Olaszország-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2020.01.05.

A torna döntője 12 órakor kezdődik. A stream elérhetősége cikkünkben, szöveges élő tudósításunk a helyszínen készül:

Köszönjük a helyszíni tudósításainkhoz nyújtott segítséget a dzsautónak

Olaszország-Magyarország 14:14 (1:3, 5:2, 3:4, 5:5)
G.: Aicardi 4, Di Fulvio, Figlioli 3-3, Luongo, Figari 2-2, ill. Zalánki, Varga Dénes, Vámos 3:3, Erdélyi, Pohl 2-2, Sedlmayer

​Ezzel Magyarország nyerte a tornát.

2. Olaszország
3. USA
4. Görögország

MÄRCZ TAMÁS a vlv-nek, közvetlenül a lefújás után:

"Nagyon jó meccset játszottunk, talán igazságos is a döntetlen, hiszen mindkét csapat volt előnyben még a vége felé is. Nagyon jó felkészülési mérkőzés volt ez az Európa-bajnokság előtt. Elégedett vagyok ezzel a meccsel is és az egész tornával."

A csapat indul haza, részletes tudósítás nyilatkozatokkal, gólokkal később várható.

VÉGE!

14:14 -
felmegy az oalsz kapus a magyar kapu elé. Figlioli 0,2 nél hátulról felső kapufás gólt lő.

13:14 - VARGA DÉNES BELÖVI!

Jansik Szilárd kezére ráütnek, 0,20 nál ötméteres!

0,35-nél mi kapunk előnyt

Kivédekezünk egy fórt.

13:13 - Vámos megindul a megszerzett labdával, majd a vízre pattint, onnan megy be a rövidbe. Másfél perc még.

Olasz fór. VÁMOS LESZEDI A PASSZT! Ahogy Kása szokta.

Kimarad, mellé ment a labda, talán nem is lövés volt, hanem éles keresztpassz.

Angyalról fór.

Kontra az olaszok ellen.

13:12 - újabb magyar előny, Sedlmayer lövi be hátulról. 3,09

13:11 - végül rendes támadás lesz belőle és Di Fulvio kintről átlő.

Magyar előny. Elveszítjük és megúsznak.

12:11 - Figari betalál és utána atyáskodóan megpaskolja az őt fogó Zalánki fejét. Zalesznál elszakad a cérna. Rövidke bunyó. Zalánki már nem jön vissza. Figari sem.

Kontra ellenünk.

Olasz ejtés - kapufa! Miénk a labda.

11:11 - Zalánki szinte azonnal bevágja. 5,15 a meccsből.

Blokkoljuk a lövést, utána még ráhúzzák, de Nagy Viktoré.

Angyal kiáll.

Aztán Varga Dénes - fölé.

Zalánki lő - szöglet.

Fórt kapunk és Märcz Tamás kikéri második idejét.

11:10 - Aicardi kicsit váratlanul lőtte el ezt. Még csak 1.10 telt el az utolsó negyedből.

10:10 - gyorsan egyenlítünk. Fór volt, Erdélyi vágta be hátulról.

10:9 - bezzeg Figari kapufás lövésénél a labda Nagy Viktor fejéről visszapattan a kapuba.

Nagy Ádám kiáll.

Luongo hozza el.

3 másodperc maradt, Varga Dénes még erősen belövi, valaki bele is pöccint, de fölé megy.

Páros kiállítás, Sedlmayer és Aicardi.

9:9 - Aicardi center-akciógólja. (Most nem furcsa, hogy tombolás van.)

8:9 - Zalánki fantasztikus kanyarintása, szinte a víz alól. Nem hiszik el, de a közönség tapsban tör ki! Ilyet itt még nem hallottunk.

Kontra(!) után jöhetünk megint. Az utolsó percen belül.

Varga Dénes kapufa belső élét lő és most nincs szerencsénk.

A ecnterező Angyalról fórt kapunk.

8:8 - Luongo ugyanúgy pattintja be balról a rövidbe, mint az előbb. 2.03

Hátrány lesz, de Campagna időt kért. 2.22

Szabálytalan kapura lövés után jöhetünk. Pohl nem kap ítéletet.

7:8 - Vámos hatalmas akciógólja a pipába.

7:7 - Nagy Ádám kiáll, Luongo balról bepattintja.

A negyed fele elérkezett.

6:7 - Vámos, nagy erővel, a szeme közé.

A sapka nélküli Jansikot begyalulják a vízbe (ha van ilyen) - ötméteres!

Előny.

Sedlmayer lő, Del Lungo szögletre véd.

Nagy Viktor véd.

Manhercz Krisztián a támadóidő végén kapura csavar egy szabaddobást, de mellé megy.

Megszerezzük az ívelt centerpasszt.

6:6 - Pohl hatalmas gólt lő a rövidre, a vízre pattintva.

6:5
- a negyed utolsó másodpercében szerencsés gólt lövünk. Varga Dénes labdája egy blokkoló kézről lassan csurog a gólvonal mögé.

0,19-nél előny.

6:4 - felállnak rendesen a csapatok, majd Aicardi betalál. A negyed utolsó percén belül.

Varga Dénes felső kapufát lő. A messzire kipattanó labdával Di Fulvio eliramlik, de Dumi utoléri.

Labdát szerzünk és azonnal előnyt is kapunk. Märcz Tamás időt kér. 1.35

5:4 - gyönyörű akció, Pohl húzza be Varga Dénes ívelt passzát a fánál.

Labda nélküli fórt kapunk.

5:3 - Figlioli a jobb kapufa mellé. Nagy Viktor mutatja, hogy 4 méterről lőtte el. 2,29 a térfélcseréig.

Zalánki ellen ötméteres.

Miénk a labda. Pohl lő, véd a kapus.

Zalánki lő kapufa élét, a kipattanó visszamegy egy védő fejéről, de nem megy át a gólvonalon.

Fór.

4:3 - Figlioli
valahogy teljesen egyedül maradt, be is lövi a hosszúba.

Mezei nem kap ítéletet, az olaszoké a labda.

3:3 - szép olasz akció végén Aicardi egyenlít.

Mezei elől elpöckölik.

Kontra. Mi jövünk.

Rossz passzal elveszítjük a labdát.

2:3 - két passz után Di Fulvio lövi be hátulról. 6,26

Vámos kiáll.

Varga Dénes lövését blokkolják.

Az olaszoké a labda. Megint lőnek egy érvénytelen gólt. Rég lejárt a támadóidő.

Nagy Ádám balról hosszú kapufát lő, az újabb bepassz pontatlan.

Mezeiről kiküldik Figarit.

Manhercz nagy lövését szögletre védi az olasz kapus.

1.05-nél miénk a labda.

Zalánki belő egy "késleltetett" szabaddobást, de nem adják meg.

Di Somma oldalhálót lő, tombol a közönség, hogy gól, de nem.

Nagy Viktor hatalmas védése, szöglet.

Felső kapufát lövünk.

Dolce fölé lő! 2,38

Sedlmayert kiküldik.

Megint Zalánki lő, a blokkról messzire pattan a labda. A miénk. Aztán kontrával az olaszoké.

Rossz olasz passz a centernek.

1:3 - Zalánki a hosszúba, a kapufa lapjáról vágódik be a labda.

Jansik Szilárdot kiállítják Di Sommáról. Ezt is kivédekeztük!

1:2 - Varga Dénes magabiztosan, a kapu bal oldalába. 5,23 a negyedből.

Angyal centerezik, ötméteres!

Lövés nélkül megy el az olasz támadás.

1:1 - keresztpassz Vámostól Erdélyinek, aki átlövi a kapust

1:0 - Di Fulvio kapásgólja.

Fölé lövünk.

Sedlmayer lő a támadóidő végén, Del Lungóról szöglet.

Aicardi kap centerpasszt, szereljük és nincs íítélet.

Az olaszok hozzák el a labdát.

Lezajlott a bemutatás, jöhet a meccs.

Az előttünk programban lévő mérkőzésen az USA 14:13-ra legyőzte Görögországot. Az amerikaiak végig fölényben játszottak, de a legvégén a görögök majdnem egyenlítettek.

Az utolsó cuneói meccsünkön Hosnyánszky Norbert és Hárai Balázs nem fog szerepelni. A kapunkat Nagy Viktor védi.

Emékeztetőül, a 15-ös cuneói keret, amelynek tagjai közül 13-an szerepelnek meccsenként: