Szolnok-OSC 10:9 - parádés volt az utolsó elődöntő!

hozzászólás, 2017.04.22.

Drámai meccsen, az utolsó három percben fordítva győzte le a címvédő Szolnok az OSC-t, s ezzel bejutott a bajnoki döntőbe, ahol az Eger lesz az ellenfele. Megmutatjuk a meccs utáni sajtótájékoztatón történteket és a találkozó góljait.

Bajnoki elődöntő, 3. forduló

Szolnok-OSC 10:9 (2:3, 3:3, 1:1, 4:2)

G.: Vámos 4, Younger 2, Varga Dénes, Gocics, Alekszics, Prlainovics, ill. Salamon 3, Bátori 2, Zalánki, Kovács G., Gór- Nagy, Drasko Brguljan

Szinte az egész mérkőzésen az OSC vezetett, többször két góllal is. Három percnél is kevesebb volt hátra, amikor a hazaiak átvették az irányítást és az ekkor szerzett kétgólos előnyből a vendégek már csak egyet tudtak ledolgozni. Cseh Sándor meccs közben jó érzékkel kapust cserélt, s a Nagy Viktort váltó Kardos "Pipi" döntő érdemeket szerzett a Szolnok továbbjutásában.

Meccs utáni videonyilatkozat-nemkészítésünket a Szerencsejáték Zrt. "szponzorálta", ugyanis a sportfogadási céggel kötött szövetségi szerződés miatti "kötelező sajtótájékoztató" végére az uszodából a meccsen részt vett valamennyi játékos eltávozott, senkit sem tudtunk megkérdezni.

Viszont a sajtótájékoztató teljes videóanyagát és a találkozó összes gólját megmutajuk. (A két edző között finom pengeváltás zajlott az ügyben, hogy miért volt olyan sok súlyos bírói íélet, kiállítás és kontra a meccsen...)

A 13-16. helyért:

Szentes-Tatabánya 13:11 (4:4, 3:3, 4:2, 2:2)
G.: Szalai 4, Werner, Somogyi, Vörös, Visnyakov 2-2, Kiss K. Sz., ill. Kolarik 4, Máthé, Francsics, Salamon A. 2-2, Szabó Botond

A Szentes egyenlített, a párharc 6:6-ra áll.

A bajnoki döntőben az Egernek lesz pályaelőnye, mert megnyerte a bajnokság középszakaszát. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

A tervezett játéknapok: május 1., hétfő, május 5., péntek, május 10. szerda, ha szükséges: május 13., szombat és május 17., szerda.

A döntő mérkőzéseit az M4 sport várhatóan mind közvetíti.