Magyarország-Izrael - élő közvetítés

hozzászólás, 2021.01.19.

A trieszti női olimpiai kvalifikációs torna első mérkőzése. A 14 órakor kezdődő találkozó az M4 Sporton követhető, mi itt a vlv-n megszokott szöveges élő közvetítést kínáljuk olvasóinknak.

MAGABIZTOS GYŐZELEM A RAJTON!

Női olimpiai kvalifikációs torna, Trieszt

Magyarország-Izrael 27:2 (7:2, 3:0, 9:0, 8:0)
G.: Keszthelyi 5, Szilágyi 4, Parkes, Vályi, Gurisatti 3-3, Illés, Garda, Rybanska, Leimeter 2-2, Gyöngyössy, ill. Yaacobi, Futorian

​Legközelebb szerdán 14 órakor játszanak a lányok, az ellenfél Kazahsztán.

VÉGE!

27:2
- Fór után Gurisatti lövi be.

26:2 - Leimeter magabiztosan lövi a kapu bal oldalába.

Gurisattira rázuhannak, ötméteres.

A fórból nem esett gól. (A fórból sem.)

2.18 a meccsből.

Izraeli előny lesz, ki is kéri az edző a második idejét. (Mi még nem éltünk ezzel a lehetőséggel.)

25:2 - Vályi Vanda, jobbról a hosszúba.

24:2 - fórt kapunk, Rybanska gyorsan belövi.

23:2 - Vályi Vanda megúszott. Még négy perc a meccsből.

22:2 - Gurisatti-gól.

Fel-le úszkálnak a csapatok.

21:2 - megúszás után többen is belőhették volna, végül Rybanska gólja lett, ez neki az első.

20:2 - Gurisatti ötméteresből, a bal kapufához.

Ismét Vályi hozza el a labdát.

Gyöngyösi csavarja eltalálja a kapust, így nincs újabb gól.

19:2 - Illés Anna ziccerben - belövi.

Rybanska kiállítása után ziccerben mellé lövik az izraeliek.

18:2 - Illés Anna labdát szerez, végigviszi és a ziccerben továbbadja Szilágyinak, aki az üres kapuba lő.

Két és fél perc még a negyedből.

17:2 - megszűnt szinte minden ellenállás - Keszthelyi-Nagy lövi az újabb gólt a kapu előteréből.

16:2 - újabb szép támadás, Keszthelyi-Nagy Rita lövi be balról.

Túl a harmadik negyed felén.

15:2 - Szilágyi úszik meg ismét és közelről beejti a labdát.

14:2 - Szilágyi labdát szerez, aztán kiállítást harcol ki, majd a visszakapott labdát magabiztosan lövi be.

13:2 - Parkes újabb centerezése.

Szücs Gabriella kiállítása után kivédekezzük a hátrányt, Magyari védett a végén.

12:2 - szép támadás végén, keresztpassz után Szilágyi is megszerzi első gólját, balról.

11:2 - Parkes-szal nem bír a védője, centergól.

Vályi Vanda hozza el a labdát.

Kapust cseréltünk, Magyari Alda véd.

NAGYSZÜNET

10:2 - Leimeter a félpályán túlról lövi rá, ugyanis itt a negyed vége. A labda a jobb oldali kapufáról pattan a háló bal oldalába.

Elég sok helyzetet kihagyunk ezekben a percekben és láthatóan egyre fáradtabb az ellenfél.

9:2 - Illés Anna első gólja ziccerből született.

8:2 - Gyöngyösi Anikó jó centerpaasszt kap és becsavarja a kapu bal oldalába.

Eseménytelen fel-le úszás közepette elértük a negyed felét.

Hochberg lövése majdnem átmegy a gólvonalon.

Időt kérnek az izrealiek.

Vályi nem kap ítéletet az izraeli kapu előtt, ötméteresgyanús helyzet volt.

Gurisatti oldalhálót lő. Úgy tűnik, gól, de nem.

Ismét véd Edina és most meg is van a labda.

Fórt kapnak, Gangl szögletre véd.

Izraelé a labda.

7:2 - Keszthelyi-Nagy
labdát szerez, ziccerig viszi és azt pedig magabiztosan értékesíti.

6:2 - Gurisattiról fór jön, az első lövést védi a kapus, de utána Parkes begyötri.

Gangl véd.

5:2 - megúszunk, Vályi első gólja is megvan.

4:2 - centerpassz után fórt kapunk, Garda rögtön belövi.

Túl a negyed felén.

3:2 - Gangl kijön a centerpasszra, de Yaacobi megelőzi.

3:1 - megúszás, Gurisatti önzetlenül átteszi balra, Keszthelyi-Nagy a gólszerző.

2:1 - Futorian szépít.

2:0 - ismét magyar fór - sok passz után Keszthelyi-Nagy Rita lő balról, éles szögből a hosszúba.

1:0 - rögtön fórt kapunk, Garda Krisztina lövi az első gólt.

Mi hoztuk el a labdát az első ráúszásnál.

Meccskezdésig érdemes elolvasni a vlv start előtti interjúját Bíró Attila szövetségi kapitánnyal.