MK-elődöntők: BVSC-Szolnok 5:11, FTC-Vasas 13:9

hozzászólás, 2020.09.26.

A Szolnok és az FTC is magabiztosan jutott be a Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe. Helyszíni tudósítás és a két meccs góljai:

BVSC-Szolnok 5:11 (0:3, 0:3, 2:2, 3:3)

G.: Csapó M. 2, Czigány, Irmes P., Batizi, ill. Konarik 3, F. Filipovics, Drasovics 2-2, Angyal, Schmölcz, Jansik D., Kovács Gergő

VLV-VIDEÓK:

Köszönjük a képanyagot a szolnoki stábnak.

Szűcs Levente (BVSC-Zugló) vezetőedző:

"Nehéz mit mondani egy olyan meccs után, amit a körülményekhez képest a lehető legnagyobb elszántsággal igyekeztünk lejátszani, akartunk, mentünk, de egyszerűen az első két negyedben nem ment a góllövés. Olyan volt, mintha semmi sem akarna bemenni. Pedig megcsináltuk a helyzeteket és jól meg is játszottuk őket, de én úgy érzem, az ellenfél kapusa és nem megbántva őt, extra napot fogott ki. A statisztika szerint 74 százalék. Kívülről úgy tűnt, hogy ami máskor tuti gól, az ma sehogy sem. Annak örülök, hogy amikor egy csapat ilyen helyzetbe kerül, el tud menni a kedve, de nekünk megmaradt a tűz és 8:4- nél egy pillanatra azt éreztem, még szoros is lehet a vége.

Annak is örülök, hogy változtatni kellett a taktikánkon és jól sikerült. Egy profi sportoló minden helyzetben legyen profi, még akkor is ha éppen beugró szerepet játszik, én azt láttam az elmúlt másfél napban, hogy profik vagyunk, de az tény, hogy összességében a Szolnok ma élesebb volt, mint mi. Holnap bronzmeccs, bele is állunk 100 százalékkal!!! Hajrá BVSC!!!!

Zsivko Gocics az M4 Sport+-nak:

- Először is gratulálni szeretnék mindkét csapatnak - főleg az én csapatomnak, mert behúztuk a meccset. Nagyon jó kezdéssel és azt kell, mondjam, rutinosan bejutottunk a döntőbe. Sok minden történt, nemcsak a meccsen, hanem meccs előtt is. Fél napot tudtunk készülni az ellenfélre, ennek ellenére - főleg az első két negyeddel - nagyon elégedett vagyok. Nem tetszett, hogy a harmadik negyed vége felé és a negyedik negyedben kicsit megálltunk, de ez is normális, lehet, hogy fejben kicsit már a döntőben voltunk.

vlv-képek

FTC-Vasas 13:9 (2:1, 5:2, 4:5, 2:1)
G.: Funtulisz, Jansik Sz. 3-3, Vigvári Vendel 2, Sedlmayer, Vámos, Mezei, Jaksics, Constantin-Bicari, ill. Szatmári 3, Vadovics V. 2, Brguljan, Simon H., Bátori, Takács B.