen szögből a hosszúba lő. (1:0)

Az első horvát emberelőny, Dobud azonnal értékesíti. (1:1)

Nagy Szécsi-védést követően Molnár harcol ki emberelőnyt, Kiss Gergely labdája a kapus kezéről lepattan és áthimbálózik a gólvonalon. (2:1)

Ötméterest ítélnek a bírók a horvátoknak, Karacs dobja be. (2:2)

Benedek Tibi óriási átlövése (3:2).

Most Kis Gábor labdája csúszik át a gólvonalon (4:2). Kiss Gergely lövi az ötödiket (5:2).

Varga Dániel kiállítása után Buljubasics értékesíti az előnyt. (5:3)

Madaras lövésre szánja el magát - érdemes volt! (6:3)

Szünet

Biros Péter dobja a második negyed első gólját (7:7). Kiss Gergely ejt, a közönség percekig ünnepel (8:3).

Fodor találata közelről (9:3).

Petkovics szépít (9:4).

Fodor centerpasszt kap, fordul és lő (10:4).

Biros szép találata (11:4).

Benedek hatalmas lövése (12:4), a közönség keménymag-része hullámzásra szólít fel.

Szépen kijátszott támadás végén Busjle (12:5).

Molnárról kiállítás, már kiegészülnek, amikor Szivós belövi (13:5).

Hoszú csend - és több kivédekezett emberhátrány - után ötméterest kapunk, Kiss Gergely értékesíti (14:5).

Dobud a vízről húzza be, háttal a kapunak, szép gól (14:6).

Kis Gábor felveszi a vízről, félfordulatot tesz és belövi (15:6)

Madaras emberhátrányban labdát szerez - ez a mérkőzés utolsó említésre méltó momentuma.

A közönség hosszú percekig ünnepli a világbajnokot kilenc góllal legyőző magyar csapatot.

Magyarország-Horvátország 15:6 (6:3, 3:1, 4:1, 2:1)

Hajós Alfréd Sportuszoda, v: Hausche (német), Rodriguez (spanyol)

Magyarország: Szécsi - Varga Dániel, Kiss G. 4, Benedek 2, Fodor 2, Biros 2, Molnár T. 1. Csere: Madaras 1, Varga Dénes, Hosnyánszky, Szivós 1, Kis G. 2. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes

Horvátország: Pavic - Karac 1, Kunac, Jokovic, Markovic, Buslje 1, Dobud 2. Csere: Loncar, Antonijevic, Buljubasic 1, Petkovic 1, Brzica (kapus). Szövetségi kapitány: Ratko Rudics

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 9/2

Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

Kipontozódott: Szivós (32.p.)