FTC-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2009.05.03.

Élő közvetítésünk a Népligetből, a bajnoki negyeddöntő második mérkőzéséről. Amennyiben a Vasas nyer, a páros mérkőzésnek vége és a piros-kékek már döntőbeli ellenfelüket várhatják.

A találkozó 17 órakor kezdődik.

Megérkeztünk a helyszínre, a technika rendben van, a csapatok pedig a vízben.

A fiúk már veszik a köpenyeket, mindjárt túlesünk a bemutatáson.

Kezdődik a mérkőzés!

Ahogy pénteken, most is a két hetes úszik a labdáért és most is Kovács Robi a gyorsabb.

Fórban van a Vasas, amikor kontrát fújnak ellenük.

A fordulásból Marnitz Gergő betalál (1:0).

Tíz másodperccel később ötöshöz jutnak a vendégek. Varga Dénes lövi, középre, erősen, Jászberényi kivédi!

A kihagyott büntető után a Vasasnál marad a labda, Kovács Róbert pedig jobbról keresztbe lő, a labda a bal alsóban köt ki (1:1).

Két perc telt el.

Marnitz passzol középre a teljesen üresen álló Regősnek, ő viszont Nagy Viktorba lövi a ziccert.

Az ellentámadás gyorsan véget ér, mert Hosnyánszky messziről, középről bevarrja. Tipikus Hosis lövés volt (1:2).

Most tartunk a negyed közepén.

Császár és Babay passzolgatnak hátul, majd előbbi lóbál kettőt és puff, belövi (2:2).

Császár próbál meg egy következő Fradi akció végén Marnitznak centerezni, sikertelenül.

Varga Dénes megúszik, és most megnyeri a különharcot Jasu ellen (2:3).

Felúszik a Vasas, Steinmetz Barna Hosinak passzol, ő pedig laposan bekacsáztatja a labdát középre Kis Gábornak. Kicsi kézzel-lábbal átveszi, befordul két védő szorításában és belövi (2:4).

Még alig írtam le az előző sorokat, máris Marnitz lőhet egy büntetőt. Ő a bal felsőbe helyez, Nagy Viktor jobbra mozdul (3:4).

Előnyben van az FTC, Császár közelről kísérletezik, sikertelenül.

Kapura lő a Vasas, Jászberényi véd, de felpattan a plafonra, így bírói labda az oldalvonalról. A "bedobást" elveszíti Kis Gábor, de Dumi a semmiből egyszercsak felbukkan és megszerzi. Azután majdnem a szögletzászlótól, majdnem nullszögből beadja a kapu elé, laposan, ahol Tóth Márton érkezik és határozott mozdulattal bekotorja (3:5).

Ismét a Vasas nyeri a ráúszást.

Tóth Márton lő a jobb szélről, Jászberényi megfogja.

Balatoni úgy tízról bevállal egy lövést. A kapufa menti meg a vendégeket.

Egy-egy kontrát véshetünk bele a mérkőzés krónikájába.

Kezd elhúzni a Vasas. Most is Dumi maradt egyedül elöl és most sem hibázik az ifjabbik Varga (3:6).

Most Babay vállal be egy távoli lövést, de úgy fest, hogy ezek ma nem igazán jönnek be.

Mátyás adja be középre, Marnitz kapura, pontsabban kapu mellé húzza.

Katonás és Hosnyánszky úszik meg, Mátyás és Balatoni üldözik őket. De hiába, mire visszaérnek Hosi lövése már a hálóban pihen (3:7).

Három perc van a félidőig.

Elhebrencskedik egy újabb előnyt a Ferencváros.

Most másfél percre leült a meccs :)

Na, egy Fradi fór bemegy. a balkezes Balatoni jobb oldalról talál rést a röviden (4:7).

Jászberényi védi hihetetlen reflex-szel Kicsi lövését, örvendezik is a Fradi szurkolói tábora.

Mátyás Zoltán és Kis Gábor jutnak a páros kiállítás sorsára.

NAGYSZÜNET

Kovács Róbert elhozza, azután valaki mellélő, s majdnem eltalálja Kemény Dénest, aki a dobogóknál álldogál. A mester viszont résen volt :)

Marnitz ejt, a labda a kapu mellett esik le 2,5 centivel.

Kontra a Fradi ellen, sőt, még Mátyást is kiállítják, akinek ez volt a harmadik hibája.

A fór végén Kovács Robi fölépattint.

Három perc telt el a harmadik negyedből.

Szöglet után passzolgatnak a piros-kékek, közben arról diskurálnak a vízben, hogy "hármas" vagy "négyes" legyen. Mire eldöntik, lejár a támadidő.

Hosi csíp el egy beadást.

Varga Dénest gyötri Balatoni, előbbi mégis majdnem rá tudja lőni. Azért csak majdnem, mert közben a bíró kiállít egy védőt. Na most egy "egyes". Meg is csinálják, Hosnyánszky a befejezőember (4:8).

Kereken 3:00 van hátra, Somossy edző időt kér.

Kimarad az időkérés utáni előny.

Jászberényi véd egy nagyot.

Tóth Marci megnézi a ketrecet. A Fradi előnye kimarad, mert Varga Dénes ellop egy keresztpasszt.

Sőt! Dumi lendületben van, nyolc méterről ejt egy nagy gólt (4:9).

Varga Dániel passzol Kállaynak, ő pedig a rövidre beakasztja (4:10).

Az utolsó támadást a hazaiak vezethetik, de az akció közben véget ér a negyed...

(Valószínűleg nem vállalok nagy kockázatot, ha kijelentem, hogy megvan az első döntősünk.)

(Somossy mester szavait tisztán hallom a szünetben: azt nehezményezi, hogy a Fradi túljátsza az akciókat, és némely játékos bűvészkedni akar.)

Kovács Róbert vs. Babay. Előbbi. Negyedszer is a Vasasé a labda.

Itt is, ott is egy-egy elkapkodott támadás.

Babayt kiállítják, Kovács Róbert passzol Kicsinek, aki nagyon közelről lőhet, de Jászberényi valahogy kivédi. A labda azonan marad a vendégeknél, most Takács adja Kis Gábornak, a center pedig szépen húzza a kapuba a labdát (4:11).

Nagy Viktor véd, majd Jászberényi tesz ugyanígy.

Micsoda gólt lő Tóth Marci! Megúszik egy hosszú passzal, Balatoni szorosan mögötte. Marci az utolsó ütemekben nem megáll, nem visszahúzzák, nem passzol hátra, hanem egész egyszerűen az egyik úszótempóval beöklözi a kapuba a labdát (4:12).

Takács Bálintot buzdítják a társak, hogy vállalja el messziről. Bemegy (4:13).

Három perc van még.

"Regős Áron értékesíti a Fradi előnyét, 5:13" - pontosan ezt mondta a hangosbemondó az imént.

(Kiszámolták a körülöttem lévők: 14 perc után talált be ismét az FTC.)

A Fradi tábora síri csendben ül már a második negyed óta.

Két perc van hátra, Somossy József kikéri a második idejét is.

Balatoni lövi el, egyenesen a blokkba.

Katonás megúszna, de feltartoztatják, így Hőnát indítja, ő pedig mellélő a megúszás végén.

Ismét Regős Áron szépít az eredményen (6:13). Nagy szerencséje volt egyébként, mert Nagy Viktor beleért, és a labda éppen csak túlcsorgott a képzeletbeli gólvonalon.

Kincses is betalál fél perccel a vége előtt (7:13).

Az utolsó támadást a Fradi vezetheti, de éppen csak felérnek, kicsit küzd Babay és Kállay és megszólal a bírói fütty.

FTC-Vasas 7:13

A Vasas csapata bejutott a bajnoki döntőbe!

2009.05.03. 18:27

Az Eger-Domino állásáról lehet valahol tájékozódni ?

im hozzászólása
im21623
2009.05.03. 18:25

Gratulálok a kedvencemnek! Most már "csak" a döntőt kell megnyerni!

2009.05.03. 18:10

Szép volt fiuk, csak így tovább. Somának pedig gratulálok, szépen összerakta ezt a Fradit. Hajrá Vasas !!! ( most pedig annak ellenére, hogy az Eger szimpatikusabb, drukkoljunk a Dominonak )

Heydy hozzászólása
Heydy21619
2009.05.03. 18:08

A videók mikor fognak felkerülni?

a masik elodontoben egyebkent harom perc jatek utan 0:1-re vezet a Honved Szivos otosevel.

2009.05.03. 18:07

igazan szivesen, legyen szerencsenk maskor is! :)

Yoda21616
2009.05.03. 18:06

Hát ez elég simára sikeredett, thnx kedves közvetítő:) Megvan az egyik döntősünk (nem lepődtem meg:D)!!! Közben elindult az Eger-Honvéd...egyelőre nincs gól...

Tyúk hozzászólása
Tyúk21615
2009.05.03. 18:03

Hajrá Vasas! ...élvezet olvasni a közvetítést, már várom a videókat.

kiskun968 hozzászólása
2009.05.03. 18:02

"A Fradi tábora síri csendben ül már a második negyed óta." Csak a Somát sajnálom nagyon(((

Tyúk21613
2009.05.03. 18:01

Bizony, élőben az igazi s a Vasas - Recco meccs hangulata az eredmény ellenére is felejthetetlen. Megérte elmenni... Kár hogy az Interliga keretén belül csak Kassán játszanak majd a csapatok, mert az Pozsonytól még messzebb van nekem mint Budapest, de azért ott leszek :D

Heydy21612
2009.05.03. 17:56

Lehet, hogy Egerbe én is megyek. De nagyon úgy néz, ki hogy pont akkor lesz az osztály kirándulásunk és lehet, hogy nem tudok menni. De azért megpróbálok. ;P

afupetra hozzászólása
2009.05.03. 17:50

Egerbe én is készülök menni, csak akkor megyek Veszprémbe kézi bajnokira. :O :) Tyűhha Dumi mit művel! :D

móka hozzászólása
móka21610
2009.05.03. 17:46

móka Afupetra, Heydy! Sajnos én is vidéki vagyok, de a vízilabda szeretete nagyon sokszor mágnesként húz a Vasas-meccseire innen Debrecenből is.Sajnos most nem tudtam elmenni, de a döntő meccsein ott leszek megint a Komiban és remélhetőleg(ha az Eger bejut)akkor ott is!!Ez a Vasas megérdemli, hogy minél többen buzdítsák!Keljetek útra és szorítsatok a helyszínen szeretett csapatotoknak, legyes szó bármelyikről, mert ezt élőben kell átélni!! VASAS!!!!!!

2009.05.03. 17:43

az Eger-Honvedrol nem lesz elo :(

Yoda21608
2009.05.03. 17:40

Az Eger-Honvédot is nyomja majd valaki?:)

Rebo21607
2009.05.03. 17:37

Semmi gond. Amig három gólos Vasas vezetést jelent a leszakadás. Remélhetőleg a döntőben is így lesz. Egyébként kösz a közvetítést ! Hajrá Vasas !!!

Heydy21606
2009.05.03. 17:33

Sajnos én is vidéki vagyok. Ezért jó a VLV. Nyomon tudjuk követni mi vidékiek is a meccsek alakulását.

2009.05.03. 17:31

egyet értek :D mivel vidéki vagyok ritkán jutok el meccsre, de itt mindig nyomon követhetem az összes jó meccset :) HAJRÁ VASAS!

2009.05.03. 17:30

jo-jo, elirtam :) de javitottam! koszi!