U19: Szerbia-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2018.09.01.

Az 5-8. helyért játszik a magyar csapat a minszki U19-es Eb-n, az ellenfél, a nagyon erős szerb válogatott tagjai feltehetően ugyanolyan csalódottak, mint mi. A találkozó 13 órakor kezdődik, stream cikkünkben, ahogy a nálunk megszokott szöveges élő közvetítés is.

Szerbia-Magyarország 14:10 (3:1, 5:5, 3:2, 3:2)
G.: Baracs 4, Kikaleisvili, Vickovics, Andrin 2-2, Szmiljevics, Vucsinics, Tomics, Vujovics, ill. Magyar M. 4, Baksa B., Gál D. 2-2, Turnai, Bóbis B.

Csapatunk vasárnap a 7. helyért játszik.​

VÉGE

​14:10
- Megúsznak a szerbek, Vickovics lövi be.

13:10 - újabb Baracs-gól.

Kezdődik az utolsó perc. Ejtéssel próbálkozunk, de vég a kapus.

12:10 - Vickovics kicsit váratlanul lövi rá, ez is becsúszik. 1.53 még.

11:10 - Gál Dávid besuhintja kapásról a rövid fa mellett.

Újra fórt kapunk.

Bányai nagyot véd, szöglet. Majd kapusunk a gólvonalon megfogja az éles szögből kapura küldött labdát.

Újra mi jövünk. Mellé.

Ellőjük rossz kézről, de nem jó, a vízről fölé pattan.

4.33 a meccsből.

Előnyt kapunk és Tóth Kálmán kikéri utolsó idejét.

Egyre több a hiba mindkét oldalon, láthatóan erősen fáradnak a játékosok.

Kiegészülünk és megszerezzük a falba feladott labdát.

A támadóidejük lejártakor kapnak előnyt centerükről a szerbek.

Újra a miénk. Most jó a centerpassz, de az akció nem sikerül.

Az első lövást a kapus védi. Kiegészülnek, megy a passz centerbe és nincs ítélet.

Fórt kapunk.

Fölé lövik a szerbek, feljöhetünk egyre!

11:9 - Gál Dávid a vízre pattintva lövi be.

Magyar Márton hozza el a labdát.

SZÜNET

11:8
- Ismét fordulás és most nem ússzuk meg a létszámhátrányos helyzetet, Baracs lövi be fél perccel a negyed vége előtt.

Véd a szerb kapus. Megúsznak, de utolérjük őket, kapufa után mi jöhetünk.

Labdát szerzünk.

Fölé lövünk. 2.15 még a negyedből, Szerbia időt kér.

Bányai véd!

10:8 - Bóbis felső kapufás góljával kettőre jövünk fel.

Labdát szerzünk, fórt kapunk. Időkérés.

10:7 - Magyar Márton nagy gólt lő kintről a támadóidőnk végén.

4.31 van hátra a negyedből.

10:6 - Kikaleisvili csavarral teszi be.

Elöl sajnos továbbra sem megy, gyorsan elveszítjük.

Sugár majdnem leszedi a keresztpasszt, ez nem sikerül, de utána elvesszük a centertől a labdát.

Rossz szerb ejtési kísérlet.

9:6 - Andrin kicsit messziről, de blokk nélkül lőhet, a vízről kacsáztatja be a labdát.

Megint a szerbeké, de már csak épphogy.

NAGYSZÜNET

Kósát kiállítják. Bányai véd!

Elöl gyorsan elveszítjük. A negyed utolsó percén belül vagyunk.

Bányai véd, a szerbekhez pattan vissza. Szabadddobásból belövik, de a gól érvénytelen!

Elveszik a bírók a labdát.

Páros kiállítás, mi támadunk.

8:6 - Már majdnem kivédekeztük a támadást, amikor Andrin belövi.

Két és fél perc a negyedből.

7:6 - Már kiegészültek, amikor Baksa balról, a kapus feje fölött belövi.

Magyar fór.

7:5 - Baracs újra kettőre növeli a szerb előnyt.

Átléptük a negyed felét.

6:5 - jó bejátszás után kapufás akciógólt lő a center, Vujovics

Időt kérnek a szerbek.

5:5 - Magyar-percek! Magyar Márton megismétli a Montenegró ellen bemutatott csodálatos ejtését!

5:4 - ötméterest kapunk, Magyar Márton magabiztosan értékesíti.

5:3 - Szmiljevics a hosszúba lő.

4:3 - gyorsan visszakapják a szerbek a balszerencsét, Magyar Márton balról lövi rá, a labda a kapufáról a kapus fejére pattan, onnan a hálóba.

4:2 - Lukács második kiállítása után Kikaleisvili küzelről húzza kapura, a labda a kapufáról pattan be.

3:2 - Turnai szépít.

Kilőjük a kapust, de a kipattanóért folytatott harc során visszakapjuk a labdát.

Megunják a bírók a sok szerb támadást, kontra.

A szerbeké a labda. Bányai kétszer is szögletre véd.

SZÜNET

Jól blokkolunk, utána a center majdnem bepöcköli, de szerencsére Bányai lefüleli a labdár a gólvonalon.

Baksa fölé lő. Ha jól értjük, visszaúszásnál Bóbist kiállították, mindenesetre most a szerbek kértek időt.

Magyar előny - ritka pillanat, meg kell becsülni - Tóth Kálmán ki is kéri az idejét.

Magyar Márton jó blokkja után ismét támadhatunk.

Baksa kapufát lő.

Megszerezük a centerpasszt.

Átléptük az első negyed felét.

3:1 - gyorsan fordulnak a szerbek és Baracs lapos lövése becsúszik.

Szerb fölé lövés. Elöl elveszítjük.

Lejár a támadóidőnk.

2:1 - Petar Tomics újra a szerbeknek szerez vezetést.

1:1 - Kósa lövése után a labda a blokkról hozzánk pattan vissza. Majd Baksa Benedek közelről egyenlít.

1:0 - a szerbek hozták el a labdát, nem sokkal később kiállították Lukács Ábelt és Vucsinics megszerezte a meccs első gólját.

A bemutatásnál kínos pillanatokat éltünk át, ugyanis a rendezők a magyar helyett a horvát himnuszt kezdték el játszani. Rövid idő után leállították, elnézést kértek hangosbemondón és elindult a "jó" himnusz.

Csapatunkból ezúttal Hajdu Attila és Kürti Dominik nincs nevezve a meccsre.

Az U19-es Eb pénteki eredményei:

Szlovénia-Nagy-Britannia 8:7 (2:4, 2:0, 1:3, 3:0) (a 15. helyért) - az egyik játékvezető Németh András volt
Georgia (Grúzia)-Fehéroroszország 8:11 (2:2, 3:4, 1:3, 2:2) (a 13. helyért)
Hollandia-Törökország 7:9 (1:2, 2:3, 2:1, 2:3) (a 11. helyért)
Franciaország-Románia 8:9 (3:2, 2:3, 3:3, 1:1) (a 9. helyért)