Szegedi dráma a Hajósban

hozzászólás, 2008.11.15.

A hétvégi bajnoki forduló meglepetése a Szeged fővárosi pontvesztése volt. Varga Tamásék mumusukat, az UTE-t nem tudták legyőzni, pedig három perccel a harmadik negyed vége előtt még 7:3-ra vezettek. Létay öt másodperccel a befejezés előtt szabaddobásból egyenlített. Kásás Zoltán és Baksa lászló felzaklatott állapotban nyilatkozott a vlv kamerája előtt.

UTE-Szeged 9:9 (1:3, 1:1, 2:3, 5:2)
Hajós uszoda, v.: Horváth Cs., Bors L.
UTE: Bisztritsányi – Suti, Létay 2, Salamon 2, Kotsidis, Somogyi 1, Máthé. Cserék: Kovács O. 1, Kéri, Szabó N. 2, Olasz, Szabó B. 1. Edző: Petrovics Mátyás
Szeged: Baksa – Lehmann, Juhász, Milos Korolija 1, Varga T. 4, Komlósi, Weszelovszky 3. Cserék: Varga P., Molnár P., Éles 1, Kuncz, Mihajlo Korolija. Edző: Kásás Zoltán
Gólok – emberelőnyből: 10/3, ill. 9/4
Kipontozódott: Kuncz (21.p.), Komlósi (24.p.)
Kiállítva – cserével végleg: Máthé (19.p.)
Sárga lap: Kásás Zoltán (31.p.)

A vendégek azonnal jelezték, hogy most nincs mese, vagy lacafaca, az UTE ma ne reménykedjen pontszerzésben. Két szabaddobásgóllal rögtön 2:0-ra elmentek, s a negyedet 3:1-es vezetéssel zárták. Az Újpest igyekezett, de csak annyit tudott elérni, hogy nem engedte el nagyon a vendégeket.

Varga Tamás a harmadik negyed első felében már négy gólnál tartott, a Szeged 6:2-re vezetett, s mindenki langyos befejezésre, sima vendégsikerre számított. Aztán valahogy egyre több lett a hiba a szegediek játékában, Varga Csuvit szorosabban kezdték őrizni a hazaiak, s az UTE szép lassan elindult felfelé, egyre jobban megközelítve a vendégeket. A befejezés drámai lett, az UTE 8:7-re felzárkózott, de ekkor Milos Korolija centergóljával megint két gólra nőtt a szegediek előnye. Ekkor 2:08 perc volt hátra, s előbb Kovács Olivér talált be, majd 5 másodperccel a befejezés előtt Létay a jobboldalról egy szabaddobást értékesített. Középkezdés és időkérés után még Weszelowszky is lőhetett, de labdáját hárították, így maradt a döntetlen.

Székesfehérvár, Csitary G. Emil Uszoda, v.: Horváth Sándor, Pásztor Antal
Fehérvár: Újházi – Tóth B., Turzai, Hesz 1, Naganuma, Lázár 1 (1/0), Deme. Cs.: Vígh, Vrezgó, Hegedűs I. 1, Gelley, Rom, Szabó T. 1. Edző:Dabrowski Norbert
Eger: Valics – Decker Á., Nyéki, Bárány 3, Kiss Cs. 1, Hegedüs G. 1, Varga II Zs. 4. Cs.: Cseh - Erdélyi 1, Chilkó 1, Binder 1, Sántavy, Hárai 2, Bundschuh. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán
Gól emberelőnyből: 7/1 és 5/3
Gól ötméteresből: 1/0 és –
Kiállítva cserével végleg: Sántavy (29. p.)

KISS CSABA:

Kemény edzőtáborozáson vagyunk túl, azért ez még valószínűleg benne volt ma az izmainkban. Magabiztos győzelmet arattunk, de meg kellett dolgoznunk érte a fehérváriak ellen. A lényeg az, hogy megvan az újabb három pont, mi pedig folytatjuk a felkészülést a jövő heti Euroliga-mérkőzésre, hiszen a Vasast látjuk vendégül vasárnap este és szeretnénk jó teljesítményt nyújtani a piros-kékek ellen.