Vasas-Honvéd - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.04.11.

A két nagy rivális most a bajnoki döntőbe jutásért küzd. A pályaelőny a Vasasnál, de ez egy pillanat (na jó: egy és negyedóra) alatt megfordulhat.

A büntetőpárbaj:

VÉGE A HOSSZABBÍTÁSNAK, ÖTMÉTERESEK KÖVETKEZNEK!

Ötméteres a Honvédnak. Salamon áll oda, kihagyja!!!  Szivós rálövi még, Nagy Viktor bravúrral véd!

Odamegy a zsűrihez Méhes Jenő is.

Áll a játék, Gergely továbbra is a zsűriaasztalnál. Odamegy a másik csapatkapitány, Steinmetz Ádám is. A két bíró is. Megbeszélés van. Nem tudjuk mi, mert pont nem halljuk, de majd megkérdezzük. (Szbálytalan időkérés történt, még nem volt a Vasas birtokában a labda - a szerk.)

Tíz másodperc van hátra, Földi László időt kér. Drámai izgalmak. A Honvéd játékosok a zsűrinél reklamálnak, meg a bírónál.

Az időkérés után Gór-Nagy hatalmas helyzetben a kapufát találja telibe, utána Nagy Viktor valahogy megkaparintja a labdát

Nagyon kemény bírkózás megy. Fórt kap a Honvéd, Vad Lajos időt kér.

Egy perc van hátra, Vámos keze elsül, megint egyenlő, hihetetlen izgalmak vannak (9:9).

Gór-Nagy lövésébe belesípolnak, így hiába megy be a labda, mert közben középen kontra.

Most eldöntheti a meccset a Honvéd.

Két perc van még hátra. Steinmetz Ádámnak nem jó az első beadás, kiüti a szélre, utána lejár a támadóidő.

Kiállítják Kiss Gergőt, aki ezzel kipontozódik. A fórt Angyal valahogy bekotorja, Nagy Viktor csak a gólvonal mögött éri el a labdát (8:9).

A Honvéd hozza el a labdát az utolsó ráúszásnál.

SZÜNET

Steinmetz Ádámról kiállítják Mátyást, második hibája. Rossz a keresztpassz, de Brguljan begyűjti. Boskovics lő kapura, Gergely szögletre ment. Két másodperc. Vámos belövi a szabadot, de bemozdult, vagy a mozdulat volt rossz, a gól érvénytelen.

Gergely indítása rossz, azonnal labdát szerez a Vasas.

Drasko Brguljan próbálkozik a bal szélről, Gergelyt találja telibe.

Mátyás a támadóidő utolsó másodpercében rálövi, majdnem beakad.

Vámos felúszik a jobb szélen, beadja, Boskovics rálövi, Gergely véd.

Hárainak centerpassz, kiküldik róla az embert, Steimetz Barna első hibája. Gór-Nagy rálövi középről, a labda megakad a blokkoló kezek tengerében.

Salamon elhozza a labdát.

Kétszer három perc hosszabbítás lesz.

VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK

Utolsó támadás, Honvéd jöhet. Szivós lövi el az utolsó másodpercben, Nagy Viktor bravúrral fogja.

Steinmetz Ádámnak megy a beadás, hárman mennek ki rá, nincs fújás.

Az utolsó perc kezdődik, amikor a Honvéd támadhat. Tóth Márton beadása gyakorlatilag pont Boskovicshoz megy.

Előnyt kapnak, Tóth Márton a kiállított játékos. Steinmetz Ádám helyzetbe kerül, kapura fordul, ellövi Gergely mellett (8:8).

Két perc van hátra, az egyenlítésért támadhat a Vasas.

Kovács Róbert éles szögből rálövi, Nagy Viktor bravúrral véd.

Hárait kiállítják, kicsit szerencsétlenkedik a Vasas, de végül Boskovics el tudja lőni. A labda a képzeletbeli gólvonalon áll meg, vagy azon picivel túl, ezt csak videófelvétel tudja eldönteni. Mindenesetre a gólt megadják (7:8).

Kiállítják Steinmetz Ádámot, nagy a reklamálás hazai részről,  Salamon ellövi kapás szélről, keresztbe elhasít a labda a kapu előtt.

Az időkérés után Drasko Brguljan betalál, ez a harmadik gólja a montenegróinak (6:8).

Labdát szerez a Vasas, Földi László időt kér.

Vámos próbálkozik, mellé. Öt percen belül vagyunk.

A Vasas labdát veszít elöl, az ellentámadásnál Salamon ellen kontrát fújnak.

Nagy Viktor bravúrral véd egy ziccert.

Katonás rosszul adja ki a szélre Takácsnak, fogy a Vasas ideje.

Hárai labdát szerez, végigrobog a bal szélen, bevárja a társakat. Centerbeadás az akció végén, elsdoroják Tóth Marci elől.

Ötméteres a túloldalon, Decker egyúttal ki is pontozódik. Szivós végzi el, belövi Nagy Viktor feje fölött (5:8).

A Vasas nyeri az utolsó ráúszást. Rögtön fórt kapnak, Drasko Brguljan középről nagy erővel bevarrja (5:7).

SZÜNET

A túloldalon játszanak az idővel is. Nyolc másodperc van a negyedből, egy támadóidőből, amikor ötmétereshez jut a Honvéd. Salamon lövi, bemegy (4:7).

A Vasas ellövi, mellé.

Három hazai gól után Salamon betalál a vendégek részéről (4:6).

Kontra Steinmetz Ádám ellen. Takácsot kiállítják a visszaúszásnál, Vad Lajos időt kér.

Centerbejátszás a túloldalon, Nagy Viktor megszerzi.

Fórt kap a Vasas, szépen kijátsszák, amíg Kiss Gergely tiszta lövőhelyzetbe nem kerül, belövi a jobb szélről (4:5).

Gergely indítja a megúszó Kovács Róbertet, a labda megcsúszik a vízen, így Nagy Viktornál köt ki.

Vámos ellövi hosszú gondolkodás után középről, blokkolják.

Mátyás időhiány miatt rálövi, fejbe találja Boskovicsot.

Egy elrontott lehetőség az egyik, egy a másik oldalon.

Jansikot kiállítják a következő Vasas-akciónál, Kiss Gergely és Drasko Brguljan kényszerítőznek, utóbbi megtalálja a rést a rövidbe (3:5).

Brguljan pattint a bal szélről, centikkel, de mellé.

Kovács Róbertet szerelik, két és fél perc telt el a negyedből.

Kontra a Honvéd ellen. Kontra a túloldalon is.

Vörös harcol ki fórt, szépen megjáratja a labdát a Vasas, Vámos fejezi be középről az előnyt (2:5).

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást. Rögtön az első negyedbeli támadásnál Angyal átlövi a védelmet (1:5).

NAGYSZÜNET

Mátyás két lóba után rálövi messziről, Nagy Viktor simán védi.

A gólvonalról mentenek a Honvéd bekkjei.

Salamon beforgatja Vámost, de mire megcsinálja a cselt, Nagy Viktor odaér a labdára.

Lejár a Honvéd támadóideje. Szűk két perc van a félidőig.

Drasko Brguljan újabb bombája ismét a kapufát találja telibe, a szerencse ma nincs a montenegrói fiúval.

Kiállítás a túloldalon, Szivós keresztpasszát Brugljan levadássza.

Páros kiállítjás, Decker és Kovács Róbert. Drasko Brguljan hosszasan lóbál, végül rálövi, a jobb kapufát találja el.

Szivós bombáz hét méterről, a lapos jobb alsót Nagy Viktor biztosan védi.

Gergelyt íveléssel próbálják becsapni, kevés sikerrel.

Kovács Róbert keresztpassza pontatlan, de marad a labda a Honvédnál. Páros kiállítás jön, pont kiegészül a Vasas, amikor Gór-Nagy rálövi, fölé.

Földi László időt kér.

Tovább hízik a Honvéd előnye, Tóth Márton talál be (1:4).

Boskovics kellemetlen lövését Gergely védeni tudja.

Kovács Róbert jól mozdul be a kapu elé, Drasko Brguljan nem ér oda időben, ötméterest fújnak. Szivós magabiztosan értékesíti (1:3).

Kontra Vörös ellen az első támadás végén.

A Vasas nyeri a második ráúszást.

SZÜNET

Kontra visszaúszásnál, Steinmetz Barnabás lő a támadás végén, Gergely kitolja szögletre a bal alsóba tartó lövést. A sarokdobás után Steinmetz Ádám harcol ki büntetőt. Boskovics megy oda, belövi (1:2).

Brguljan beadását Steinmetz Ádám továbbteszi, nem ér oda senki.

Szivósnak rá kell lőnie a támadóidő miatt, egy blokk beleér, így megy fölé.

Gergely a végállomása a következő akciónak.

Hárai játékban, ketten rámennek, szerelik.

Újabb rossz beadás a Vasastól, ezúttal Boskovics adott be gyengén.

Tóth Márton beejti centerbe, Hárai nem tudja megszerezni.

Gergely véd nagyot.

Honvéd-kapufa a túloldalon a negyed közepén.

Előnybe kerül a Vasas, megjáratják a labdát, Kiss Gergely azonban az utolsó pillanatban elrontja a beadást.

Gyorsan labdát szerez a Honvéd, indul Hárai. Decker megy rá, kiállítják. Visszaér a Vasas védelme, de a fórt nem sikerül kivédekezni, Salamon betalál (0:2).

Tóth Márton ad be a szélről, Gór-Nagy ellen nincs ítélet, így Steinmetz Ádám megszerzi a labdát a kapu előtt.

Tóth Márton lapos lövését Nagy Viktor bravúrral tolja szögletre.

Lejár a Vasas támadóideje, nem sikerül kapura küldeni a labdát.

Kontra Hárai ellen is.

Katonás adja be Steinmetz Ádámnak, aki szabálytalan a védőjével, ezért kontra.

A Honvéd nyeri az első ráúszást. Az első akció végén Szivós üresen marad a kapu előtt, Gór-Nagy észre veszi, kiszolgálja, Szivós pedig belövi a ziccert (0:1).

Kezdődik a mérkőzés!

A találkozó és élő közvetítésünk 19.30-kor kezdődik.

Mint előzetesünkben megírtuk, a Komjádi uszoda létszámkorlátozása megszűnt, így bárki befér, aki meg szeretné nézni a meccset.

3 régi hozzászólás

Gábor hozzászólása
Gábor35404
2012.04.11. 23:36

Katasztrófális, de a Honvédet támogató játékvezetés mellett - kedves tcsgabo azért gondold végig vagy \"add össze\" amit Te és Pösze leírtatok - a Honvéd hősies játékkal és szerencsével (is) nyert egy - sajnos - rosszabb napot kifogó Vasas ellen.Kb. ennyi részemről a mai meccs \"summázata\". \"Amúgy\" - többek között - ezt olvastam a Honvéd honlapján: \"Várunk minden Honvéd Szurkolót, legyen telt ház a Kőérben, fogadja szurkolói pokol a Vasas együttesé!\" A \"SZURKOLÓI POKLOT\" A KŐÉRBEN MI VASAS SZURKOLÓK HOZZUK LÉTRE ÉS PÉNTEKEN VISSZAVÁGUNK! HAJRÁ VASAS,ANGYALFÖLD!

pösze hozzászólása
pösze35403
2012.04.11. 23:05

A Vasas nem érdemelt győzelmet, de rettenetesen zavaró, ha valaki az egyértelmű bírói támogatást így köszöni meg, mint például tcsgabo.Szóval az a helyzet, hogy a a vitatott esetet én is láttam és bent volt. Különben pedig őrült szerencséje van a Honvédnak azzal, hogy nem közvetítette a tévé a meccset, mert a bírók egyértelműen nekik fújtak. Persze nyilvánvaló, hogy kompenzálni őket, a valóban súlyos bírói hibák miatt elvesztett kupagyőzelemért, de legalább egy kis hála lehetne a szurkolóikban...:-)A végén, 30 mp a vége elött a Vasas ellen befújt kiállítás, majd utána a kivédett lövés után befújt 5 méteres is az meg mi volt???? Amellett, hogy ez az ötös, amelyet Viktor kivédett,jóindulattal is erősen vitatott határeset volt, abban is biztos vagyok, hogy a Honvéd ellen ezek a bírók, ezt nem fújták volna be. De kérdezhetném azt is, hogy Vad Lajos például mit keresett a piros lapja után az 5 méteresek előtt a játékosok eligazításánál? A bírók miért is fordítottak 3 percen keresztül hátat az ezt kifogásolóknak? Végezetül:Tcsgabo te melyik meccset nézted?

tcsgabo hozzászólása
tcsgabo35402
2012.04.11. 22:41

Sziasztok! Először is gratulálok a Honvédnak! Ezt a meccset ma háromszor nyerték meg. A gólbíró \"hölgy\" mögött ültem pontosan, és már tapsoltam a hetedik gólnál, hogy nem volt benn, amikor beintette a gólt, remélem a videó is ezt fogja igazolni, hogy pont megállt a gólvonalon. Azt is legyen kedves valaki elmagyarázni, hogy Miki akció gólját miért nem adták meg? Végül is mindegy, és nagyon örülök, hogy- a teljesen megérdemelt-ötméterest kihagyta Salamon Feri, mert remélem azzal hogy odaállt még egyszer és bedobta, az önbizalma rögtön visszajött. Szép volt FIÚK!