Szerbia-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.08.30.

Igazi rangadó következik a zágrábi Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában. Szerbia idén megnyerte a Világligát és a Világkupát is. Legutóbb hivatalos meccset Rómában, a tavalyi VB-n játszottunk velük, akkor hosszabbítás után egygólos vereséget szenvedtünk. Tegnap a szerbek a görögöket győzték le, mi a németeket vertük.

A találkozó 16.30-kor kezdődik.

A mai nap eddigi eredményei:

Németország-Oroszország 7:6 (2:0, 1:3, 2:2, 2:1)

Spanyolország-Románia 10:11 (1:2, 2:3, 5:3, 2:3)

Az biztos, hogy ma nem lesznek üresek a lelátók. Információink szerint Magyarországról sokan kelnek útra a horvát fővárosba, hogy megtekintsék a ma délutáni mérkőzést.

13.00: A Vodafone szervezésében öt, magyar szurkolókkal teli busz tart Zágrábba. Ez a 250 szimpatizáns csak a szerb-magyart jön megnézni, a meccs után indulnak is vissza.

14.10: Olaszország-Montenegró 11:10 (3:2, 3:4, 3:3, 2:1)

14.20: Szakad az eső Zágrábban. Hiába böngésszük az időjárás-előrejelző oldalakat, sehol sem találunk olyat, ahol napocska lenne...

A fiúk szakadó esőben, rendőri felvezetéssel érkeztek a helyszínre

15.52: A lelátókon összes 16 rendőr, kb. 10 médiamunkatárs és 6 néző van ebben a pillanatban... Az eső továbbra is szakad.

Kezdődik a bemutatás. Annyira hideg van, hogy a bemutatás a vízben történik. A játékosok a medence falánál sorakoznak fel, a vízben, és így mutatja be őket a hangosbemondó. Ilyet még nem láttunk világversenyen...

16.20: Befutottak a Vodafone-os buszok is, a lelátót most kezdik ellepni a szurkolók.

Nagy Viktor kezd a kapuban.

Kezdődik a mérkőzés!

A szerbek nyerik az első ráúszást, kivédekezzük az első támadást. A szerbek is megszerzik a labdát a kapujuk előtt.

Kontrát fújnak a szerb center ellen.

Biros Péter kerül ziccerbe a szerb kapu előtt, a hihetetlen pontos ívelést átveszi és a rövid sarokba lő a magyar csapatkapitány (0:1).

Varga Dániel kiállítása után Filipovics egyenlít (1:1).

Biros Péter két méteren belül kap passzt centerben, kontra.

A szerbek lőnek egy nagy kapufát, a labda náluk marad. Varga Dénes szerez labdát másodpercek múlva.

Radjen szerez labdát a szerb kapu előtt.

Filipovics fölé pattint.

Kontrát fújnak a szerbek ellen, a visszaúszásnál Prlainovicsot kiállítják. A fórban felállunk, Biros passzol a fához Varga Dánielhez, aki közelről behúzza, Soro csak beleérni tud (1:2).

Hosnyánszkyt kiállítják, Udovicsics rálövi középről, de a labda a kapu előtti blokkban megáll.

Mi is kapunk egy előnyt, Radjen a kiállított játékos. Hosnyánszky a blokkba lő, akárcsak az előbb a túloldalon Udovicsics, végül a szerbek megszerzik a labdát.

Szivós szereli Filipovicsot a szélen.

Két perc van még a negyedből.

Madaras egy távoli lövéssel kínálja meg Sorot, a szerb hálóőr véd.

Megint kontrát fújnak a szerbek ellen, az előttünk ülő szerbek méltatlankodnak.

Varga Dénes ellen is kontra.

Két Prlainovics lövésre van még idő a negyedben. Az elsőt Nagy Viktor szögletre tolja, másodjára a szerb csatár mellé lő.

SZÜNET

A második ráúszást a szerbek nyerik.

Az első támadás eredménytelenül ér véget.

Mitrovics kap egy félelmetesen nagy labdát centerben, pattint, de a labda a felső lécről Nagy Viktor elé pattan.

Madaras lefordulásból helyzetbe kerül a jobb szélen és kilövi a hosszú sarkot (1:3).

Török Bélát kiállítják, Filipovics értékesíti a fórt. Nagy Viktor sajnos csak beleérni tudott, nem sokon múlott a bravúr (2:3).

Két perc telt el a második negyedből.

Udovicsics átlövi a magyar védelmet (3:3).

Varga Dánielt kiállítják a szerb kapu előtt, egyúttal kontra.

Felúsznak a szerbek, felállnak, gyorsan körbeadják a labdát, Gocsics lő kapura, Szivós blokkol.

Pijetlovics szabálytalan gólt lő, mert lerúgja magáról a védőjét. Amikor lő, már rég szólt a síp.

Madarss, Hosnyánszky majd Hárai a labda útja. Utóbbinak a fához adták be egyenesen középre, Soro valahogy összeszedte a húzást.

Hosnyánszkyt kiállítják, a szerbek fölé lövik az előnyüket.

Szűk két perc van a félidőig.

Hárai mozdul be centerbe, ziccerbe is kerülne, de kontrát fújnak.

Nikics húz kapura egy beadást, a kapufa most velünk van.

Villámgyorsan megszerzik a szerbek a labdát a kapujuk előtt.

Hosnyánszky csavar kapura, Sorot úgy meglepi a lövés, hogy csak szögletre tud menteni. Kb. 10 másodpercünk maradt.

A blokk és Soro megfogja a lövést.

NAGYSZÜNET

Nagyon színvonalas, rangadóhoz méltó mérkőzést játszik a két válogatott.

A lelátó egyik felén lévő magyar szurkolók.

Varga Dénes hamarabb indult a labdáért, ezért a labdát automatikusan a szerbek kapják meg.

Törököt kiállítják az első támadásnál, Udovicsics egyszerűen beadja a magyar bekkeknek.

Hosnyánszky kb. harmadszor tudja Udovicsics zavarásában a szerb mellett kapura lőni, végül sikerül! A labda a rövid sarokban vágódik a kapuba Soro kezei alatt (3:4).

Varga Dániel szerez labdát hátul.

Hosnyánszky csavar kapura. Mire felemeli a labdát, kontra ellenünk.

Kis Gábor szerez gólt két védő között a kapuba pattintva! (3:5).

Fórt kapnak a szerbek, kapura lőnek, Nagy Viktor bravúrral véd, a kipattanót Biros gyűjti be.

Madaras kap álompasszt a jobb szélen, szokásos helyén, Norbi nem hibázik (3:6).

Elképesztően jól játszunk.

Megint egy szerb fór, megint kivédekezzük!

Négy perc van hátra a harmadik negyedből.

Hosnyánszky távoli bombája a kapu fölé pattan.

A szerb nézők, akik előttem vannak, szép számban, néma csendben vannak....

Nagy Viktor véd nagyot. A túloldalon Pijetlovics blokkol jól.

Filipovics kiemelkedik hat-hét méternél derékig, és a bal alsó sarkot célozva, erősen kapura lő! Nagy Viktor bravúrral megfogja!

Megint labdát szerzünk hátul! A szerb közönség - nem túlzok - a fejét fogja.

Radjent kiküldik a ketrecbe, Kemény Dénes időt kér. 1:45 van hátra a negyedből.

Micsoda gólt lövünk! Megjáratjuk a labdát, Hosnyánszky középről a kapu elé robbanó Szivósnak adja fel a labdát, Marci még a levegőben átveszi és szépen ellövi Soro mellett (3:7).

Biros és Szivós szerelnek hátul, a szerbek lövésig sem jutnak.

Kis Gábor kiharcol egy kontrát a szerb a kapu előtt, miközben a többiek úsznak vissza.

Madaras adná be Kis Gábornak, de őt szereli a védője.

Mitrovics a negyed utolsó másodperceiben kapura tud lőni, de van ám ott egy Nagy Viktor nevű kapus, akinél ma le van húzva a redőny.

SZÜNET

Most már le merem írni, amit eddig direkt nem írtunk le a közvetítésben: utoljára 2004. augusztus 29-én, az athéni olimpiai döntőben győztük le a szerb válogatottat.

A negyedik ráúszást is a szerbek nyerik.

Kimarad egy helyzet itt, egy amott.

Egy perc eltelt az utolsó negyedből, szépen végigjátszuk a következő támadást is.

Varga Dániel rosszul ad be a szerb kapu elé.

Prlainovics pattint, a lövés nem talál kaput.

Madarast szerelik, igen érdekes körülmények között...

Udovicsics keresztbe átlő, a hosszú felső sarkot célozza, Nagy Viktor odaér.

Kontra a szerbek ellen, most nagyon figyelnünk kell, mert látszik, hogy a bírók fel akarják hozni őket.

Kap is egy fórt az ellenfél, nem túl meglepő módon. Udovicsics edző időt kér. 4:35 van hátra a mérkőzésből.

Az időkérés után Filipovics talál be (4:7).

Filipovicsot a következő akciónál kiállítják, nagyon megjáratjuk a labdát, Varga Dénes passzát Madaras váltja gólra végül (4:8).

A szerb szurkolók egy része elindult haza.

Udovicsics csap le egy ártatlannak tűnő labdára. Azért tűnt ártatlannak - derül ki a kivetítő visszajátszásából -, mert két méteren belül kapta Udovicsics a passzt. A bírók mindenesetre nem fújták be, így Udovicsics ziccerbe kerül és gólt szerez (5:8).

Két perc van hátra, Madaras ellen szabálytalankodik a szerb, kontra.

Nincs kiállítás, csak simán időt kér a szerb szövetségi kapitány. 1:31 van hátra.

Az időkérés után befújnak egy fórt nekik, kiblokkoljuk!

Az utolsó percen belül vagyunk.

Még egy fórt ítélnek a szerbeknek, sőt Udovicsics kiharcol egy büntetőt, amit Szivós ellen fújnak be. Prlainovics belövi az ötöst (6:8).

Fél perc van hátra, megvan a meccs.

Passzolgatunk nagy ívekben ide-oda, cicázunk a szerbekkel. Török Béla Varga Dénesnek adja, ő lezseren középre passzol Kis Gábornak. A magyar center Udovicsics mellől akaszt egy félelmetesen nagy gólt Soronak (6:9).