Itt az első dopplerbajnokság!

hozzászólás, 2018.12.07.

Még másfél hétig lehet nevezni a budapesti szövetség által szervezett első nyílt magyar dopplerbajnokságra. Mi is az a doppler? Részletek:

A doppler egy különleges kapura lövési technika. A lövő úgy irányítja kapura a labdát, hogy lényegében nem birtokolja, hanem csak megváltoztatja annak "útirányát", ütéssel, fejeléssel, rúgással(!). (Utóbbi két esetben a sikeres végrehajtás két gólt ér a most meghirdetett bajnokságban!)

A pálya 20 méteres, normál méretűek a kapuk. A csapatok 2-4 tagúak, egyidőben két játékos lehet vízben, a "feladó" és az "ütő". (Pozíciójuk és a két ember szünetben cserélhető.) A játékidő kétszer hét perc, futó órával, a félidők között egy perc szünettel. (Döntetlen esetén hosszabbítás, majd kapura lövés félpályáról.)

A torna január 5-6-án lesz, a BVSC Szőnyi úti uszodájában. Az alsó korhatár 16 év, felső korhatár nincs, igazolt egyesületi tagság, sportorvosi engedély nem szükséges. Nevezni december 18-án éjfélig lehet.

A VERSENYKIÍRÁS A RÉSZLETES SZABÁLYOKKAL (pdf)