Vouliagmeni-FTC - élő közvetítés

hozzászólás, 2018.10.10.

A tét a BL-főtáblára jutás. Ehhez akár öttel is kikaphat a Fradi. (Vicceltünk.) A meccs 16 órakor kezdődik, stream cikkünkben, ahogy a nálunk megszokott szöveges élő közvetítés is.​

BL-FŐTÁBLÁN A FRADI!

Vouliagmeni-FTC 7:12 (2:4, 1:1, 3:4, 1:3)
G.: K. Afrudakisz 4, Basics, Buha, Szolanakisz, ill. Vámos, Jaksics, S. Mitrovics, Varga Dénes, Jansik Sz. 2-2, Younger, Pohl

​Az FTC-Telekom Waterpolo két győzelemmel 22:11-es gólkülönbséggel jutott tovább és mához egy hétre a Dinamo Moszkvát fogadja a Komjádiban - már a BL főtábláján.

VÉGE!

Még kivédekezünk egy fórt.

Időt kérnek a görögök.

Kezdődik az utolsó perc.

Nagyon kijátsszuk a fórt, talán túlságosan is, Jaksics a végén nem talál a szinte már üres kapuba, kapufát lő.

Magyar előny. Időt kér Varga Zsolt. 2.09 van a meccsből. Felcsendül a "Szép volt fiúk, szép volt fiúk!" (ha már az Éjjel soha nem érhet véget című dal éneklése befejeződött...)

Szolanakisz ötméterest harcol ki. Vogel Soma szögletre véd - normális, hiányoltuk volna.

Túljutottunk az utolsó negyed felén.

7:12 - Pohl Zoltán is feliratkozik a góllövő listára, a görög nagyérdemű pedig megtudhatja, hogy bizony, van vöröshagyma a tarisznyában...

7:11 - Jansik Szilárd második gólját lövi, nagy erővel a hosszúba, a kapufáról pattan be a labda.

7:10 - most a görög szurkolók adhatnák elő a "versenyművet", ugyanis Afrudakisz elég látványos ejtésgólt lő messziről.

6:10 - Varga Dénes újabb gólja után felcsendül a "Csak szopatunk!" című magyar kórusmű (ismeretlen kortárs szerzőtől).

Egy-egy kimaradt emberelőnnyel kezdődik az utolsó negyed.

SZÜNET

6:9
- Basics leghátsó emberként egyenlő létszámnál felső kapufás gólt lő.

5:9 - Mi is kapunk végre egy előnyt és 18 másodperccel a negyed vége előtt, szép megjátszás után Jansik Szilárd közelről behúzza.

5:8 - Vogel fogja ugyan a rövidet, de Buha élesen ráküldött labdája a kezéről bepattan.

Hazai fór.

Ismét a hazaiak jöhetnek, időt kér az edző. 1.20 még a szünetig.

Görög előny. Belövik, de két méter miatt érvénytelen.

4:8 - oldalhálót lőnek a görögök, Younger megúszik és kicsit szerencsés gólt lő - a labda a rövidnél lelassul a kapus kezén és átbucskázik a gólvonalon.

Vámos nem kap sípszót, de az már jól látható, hogy a magyar játékosok nem szakadnak meg a vízben, szinte várják, hogy csurogjon-csurdogáljon az idő. 2.42 még a negyedből.

4:7 - a centerről előnyt kapnak a görögök és néhány passz után Afrudakisz belövi, ez már a harmadik gólja.

3:7 - ez van, ha Varga Dénes szabadon lőhet hat méterről.

Görög ejtés - felső kapufa.

Centerünk lövése a felső kapufa alsó lapjáról a gólvonalra pattan, nincs gól.

Afrudakisz kapufája után támadhatunk.

Vogel szögletre véd.

3:6 - Gyorsan jön a fór és Jaksics növeli az előnyt.

Megnyerjük a ráúszást.

NAGYSZÜNET

Kiegészülünk és végül rendes lövés nélkül "múlik el" a görög emberelőnyös támadás.

Varga Dénest kiállítják a centeren, időt kérnek a görögök.

Pohl labdáját védi a kapus.

Jól fogjuk a centert, megvan a labda.

Emberelőny. Nem jó a lövés.

A támadóidő végéig nem dobjuk el a labdát, a lövés után visszapattan hozzánk. Megy az idő. Már öt merc eltelt a második negyedből.

3:5 - Kapkodás mindkét oldalon, siettettük a kontrát, de elveszítettük a labdát, gyors görög indítás és a még elöl lévő Afrudakisz kapufás gólt lő ziccerben.

Afrudakisz eljátssza a nagyhalált, a bírók nem eszik meg, mi jövünk.

Mezei hozza az újabb fórt. Azonnal visszakapja a labdát, lövését szögletre védi a kapus. Végül kontra, a görögök jöhetnek.

Nagy lövést véd Vogel Soma.

Elviszik a centerpasszunkat, ők jönnek.

Magyar fór. Younger lövését szögletre védi a kapus. Kiegészülnek a hazaiak.

Megszerezzük a Szolanakisznak beadott centerpasszt.

2:5 - Előnyt kapunk és Vámos két passz után beleáll a lövésbe.

Miénk a labda.

SZÜNET

Vogel Soma szögletre véd, nem sok idő maradt.

Megszerzi a hazai védelem a centerpasszunkat.

Varga Zsolt kikéri idejét.

Szép görög kontratámadás után Vogel Sonma ziccerben véd.

Jó blokk után jöhetünk, a magyar közönség rázendít: "Mindent bele, mindent bele!" - mondjuk, ezt nem értjük...

Vég a görög kapus.

2:4 - Előnyhöz jutnak a hazaiak, Pohl megy ki. Szépen megjátsszák és Szolanakisz behúzza a falból.

1:4 - Szép centerpassz, Német lőhet, de véd a kapus. A labda nálunk marad, fórt kapunk és azt gyorsan értékesítjük, Jaksics talál be egészen közelről, ziccerben.

Még nem mondtuk: a Fradi kapujában ezúttal Vogel Soma véd.

A negyed felénél járunk.

1:3 - Német Toniról fórt kapunk, Mitrovics a második gólját lövi, balról.

Halovány görög támadás után ismét mi jövünk.

1:2 - magyar előny, Vámos értékesíti.

1:1 - a következő támadás végén Krisztosz Afrudakisz kintről lövi be.

0:1 - Gyorsan forulunk és a bal szélről megszerezzük a vezetést. Stefan Mitrovics volt a gólszerző.

Eredménytelen támadás után mi jövünk, de kontrával visszakapják a labdát a görögök.