Honvéd-Szolnok - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.03.26.

Ősszel a Szolnok nyerni tudott a Kőérben, a Honvéd viszont Szolnokról hozta el mindhárom pontot. Kíváncsian várjuk a mai negyeddöntőt.

HONVÉD-SZOLNOK 9:7 (1:1, 5:1, 2:2:, 1:3)
Kőér utca, v.: Székely, Fekete
Honvéd: Gergely - Jansik, Mátyás, Salamon 3, Kovács P., Kovács R. 1, Szivós, Tóth M., Gór-Nagy 2, Angyal, Hárai 3. Vezetőedző: Vad Lajos
Szolnok: Decker - Gocsics 1, Kovács O., Nyéki, Hangay Z., Komlósi, Regős, Süveges 1, Pásztor 3, Kis G., Marnitz 2. Vezetőedző: ifj. Cseh Sándor
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Gól - emberelőny: 3/9, ill. 4/11
Kipontozódott: Jansik (25.p.), Kovács O. (26.p.)

VÉGE

Nem megy hátra a Szolnok, két ember marad csak hátul. Hiába. Salamont indítják, aki belövi a mindent eldöntő gólt (9:7).

Kis Gábor kb. négy méterről valahogy kapura lövi, Gergely kivédi! Micsoda izgalmak.

Kontra Hárai ellen. Az egyenlítésért támadhat a Szolnok!

Az utolsó perc kezdődik.

Labdát szereznek a hazaiak, sőt, a visszaúszásnál kiállítanak egy hazai játékost. Így megúszik a Szolnok, Pásztor ziccerbe kerül, belövi (8:7). Vad Lajos sárga lapot kap.

Kis Gábor két védő szorításában kapura tűzi, Gergely bravúrral véd. 1:45 van hátra, Vad Lajos kikéri a második idejét.

Gocsics és Szivós, páros kiállítás, két és fél perc még.

Marnitz, blokk. Marad a labda a Szolnoknál. Gocsics beadja a centerbe mozduló Marnitznak, akinek lecsúszik a kezéről a labda.

Tóth Márton lövése megakad a blokkban.

Marnitz lövőkedve megmaradt, középről bombáz, Gergely véd nagyot.

Gór-Nagy lövése megpattan a blokkon, majdnem beesik, Decker azonban fogja.

Gór-Nagy kiállítását Marnitz belövi a jobb alsó sarokba (8:6).

Jól védekezik a Honvéd, egy sarokdobással jönnek ki a szolnoki akcióból. Bő öt perc a meccsből.

Pásztor lő a kapufáról, Gergelynek szerencséje van, nem pattan be a hátáról.

Gór-Nagy a blokkba durrant, de viszajön a labda a Honvédhoz. Fórt kapnak, ellövik, Decker véd, megint a Honvédnál marad a labda. Salamon lövését Gocsics blokkolja.

Jansik harmadik hibája, kipontozódik. Marnitz a hosszúba lő (8:5).

Salamon jó ütemben passzol Szivóshoz, akit visszahúznak, nincs ítélet. Tóth Márton kapásból rálövi, a blokkról megy mellé a labda.

Az utolsó ráúszást is a Honvéd nyeri.

SZÜNET

Decker labdát szerez, indít, Hangayra odaér Mátyás. Süveges célozza a rövidet, Gergely szépet véd.

Végeredmény: Eger-Debrecen 13:9 (4:3, 3:2, 4:3, 2:1)

Szolnok-kapufa.

Mátyás lefelé tartó lövését bravúrral védi Decker.

Szivós nagy kapufát lő. Utána Decker pontatlanul indít, Gocsics nem tud megúszni.

Végeredmény: Vasas-Szentes 16:10 (2:4, 5:3, 5:3, 4:0)

Kis Gábor ötméterest harcol ki. Süveges belövi (8:4).

Cseh Sándor időt kér.

Mátyás lövését Decker fogja.

Gocsics távoli lövése Gergelynek nem okoz gondot.

Kovács Robit szerelik.

Négy perc van még a negyedből.

Regős emberelőnyt harcol ki, Nyéki kapás szélről, éles szögből rálövi, Gergely odaér, védi.

Salamon beadja Hárainak, kiállítást harcol ki Pufi. Salamon lövése kijön, marad a Honvédnál. Kovács Róbert talál be a jobb szélről (8:3).

Marnitznak lőnie kell az időhiány miatt. Gergely beleér, így pattan a labda a felső lécre, onnan Gergely hátára. A labda végül megpihen a gólvonalon.

Kapufával megússza a Honvéd-akciót a Szolnok.

Tóth Mártont visszaúszásnál kiállítják. Gocsics a hosszúba belövi a gólt, hosszú gólcsendet tört meg ezzel (7:3).

Kontra Kis Gábor ellen.

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást. Így megmarad az előző negyed végén kapott előny. Amikor jön vissza az ember, Hárai akkor lövi rá, bemegy, ez a hazai center harmadik gólja (7:2).

A negyedik negyed derekán Vasas-Szentes 13:10 és Eger-Debrecen 12:8

NAGYSZÜNET

Decker hárít a negyed végén. Gocsicsot egy másodperccel a negyed vége előtt kiállítják.

Kovács Olivér húzza rá az előnyt, centikkel, de mellé.

Pásztor leghátsó emberként próbálkozik, szöglet. Utána valamivel emberelőny, Cseh Sándor is kikéri első idejét.

Gór-Nagy a túloldalon Pásztor blokkjába lő.

Pásztor el tudja lőni Gór-Nagy blokkja mellett, de Gergely eszén nem jár túl.

Az időkérés utáni fórt Salamon lövi be középről (6:2).

Kovács Péter kiállítást harcol ki, Vad Lajos időt kér.

Angyalt kiállítják, Marnitz löketét Gergely szögletre üti. A sarokdobás után Kis Gábor centerben, három védő megy rá, szerelik.

Kovács Róbert lövése kijön Deckerről, a kipattanóra Tóth Márton menne rá, de szabálytalanok vele szemben, ötméteres. Salamon végzi el, belövi (5:2).

Letelik a támadóideje a Tisza-partiaknak, nem jutnak lövéshez.

Szivós kisodródik a bal szélen, kapura lő de gyengén.

Salamon labdát szerez.

Gór-Nagy Miklós közeli góljával visszaveszi a kétgólos előnyt a Honvéd (4:2).

Pásztor zavartalanul lőhet öt méterről, él a lehetőséggel (3:2).

Hazai emberelőny, villámpasszokkal Háraira játsszák ki a figurát, aki belövi a rövidre a fórt (3:1).

Fór, Jansik a kiállított. Alaposan megjáratják a labdát, végül beadják Kis Gábornak centerbe, aki víz alá viszi a labdát.

Gór-Nagy két lóba után hatalmas erővel rálövi, a labda a felső lécről pattan a gólvonal mögé (2:1).

A Honvéd nyeri a második ráúszást.

SZÜNET

Nyéki lő középről, Gergely véd.

Mátyás a támadóidő végén kiteszi a szélre, nem tudnak helyzetbe kerülni a hazaiak.

Salamont is kiállítják a visszaúszásnál, tehát ugyanaz a szitu a túloldalon. Gocsics passzát Nyéki kapásból ráküldi, Gergely bravúrral véd.

Kovács Olivért kiállítják a Honvéd kapuja előtt. Mire felér a Honvéd, szinte vége is a fórnak. Salamon rálövi, blokkolják.

Hárai váratlanul pattint távolról, kicsivel, de mellé megy.

Hangay Zoltán lövését kiüti Gergely, marad a labda a vendégeknél. Utána Regős elöl elsodorják a labdát a védők.

Három perc van még a negyedből.

Hárai szabaddobáshoz jut, ejt, Decker rajta van, fogja.

Kovács Olivér lövése a kapufán csattan.

Mátyás laposan passzol centerbe Hárainak, kiküldik róla az embert. Szivós és Tóth Márton a két szélen, nem tudják jól betenni a fához.

Pásztor nagy gólt akaszt a jobb felső ficakba (1:1).

Gór-Nagy felviszi a labdát, beejti a kapu elé Tóth Mártonnak, röviden.

Hosszú a beadás Mátyásnak.

Túloldalon is kiállítás a kapu előtt, a fór azonban kimarad, Pásztor izmos lövését blokkolják.

Gór-Nagy centerezik Hárainak, kiállítják róla az embert. Szép a fórmegjátszás, Tóth Márton adja húzásra Hárainak, aki biztos kézzel behúzza (1:0).

A Honvéd nyeri az első ráúszást.

Kezdődik a mérkőzés!

Egy negyeddöntő már véget ért: Szeged-FTC 17:8 (4:2, 5:1, 6:4, 2:1)

A Kőér utcai találkozó és helyszíni élő közvetítésünk 20.00 órakor kezdődik.

Első mérkőzés a bajnoki elődöntőbe jutásért. (Az egyik fél két győzelméig tartó párharc következő fejezete Szolnokon lesz, szerdán.)