Olympiakosz-Vasas; Partizan-Pro Recco - élő közvetítések

hozzászólás, 2008.10.12.

Nem volt sikeres a Vasas utolsó meccse a Partizan Belgrád fennállásának 60. évfordulója alkalmából rendezett tornán. A döntő még hátravan, de a piros-kékek valószínűleg az utolsó helyen zárnak. Élő közvetítésünk a helyszínről a Volvo Autó Hungária Kft. támogatásával:

A csapatok túlvannak a szokásos csatakiáltáson, kezdődik a meccs.

A Vasas hozza el a labdát, de gyorsan kontrát kapunk. A kapuban Jónás.

Az első érdemleges esemény az, hogy Katonás és Kovács Robi megúszik, utóbbi a gólszerző (0:1).

A következő gólunk is megőszásból esik - Hosnyánszy - 0:2.

Afrudakisz szép lövése bemegy 1:2.

Schizas egyenlít (2:2).

Schizas messziről nagyon nagy gólt lő (3:2) - először vezetnek a görögök.

Vörös gyönyörűen kerül gólhelyzetbe, pedig ketten is lógnak rajta. Sajnos a kapus véd.

Szünet

Kovács Robi hozza el a labdát.

Kontra ellenünk, a görög lövést blokkoljuk.

Olvasóinknak lesz min csemezézni: Varga Dumi olyan gólt lő lóba nélkül, ütemtelenül, hogy a kapus nem emeli fel a kezét a vízből, nézi, ahogy bemegy a labda! (3:3)

Kovács passza Katonásnak - ötméteres. Hosnyánszky könyörtelen - újra vezet a Vasas! (3:4)

Hosi előnyben kapufát lő.

Chatzitheodoru ötméterest harcol ki. Petkovics belövi. 2:19 még félidőig.

Tóth Márton ejt (4:5).

Hőnát kiállítják, Teodoropulosz azonnal belövi (5:5).

Félidő.

Kovács Róbert elüti a labdát, de a második hullámban a görögök érnek előbb oda.

Görög előny. Időkérés után megszerzünk egy hibás passzt.

Hosnyánszky a támadóidő lejártakor távolról rácsavarja háttal a kapunak. A meglepett kapusról szöglet, de majdnem bement... Hosi a támadás végén megítélt ötméteres belövésével vigasztalódik (5:6).

A torna gólkirályi címéért versenyben lévő Santa lövése beviszi Jónás kezét (6:6).

Kontrát fújnak Vörös ellen.

Hőna fölé lő.  Három és fél perc még a negyedből.

Chatzitheodoru ötméresgólja (7:6).

Megint Chatzitheodoru, most centerből (8:6).

Santa több lóba után, elég messziről ejt - bemegy (9:6) Két perc alatt három gólt kaptunk és egyet se lőttünk.

Afrudakisz átlő (10:6) - még 1:11 a negyedből.

Na végre! Hőna passzát Tóth Marci gyönyörűen behúzza (10:7).

Santa újra lő messziről - ez is gól (11:7).

Kállay tüzel - bemegy (11:8).

Szünet (Hét gól esett a negyed utolsó három és fél percében - sajnos nem mi dobtunk többet.)

Már most jelezzük, hogy - kizárólag ínyencek számára - itt, e tudósítás folytatásaként élőben közvetítjük a torna döntőjét, a Partizan Belgrád- Pro Recco-meccset is.

Kállay elől elviszik a labdát a ráúszásál.

Vöröst kiállítják, ki is pontozódik. Jónás szépen véd, de nem sokkal később ötméterest ítélnek a Vasas ellen. Santa belövi (12:8).

Dumi lopózik, jön a labda, ejt közelről, a kapfa élőről pattan le, harcol tovább, megint pöcköl, ez is kapufa!

Kovács lő, a kapus véd.

Vasas-előny, ez a Dumi-lövés is csak kapufa. A labda Hőnára pattan, és onnan vissza a kapu felé, de kivédi a kapus. Két perc még.

Petkovics elég messziről talál be (13:8).

Vasas-előny. Az utolsó perc kezdődik, amikor Tóth Marci a balszélről belövi (13:9).

Hamarosan a torna döntőjének élő tudósításával jelentkezünk ugyanitt.

Megtörtént a döntő előtti bemutatkozás. A Partizan elnöke külön ajándékokkal köszöntötte a klub olimpián járt játékosait. Mi addig mosolyogtunk az előttünk álló Benedek Tibire, Kásás Tomira és Madaras Norbira... :-)

Az első ráúszásnál Filipovics szerezte meg a labdát Giorgetti elől.

Az első Recco-előny, Benedek passzát Udovicsics értékesíti (0:1).

Partizan-előny - Pijetlovics húz, mellé.

Most Kásást küldik ki - nagyon dühös. Tempesti véd.

Még egy hazai előny marad ki, de most a Recco kerül fórba. Mangiante lövése kis szerencsével, de becsúszik (0:2).

Megint előnyt kap a Partizan! Vasovics kapufát lő!

Bencivengáról kiállítanak, Madaras lövését blokkolják.

Tempesti kiúszással labdát szerez.

Szünet

Radjen hozza el a labdát Madaras elől.

Kontra a Recco ellen. Rendesen megvan a hazai pálya. A következő olasz támadásnál is a centert látják szabályztalannak. (A tornagyőzelemért járó kupa ki van készítve a zsűri elé, lehet, attól nem látnak jól.)

A változatosság kedvért most kiküldik Lapennát. És gól!! Vasovics betalál! (1:2)

Recco-előny. Udovicsics kapufát lő, majd Kásás próbálkozik éles szögből. Már lejár a fór, amikor megint Udovicsics lő és ez bemegy (1:3).

Szépen kijátszott támadás végén Prlainovics betalál (2:3).

Benedek kicsit kisodródva szépen oldja meg, de a lövésbe belepiszkál a kapus.

Megúszik a Partizan, de az olaszok letámadással elveszik a labdát. Di Costanzo úszhat egyedül kapura, kétszer dobhatja el, de a kapus túljár az eszén. Abszolút ziccer volt.

Di Costanzo labdát szerez, Benedeket víz alatt tartják a center helyén, így újra a szerbek jöhetnek. Prlainovics bevégja Tempesti "szeme között" (3:3). Egy perc még félidőig.

Recco-előny, Mangiante a balszérlől a vízre pattintva fölé lő.

15 másodperccel a negyed vége előtt fórt kap a Partizan. Jó védekezéssel nemcsak hogy kivédekezi a Recco, hanem a labdát is megszerzi.

Félidő.

A harmadik negyed első helyzetét Märcz hagyja ki. Ziccerben leadott lövését védi a kapus.

Bailey belövi (4:3).

Partizan-fór, hosszú játék utána  vízből kiemelkedő Madaras lehúzza a centernek szánt ívelést.

Mitrovics a balszélről belövi (5:3).

A negyed felénél járunk.

Előnyt kap a Recco, Kásás lövését védi a kapus.

A túloldalon ugyanilyen lövés, Gokicsé, de ez beszédül Tempesti derekánál (6:3).

Kásás passza a védőről leváló Giorgettinek, szép gól centerből (6:4).

Benedeket küldik ki, Prlainovics belövi (7:4). Két perc még a negyedből.

Recco-előny, Madaras lövését blokkolják, van még mód egy húzásra, de Lapenna finom labdájába balenyúl a kapus.

Mirkovics betalál (8:4).

Megint Recco-előny, Madaras passzából Udovicsics belövi (8:5).

Kiszórnak egy reccóst a végén, 9 másodperc van, de a szerbek kapufára lövik.

Az utolsó szünet.

Kásás elől elviszik a labdát.

Udovicsics félcsavarját védi a kapus.

A túloldalon Tempesti hárít szépen egy lövést.

Benedek kiharcol egy fórt, amit nagyon rosszul játszanak meg a bent lévők, még lövés sincs.

A következő előnynél Porzio időt is kér. idő még volna, 5:14 van hátra.

Az előny kimaras - Madaras lövését a kapus kitolja, de még szögletet se adnak.

Kásást kiállítják, időkérés most a másik oldalon, eldőlhet a meccs.

Tempesti védi a lövést!

Hihetetlen: Vujasinovics lábbal emel ki egy, a centernek szánt passzt!

A támadóidő lejártakor Filipovics ejt - ritka pillanat, Tempesti ezt bevédte... (9:5).

Recco-előny, három magyar a vízben. Kása és Tibi passzolgat, végül Tibi nagy arővel a vízre vágja, a kapusról felpattan több méterre. A visszahulló labdát Märcz Tomi bepöcköli (9:6).

Hazai előny, időt kér az edző, 1:16 van még a meccsből. Az előny kimaradt.

A Recco is kap még egy fórt, de ebből sincs gól.

VÉGE!

A tornát a Partizan Belgrád nyerte.

30 régi hozzászólás

Sacka hozzászólása
Sacka15524
2008.10.12. 21:54

Ez igaz... Ennyit a tisztességes játékról, mi? Azért szép volt (ha nem is láttam... XD ) .

t hozzászólása
t15523
2008.10.12. 21:36

/Na ezen mérhető le mennyire fáradt vagyok. Elnézést a Vasatól természetesen ahhoz képest a 20:40:47-kor elküldött hozzászólásom helyes szövege és nem "ahozképest"BRRRRRRRR-:)/ Sajnos úgy tűnik le is pihenhetek, mert a szerbek bármennyire szomorú elverik az olaszokat.-:(

Zsoci hozzászólása
Zsoci15522
2008.10.12. 21:35

Szia Sacka! Ok, de a Recco is meg a VASAS is túl van már egy nehéz meccsen, történetesen egymás ellen játszották, így könnyű!

2008.10.12. 21:31

Ha akarod, úgyis mindenhol fent van: metallica4ever@citromail.hu találó cím, igaz? sokat megtudsz belőle :-)

2008.10.12. 21:16

á, lemaradtam a VASAS meccsről... azért Szép volt fiúk! Hajrá Recco! Legyen már valami pozitív is ezen a tornán...

t15513
2008.10.12. 21:13

Na, kellett nekem a gólokat hiányolni. HAJRÁ PRO RECCO!!!

c15512

kezd meleg lenni a viz a recco alatt :Q

t15511
2008.10.12. 21:06

Eddig gólszegény ez meccs. Nagy küzdelem lehet.

Imola hozzászólása
Imola15510
2008.10.12. 20:55

Mindent bele RECCO!!!

t15509
2008.10.12. 20:54

Lejt a hazai pálya? Medencében ez nem biztos,hogy előny.-:)

c15508
2008.10.12. 20:48

FORZA RECCO!!

t15507
2008.10.12. 20:47

Bocsánat. Ugye az első és második, valamint a harmadik és negyedik negyed között nincs szünet? Vagy mégis...?

t15506
2008.10.12. 20:44

Hajrá Recco! Mindent bele!

t15505
2008.10.12. 20:40

Óó! Szegény embert még az ág is húzza. Azért ahozképest, hogy mennyire tartalékos csapattal kényszerült kiállni a Vasas dicséretesen helytállt. Fel a fejjel, majd a Liga.

Sándor hozzászólása
Sándor15504
2008.10.12. 20:10

a torna elején mutatott valamit a VASAS de átállt spekuláns üzemmódra hogy jól összevereti magát és meglepje az ellenfeleket az Euroligában

én hozzászólása
én15503
2008.10.12. 20:08

gyerünk gézák

c15502
2008.10.12. 20:00

nem ertem miert nem viktor ved. illetve ertem, csak nem ertekelem :( oke, itt nem szamit a presztizs, de akkoris, ne essunk mar a budva hibajaba :( bar ugytunik mar keso

Sándor15501
2008.10.12. 19:56

eddig nem jó

Józsi47 hozzászólása
2008.10.12. 19:53

Úgy tűnik nem lesz meg a győzelem.De van még egy negyed be lehet hozni a hátrányt.