Németország-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2016.03.19.

Nem hivatalos barátságos találkozó Würzburgban. A helyszínen tartózkodó magyarok segítségével követjük nyomon - írásos élő közvetítésben - az eseményeket. A találkozó 18.00 órakor kezdődik.

Németország-Magyarország 8:13 (2:4, 0:3, 1:1, 5:5)
G.: Mateo Csuk, Real, Nossek 2-2, Van der Bosch, Schüler, ill. Hosnyánszky 3, Bedő, Vámos, Hárai 2-2, Manhercz K., Varga Dániel, Szivós, Erdélyi

Hamarosan nyilatkozatok.

Köszönjük a szöveges élő közvetítésünkhöz nélkülözhetetlen segítséget a helyszínen tartózkodó Papp Balázsnak és Tóth Benedeknek!

VÉGE

Lévai véd.

Kontra ellenünk.

8:13 - Van der Bosch belövi.

Szorost védekezünk, Szivóst kiküldik.

Lévai nagy védése, sarokdobás jön.

7:13 - a támadóidő végén Hosnyánszky belövi. 1.11 van hátra.

Időt kérünk, 1.42 van hátra.

A labda a plafont éri, a bírói bedobásnál a németek szerzik meg, da hamarosan kontrát fújnak ellenük.

7:12 - magyar előny, Hárai talál be.

7:11 - Real belövi a büntetőt. 2.46 van hátra.

Varga Dániel kipontozódik, ötméterest kapnak a németek.

6:11 - Erdélyi gólja.

3.17 van hátra a mérkőzésből.

6:10 - Ismét Zalánkit állítják ki, Schüler belövi.

Mateo Csukot kiküldik, de kimarad az emberelőnyünk, időt kérnek a németek.

Zalánkit kiállítják, blokkoljuk a lövést, közben ki is egészülünk.

5:10 - potyognak a gólok, Vámos talál be. Még három perc sem telt el az utolsó negyedből.

5:9 - ismét Nossek faragja tovább a hátrányt.

4:9 - szépítenek a németek, Nossek a gólszerző.

3:9 - Lévai megszerzi a labdát, lefordulunk és Szivós passzából Bedő Krisztián értékesíti a helyzetet.

Marko Stamm hozza el a labdát a ráúszásnál.

SZÜNET

A túloldalon Lévai véd.

Bukowskit kiállítják. Kis Gábor pár centivel pöcköl fölé.

Jól védekezünk, 1.50-nél mi jöhetünk. Időt kérünk.

3:8 - Real akciógólja.

Lévai kivédi Oeler lövését, visszakerül a németekhez a labda.

Varga Dánielt kiállítják.

Alig több mint 3 perc telt el a nagyedből.

2:8 - Kis Gábor emberelőnyt harcol ki és Szivós szinte azonnal értékesíti a fórt.

Szivós lő, Kong véd, de hozzánk kerül vissza a labda.

Kapásoldalról lőnek a németek, Lévai véd, sarokdobás. Schüler kezéből kicsúszik a labda.

Fórt kapunk, a kapus véd, kiegészültek a németek, de a labda nálunk marad, de lejár a támadóidőnk.

A németek nyerik a harmadik ráúszást. A nagyszünetben kapust cseréltünk, mostantól Lévai véd.

FÉLIDŐ

2:7 - Hárai Balázs
hatalmas gólt lő 3 másodperccel a dudaszó előtt.

Időt kérünk, 7 másodperc maradt a negyedből.

Egy percen belül vagyunk, amikor Decker Ádit másodszor is kiállítják, a németek kapufát lőnek.

2:6 - Varga Dániel a következő magyar gól szerzője.

Fel-le úsznak a csapatok.

2.29 van még a negyedből.

2:5 - bejátszás a centernek és Bedő Krisztián becsavarja. Akciógól.

Labdát szerzünk.

Manó mellé lő. Időt kérnek a németek, 3.25 van a térfélcseréig.

A túloldalon Nagy Viktor ismét hárít.

Magyar emberelőny, de elkapkodtuk, védett a kapus.

Preuss 7 méterről lő, Nagy Viktor véd.

Nagy Viktor véd, majd megszerezzük a labdát, de szabálytalanul.

A támadásunk eredménytelen, a németek kétszer is támadhatnak, mert először a blokkról kapják vissza a labdát.

Decker Ádámot kiállítják, Nagy Viktor véd!

Lejárt a támadóidőnk.

Erdélyi hozza el a labdát a második ráúszásnál.

SZÜNET

2:4
- fél perccel a negyed vége előtt Hosnyánszky becsavarja.

2:3 - a németek kihasználták az emberelőnyt, Mateo Csuk a gólszerző.

Bátorit kiállítják, időt kérnek a németek. 1.48 még a negyedből.

1:3
- örmétereshez jutunk, Manhercz Krisztián nagy erővel lő a jobb sarokba.

1:2 - Az emberelőny végén Hosnyánszky hatalmas góllal szerez újra vezetést.

Benedek Tibor kikéri idejét.

Magyar emberelőny, Kong szögletre véd.

Lejár a németek támadóideje, mi jöhetünk. Három perc telt el a meccsből.

Nagy Viktor hatalmas védése, szöglet jön.

Kontra a németeknél, Szivós fordulhat. Kapufával ér véget a magyar támadás.

1:1 - Mateo Csuk egyenlít

0:1 - A támadás végén Vámos akciógóllal megszerzi a vezetést.

Bátori nyeri az első ráúszást.

Lezajlott a bemutatás, a magyar csapat tagjainak nevét nagy ováció kísérte, sok honfitársunk van az uszodában!

Katona Norberttel, a csapat szintén az uszodában tartózkodó videóelemzőjével is kapcsolatban vagyunk, tőle tudjuk, hogy Bisztritsányi Dávidot és Varga Dénest(!) nem nevezte a meccsre Benedek Tibor szövetségi kapitány. Így 14 játékosunk száll ma vízbe - a németek 15-en lesznek.

Hamarosan kezdés.

Az információkat a helyszínen tartózkodó Papp Balázstól és Tóth Benedektől kapjuk, köszönjük a segítségüket!

Mint ismeretes, a magyar válogatott 16-os kerettel utazott Németországba, a német válogatottal közös felkészülésre.

Bisztritsányi Dávid, Nagy Viktor, Lévai Márton - kapusok,
Bátori Bence, Bedő Krisztián, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő - mezőnyjátékosok.

Csapatunk csütörtökön és pénteken is megmérkőzött a vendéglátókkal, mindkét edzőmeccset több góllal nyertük.

Benedek Tibor a vlv-nek pénteken elmondta, hogy várhatóan 13 tagú csapatot küld ma a medencébe, hogy ezzel is valódi meccsszituációt teremtsen az áprilisi trieszti olimpiai selejtezőre készülő játékosoknak.