Ha két góllal nyer a Szolnok, ötméteresekkel döntik el a továbbjutást.

távolról lóbál kettőt, aztán el is lövi és bemegy! - 10:8

Hosi kapufát lő.

Elveszítjük, a kapus hosszan indít, Di Fulvio megúszik és bedobja - 9:8

Elhozzuk a labdát.

- kétszer három perc hosszabbítás következik!

27 másodperc maradt. Kisnek beteszik centerbe, Kicsi fordul és felteszi a koronát mai játékára - bezúzza a rövidbe! - 9:7 Akciógól volt, hét másodperccel a vége előtt!!!

Kicsi szép támadás végén befordul és mellé lövi. Fél perc még. Espanol belövi - 8:7

Végigjátszották a támadóidőt, majd Molina mellé lőtte.

1.33 van hátra, az olaszoknál a labda, edzőjük - egyenlő létszámnál - időt kér. Kétgólos hazai győzelem esetén hosszabbítás.

Fórt kapnak az olaszok, Espanol a balszélről belövi - 8:6

Három perc még.

Egy megúszás után Michele Lapenna középről belövi - 8:5

Az olaszok elbizonytalanodtak, nem tudnak mit kezdeni a labdával. És most még kontrát is fújnak ellenük.

Kontra a Szolnok ellen, majd Decker ismét nagyot véd.

Molina lövését védi Decker. Négy és fél perc még.

Negrean
szabadobásból rálövi, mert már mindenki indul visszafelé, lejár a támadóidő - hatalmas felsőkapufás gól lesz belőle - 8:4

Hosi megszerez egy rossz bejátszást.

Pásztor
a támadóidő vége felé csavarintja rá, sikeresen - 7:4

Decker Attila óriási lövést véd bravúrral.

Szolnoki fór. Kimarad, de még nálunk a labda. Gocics rálövi, bemegy! - 6:4

Megszerezzük a labdát a ráúszásnál, ami most különösen fontos volt, mert még tartott az emberhátrány.

A fórban megint nehezen lőjük el a labdát, Hosi végül egy szögletet "harcol ki". Utána elveszik tőlünk a labdát a bírók. Sőt, hátrányba kerülünk... Addig játszanak az olaszok, amíg megszólal a duda...

Újabb fór Kicsiről, Kovács István időt kér.

Kicsi centerből fölé lő.

Kis Gáborról előnyt kapunk. Hosnyánszky hátulról a kapus feje fölött belövi - 5:4

Francesco Di Fulvio
szabaddobásból egyenlít - 4:4

Decker szépet véd. Négy perc telt el a negyedből.

Szolnoki előny, a lövést a kapus szügletre védi, de a bírók kidobást ítélnek.

Decker védi Molina lövését, de a vízre pattanó labdát a spanyol látja meg először és beemeli a kapuba - 4:3

Az olasz edző időt kér, előnyben lesznek.

Kicsi újabb fórt harcol ki, sajnos a Szolnok láthatóan nagyon bizonytalan a fórok megjátszásánál, most Gocics lövését blokkolják.

Most az olaszok hozták el a labdát, a centert sikerül szerelni.

(A szünetben felhívtuk Csuvit, aki nagyon elégedett, pedig Moszkvában van :-). Azt mondta, meghajtották az elejét, demonstrációt tartottak, így esélyük sem volt az oroszoknak. Igazi csapatként játszott a Debrecen. Bővebb nyilatkozat később, a kupanapról szóló tudósításban.)

FÉLIDŐ

Vörösről kiállítanak. Már úgy tűnik, hogy elügyetlenkedjük, amikor Hosnyánszky felteszi az üresen maradó Vörösnek, aki bevágja - 4:2

Ejtési próbálkozás, Decker simán leszedi. Két és fél perc még a térfélcseréig.

Kis Gábor megszabadul a védőjétől, pont, mint a gólja előtt, de most a felső kapufát találja el.

Decker véd.

Negrean labdát szerez, meg is úszna, de megállítják, kiállítás! A fór sajnos kimarad.

Hosnyánszky távolról, szabaddobásból rácsavarja, a labda a felső kapufa alsó lapjáról a gólvonalra pattan, de nem fújják be.

Mi hozzuk el a labdát megint.

Nyéki lövését védi a kapus.

Kis Gáborról kiállítás, Marnitz lövi el a végén, már kényszerből, a kapus véd.

Kettős előnyben az olaszok, az első lövést a kapugfa még hárítja, de Espanol ismétlése bemegy - 3:2

Végre mi is előnyt kapunk, Alekszics hátulról lövi be - 3:1

Az első negyed felénél vagyunk.

Olasz fór, már kiegészültünk, amikor Molina belövi - 2:1

Vendég-előny, Decker véd, kibekkeljük!

Két támadása volt eddig a Szolnoknak, de már most elmondhatjuk, hogy Kis Gábor tarthatatlan! Most centerben fordul be a labdával és simán gólt lő - 2:0. A hátrány máris ledolgozva!

A Szolnok nyeri az első ráúszást. Kicsiről rögtön fór, Pásztor leghátsó emberként, kicsit ütemtelenül lövi a jobb alsóba, jó kezdés! - 1:0

Folyamatosan érkeznek a hírek Moszkvából, ahol Giorgetti négy, Varga Tamás három, Weszelovszky egy gólt lőtt a Debrecen 8:5-ös győzelmével végződött meccsen.

A Szolnok Eurokupa negyeddöntő-visszavágója és élő közvetítésünk 19.00 órakor kezdődik.