A Nagyvárad nyerte a szegedi Hídépítő Kupát

hozzászólás, 2009.09.19.

Veretlenül nyerte a Nagyvárad csapata a szegedi Hídépítő Kupa felkészülési tornát. Az utolsó meccsen a Szeged kezében volt a kupagyőzelem, de hiába vezettek végig a nagyváradiakkal szemben, Monostoriék döntetlenre mentették a mérkőzést, így tornagyőztesek lettek.

Mint pénteki tudósításunk végén jeleztük, az eredeti programot megváltoztatva szombaton először a Szeged-Pécs meccset rendezték meg a szegedi Hídépítő Kupán.

Szeged-Pécs 9:12 (2:3, 1:2, 3:7, 3:0) G.: Ágner, Busila 3-3, Vindisch 2, Juhász, ill. Heinrich 4, Hegedűs, Lázár, De Blasio, Vári 2-2

A pécsiek végig jól használták ki a Szeged védekezésbeli hibáit, s biztos győzelmet arattak. Jellemző, hogy az utolsó negyed előtt már 12:6 volt az állás. (A szegediknél Baksa pihent, nem védett a meccsen.)

FTC-Nagyvárad 12:13

Végig az FTC vezetett két-három góllal, az utolsó negyed előtt 12:9 volt az állás a zöld-fehéreknek, az utolsó negyedben azonban a nagyváradiak három emberelőnyt és egy ötméterest értékesítettek, a Fradi pedig minden lehetőségét elpuskázta.

A délutáni programban:

Ferencváros-Pécs 13:6

Szeged-Nagyvárad  9:9 (3:1, 3:2, 2:3, 1:3)

A Hídépítő Kupa végeredménye:

1. Nagyvárad 7,
2. Szeged 4,
3. FTC 3,
4. Pécs 3 pont
(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.)

A torna legjobb kapusa Barát Ferenc (Nagyvárad) lett, a gólkirály Bóbis Máté (Pécs) 9 találattal.

A torna értékelésére a hétvégén - játékosi, edzői nyilatkozatokkal - visszatérünk.

8 régi hozzászólás

bogyo hozzászólása
bogyo25144
2009.09.20. 19:43

Molnár Tamás szenzációsan centerezik és a "Busi" is jó választás volt szerintem, de a Vindisch még nem igazán csillant meg. Reméljük a bajnokságra összeérnek a fiúk.

baluka hozzászólása
baluka25143
2009.09.20. 17:10

Szabó Botond nem Honvéd-nevelés. Ifiként igazolt oda, de nem saját nevelés, sztem újpesti nevelés ő.

Chicago hozzászólása
Chicago25141
2009.09.20. 16:23

A magyar csapatok korbevertek egymast, igy a neveto negyedik lett az elso.. A Fradi csalodas volt..

oroszlán hozzászólása
2009.09.20. 13:12

Bóbis Máté, nem Márton...

Krisz hozzászólása
Krisz25139
2009.09.20. 10:58

Egyetértek, Heinrich jobb , mint Kállay,de azért a válogatott kicsit túlzás nem gondolod ?(Amúgy kétségtelen, ügyes játékos...) Egyébként a Dominót sem értem, miért nem a saját nevelésű Szabó Botondot vitte vissza balkezesnek.........

BT hozzászólása
BT25138
2009.09.19. 21:20

Talán arra gondolt, hogy a tavalyi szezonban Kállay érkezett Heinrich helyére a Vasasba.