Kanada-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2016.04.04.

Lépésről lépésre haladunk előre Rió felé, ma a kanadaiak következnek. A találkozó 16.30-kor kezdődik, az M4 Sporton követhető, mi a szokásos szöveges élő tudósítással szolgálunk.

Kanada-Magyarország 14:14 (3:4, 4:4, 4:5, 3:1)
G.: Manhercz, Varga Dénes 3-3, Hosnyánszky, Vámos 2-2, Decker, Hárai, Szivós, Varga Dániel, ill. Constantin-Bicari 4, Graham, Conway 3-3, Vikalo 2, Boyd, Torakisz

BENEDEK TIBOR közvetlenül a lefújás után a vlv-nek:

- Tizennégy gólt lőttünk, ez szép, de tizennégyet kaptunk, ezzel még Kanada ellen is veszíteni lehet pontot. A védekezésünk nagyon-nagyon rossz volt, ebben sokat kell javulni, illetve látható, hogy ez egy nagyon komoly és nehéz torna, ahol minden egyes csapat minden mérkőzésen az életéért küzd.

VÉGE!

14:14 - Emberelőnyt ítének ellenünk, Conway pedig betalál.

Elveszik tőlünk a labdát.

13:14 - Ötméterest ítélnek ellenünk, Graham hajtja végre és nem hibázik.

Alekszics védi a kísérletünket.

Graham megszerzi tőlünk a labdát.

Benedek Tibor időt kér.

Páros kiállítás, Decker Ádámot állítják ki tőlünk, de kontrát ítélnek Kanada ellen.

Elhal ellenfeleink támadása.

Kanadai időkérés.

Nagy Viktor védi Graham kísérletét.

12:14 - Ötméterest kapunk, Varga Dénes magabiztosan értékesíti a büntetőt.

12:13 - Constantin-Bicari negyedik gólját lövi a mérkőzésen.

Emberelőnybe kerülünk, Varga Dániel lövése kipattan, Vámos megszerzi a labdát, de a vízről a kapu fölé pattan a lövés.

Mindkét oldalon sikertelenek a támadások.

Az utolsó ráúszásnál Kanadáé a labda.

Vége a harmadik negyednek!

Vámos távoli lövését hárítja a kanadai hálóőr.

11:13 - Conway találatával szépít Kanada.

10:13 - Manhercz Krisztián ezúttal a hosszúba lő hatalmas gólt.

Megszerezzük a labdát, így ismét mi támadhatunk.

10:12 - Mahercz Krisztián is másodjára talál be.

10:11 - Szivós Márton értékesíti az emberelőnyünket.

Kontra Kanada ellen, Benedek Tibor időt kér.

Kanada időt kér.

Emberelőnybe kerülünk, de nem találunk be a kanadai kapuba.

Pontatlan a támadásunk.

10:10 - Gyorsan érkezik a válasz, Vikalo ismét átejti Nagy Viktort.

9:10 - Varga Dániel fordítja meg a meccset.

Nagy Viktor véd a túloldalon.

9:9 - Vámos Márton is második találatát jegyzi.

9:8 - Vikalo góljával fordítanak ellenfeleink.

Sikertelen a támadásunk.

8:8 - Emberelőnyben támad Kanada, Constantin Bicari triplázik.

Ezúttal Kanada szerzi meg a labdát.

NAGYSZÜNET!

7:8 - Hárai Balázs válaszol Torakisz góljára.

7:7 - Újra egyenlít Kanada, Torakisz bizonyul eredményesnek.

Deckertől elhalásszák a labdát, ismét támadhat Kanada.

6:7 - Emberelőnybe kerülnek ellenfeleink, Constantin-Bicari pedig újra betalál.

A mi támadásunk is eredménytelen.

Boyd lövését hárítja Nagy Viktor.

5:7 - A túloldalon Vámos Márton találata viszont érvényes.

Betalál Kanada, de nem adják meg a gólt.

5:6 - Decker Ádám gyönyörű centergólt lő.

Szögletre véd Nagy Viktor, továbbra is támadhat Kanada, de Boyd lövése mellé megy.

5:5 - Emberelőnyben támadhatunk, Hosnyánszky Norbert duplázik.

5:4 - Graham ismét betalál, először vezetnek a találkozón elleneleink.

4:4 - Emberelőnybe kerül Kanada is, Graham góljával pedig kiegyenlítenek.

Emberelőnybe kerülünk, de sikertelen a támadásunk.

Másodjára is mi hozzuk el a labdát, ezúttal Manhercz Krisztián úszott érte.

Vége az első negyednek!

3:4 - Justin Boyd távolról talál be.

Időt kér Kanada.

2:4 - Kanada szépít Constantin-Bicari góljával.

Zalánki Gergő kísérlete is sikertelen.

Sikertelen kanadai támadás után Benedek Tibor kikéri idejét.

1:4 - Ötméterest ítélnek a javunkra, Manhercz Krisztián pedig magabiztosan hajtja végre a büntetőt.

Kapura lövés nélkül telik le a kanadaiak támadóideje.

1:3 - Bedő kiállítást harcol ki, Hosnyánszky Norbert pedig él az emberelőnyös lehetőséggel.

A trieszti tornán készült vlv-fotók minőségét a Camera Kft-nek köszönhetjük.

Canon Webáruház

1:2 - Conway talál be Nagy Viktor kapujába.

Kontrát ítélnek ellenünk.

Pontatlan az ellenfeleink következő lövése is.

0:2 - Varga Dénes duplázik.

A kanadaiak támadása sikertelen.

0:1 - Biztató kezdet, Varga Dénes máris magabiztosan értékesíti az előnyünket.

Hárai Balázs rögtön kiharcol egy emberelőnyt.

Erdélyi Balázs révén elhozzuk a labdát.

Egy amerikai, illetve egy dél-afrikai bíró vezeti a meccsünket.

Mi jövünk. Következik a bemutatás.

A nap első meccsén a hollandok 8:5-re legyőzték a kazahokat és mivel tegnap a spanyolokat verték, óriási lépést tettek előre a felé, hogy elkerüljék az olimpiai részvételért zajló keresztbejátszásnál a legnehezebb ellenfelet - remélhetőleg minket.

Sokkal nagyobb csatát hozott a közvetlenül előttünk megrendezett meccs. Már az első negyedben óriási  volt a feszültség, 1:1-gyel zárult ez a játékrész úgy, hogy mindkét csapat kihagyott egy ütméterest. Marko Stammot cserével, végleg kiállították. A második negyedet egy góllal nyerték a németek, a harmadik elején Szirányi ötméterest harcolt ki, amit Echenique kapufára lőtt. Egy német gólra egy spanyol válasz érkezett. Közben két spanyol is vérző fejjel szállt ki a vízből. A második negyed fele után a spanyolok egyenlítettek. Most 3:3 az állás.

Érdekesség, hogy ezen a meccsen is Székely Balázs az egyik bíró, aki a vasárnapi spanyol-hollandon is vezetett. Kettővel mentek a németek, amikor a spori elhaladt sajtópáholy előtt, s halkan megkérdeztük, nevezhetjük-e mostantól "Spanyolölőnek", de csak mosolygott. A németek közben újra vezetést szereztek. A spanyolot egyenlítettek, majd Molina 21 másodperccel a harmadik negyed vége előtt megszerezte a vezetést.

Hét perc van a meccsből, amikor 5:5 az állás. Már megint a spanyoloknál az előny, nem sokkal később gyönyörű Fernandez-gól, először vezetnek kettővel a spanyolok. Ez eldőlt, már három gól a spanyol előny, nem bírták a németek. Már négy. Kezdődik az utolsó perc. A végén még egy kegyelemdöfés. 10:5-re nyertek a spanyolok.

A magyar csapat ezúttal élt a reggeli edzés lehetőségével, fél tíztől fél tizenegyig voltak vízben a fiúk. Az ilyenkor általában szabadon választott program egy része ma kötött volt, Benedek Tibor egy negyedórányit a fórok gyakorlásának szánt. Utána lövöldöztek a fiúk, már aki akart.