Vasas-Eger - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.12.13.

Tíz forduló után két veretlen csapat maradt a magyar bajnokságban. Ők csapnak ma össze a Komjádi uszodában. A címvédő és a tavalyi ezüstérmes párharca igazi pólócsemegének ígérkezik.

A találkozó 20.00-kor kezdődik.

ELŐZETESÜNK

A TV közvetítés miatt 20.15-kor lesz a kezdés.

Kezdődik a mérkőzés!

Az Eger nyeri az első ráúszást, egészen pontosan Graham.

Labdát szerez a Vasas az első támadás végén, majd ugyanígy az Eger is.

Deckert kiállítják, alaposan megjáratják a labdát, végül Graham beadja Bundschuhnak, aki kiemelkedik és behúzza (0:1).

Powers célozza meg a hosszú sarkot, a labda elmegy keresztbe a kapu előtt.

Katonás ad be a sarokból Powersnek, nem kap ítéletet az amerikai.

Hosnyánszky úgy tűnik, hogy rálövi, de nem. Hegedüsnek passzol, aki ejt, Nagy Viktor begyűjti a labdát.

Takácsot kiküldik, nagyon gyorsan ellövi a szeged, Nagy Viktor véd.

Boskovics lövi rá, a labda kijön a kapufáról. Nem sokkal utána előnybe kerül a Vasas, amit Boskovics átlövésből értékesít (1:1).

Labdát szerez hátul az Eger.

Három perc van hátra a negyedből.

Varga II. Zsolt a jobb szélen van, bearaszol balra pár métert, váratlanul ellövi, a labda a rövid sarokban landol (1:2).

Vörös Viktor harcol ki büntetőt centerben. Az ötöshöz Boskovics áll oda, kőkeményen bevarrja (2:2).

Feltham pontatlanul ad be Kis Gábornak, a kirobbanó védő labdát szerez.

Egy perc még az első játékrészből.

Vámos messziről rálövi, mert a támadóidő lejárt volna. A labda nem talál kaput.

Büntetőt kap az Eger. Biros úszik oda, könnyedén belövi (2:3).

Power kap labdát Binder és Kis Gábor szorításában, kapura ível, a labda a felső lécről jön ki.

SZÜNET

A Vasas nyeri a második ráúszást.

Boskovics pattint hat méterről, kapufa.

Labdát szerez a Vasas, előre adják Powersnak, akire jó ütembe jön ki Szécsi, és megszerzi a labdát előle.

Fórt kap a Vasas, hamar rálövik, kimarad!

Kemény a mérkőzés, nagyon brusztos.

Kis Gábornak adnak be, Nagy Viktor megszerzi a labdát, amíg Kicsi a védőjével küzd.

Rossz bejátszás a Vasas támadásánál.

Fórt kap az Eger, Hosnyánszky ad vissza Birosnak, aki középről lő egy kapufás gólt (2:4).

Öt perc van még a félidőig.

Boskovics pocsékul ad be, gyakorlatilag odaadja az Egernek a labdát. Ez már a sokadik eladott Vasas-labda ma.

Katonás elől Kovács Gábor megszerzi a passzt.

Na, azért az Eger is tud rossz bejátszást mutatni.

Nagy Viktor véd szépen nem sokkal később.

Szécsi szögletre tol egy távoli lövést. A sarokdobás után Bundschuh Eriket kiállítják, a megjátszott figura végén Katonás lő középről, mellé.

Egy perc van hátra. Kis túlzással nincs olyan támadás, amikor valakiről nem kerül le a sapka. Most Boskovics van csupasz fejjel.

Binder távolról elenged egy bikaerős lövést, a labda a lécek találkozásánál éri a fákat, onnan pattan a gólvonal mögé (2:5).

Kontra miatt szól a bírók sípja, ekkor lövi rá egy hazai játékos, kapufa.

Hegedüs lő, a labda megpattan a blokkon, végül Nagy Viktoré lesz.

A Vasas játékosai nem figyelnek arra, hogy a negyed vége van, így nem lövik rá...

NAGYSZÜNET

Az Eger nyeri a harmadik labdára úszást.

Lejár a támadóidő, nem sikerül akciót kialakítani. Kis Gábort a visszaúszáskor kiállítják Takácsról, Földi László időt kér.

Megtörik a hazaiak gólcsendje, Kiss Gergely betalál az időkérés után (3:5).

Előnyt kapnak a vendégek, Kis Gábor belepöccint egy beadásba, mellé.

Földi László kap egy sárgát reklamálásért.

Powersről kiállítják az emberét, Szécsi nagyot véd.

Fülöp távolról pár lóba után rálövi, mellé.

Biros egyedül marad, nyugodtan kilövi a hosszú alsót a bal szélről (3:6).

Fórt kap a Vasas, Decker ziccerbe kerül, de telibelövi a bal kapufát!

Binder távoli bombáját Nagy Viktor tornássza szögletre.

Szerencsétlen gólt kap az Eger, a labda tulajdonképpen beszédül Szécsi kapujába Kiss Gergely lövése nyomán (4:6).

Fülöpöt kiküldik a ketrecbe, Gerendás György is kikéri első idejét.

Kétszer is körbejár a labda, Graham lövi el a jobb szélről, a pattintott labda a gólvonalon landol, kellett hozzá Nagy Viktor is.

Két és fél perc van a harmadik negyedből.

Kovács Gábor lő, Katonás blokkol. Kemény lövés volt.

Fülöp közelről belebikázza a labdát Feltham blokkoló kezébe, jöhet az Eger.

Biros lóbál vagy hármat-négyet, rálövi, a labda kicsivel a bal alsó mellett megy ki.

Varga II. Zsolt kap szabaddobást Kovács Róbertről, kapura lövi, nem megy be.

Varga II. Zsoltot a következő akciónál kiállítják, Kovács Róbert lóbál középen hosszasan, ellövi a negyed vége előtti másodpercben, a lövés nem talál kaput.

SZÜNET

Graham megnyeri az utolsó ráúszást.

Varga II. Zsolt erősen rálövi, melléblokkolja a védelem.

Katonásnak megy a centerbejátszás, szereli az embere.

Büntetőt fújnak az Egernek, ezzel eldőlhet a meccs. Biros szépen kényelmesen elmegy a labdáért, megvárja a sípszót és magabiztosan belövi (4:7).

Fogy az idő, lemegy egy újabb támadás úgy, hogy nem tud jó lövést elengedni a Vasas.

Nagy Viktor egy távoli lövést fölüt, a labda az alapvonalon túl megy ki, szöglet. Sőt, Varga II. Zsoltról kiállítják Kiss Gergőt, ráadásul végleg, cserével.

Boskovics lövésébe Szecska beleér, a labda megáll a gólvonalon.

Kiállítanak egy egrit, Földi kikéri második idejét.

Biros blokkolja mellé az időkérés utáni lövést.

Négy perc van még a mérkőzésből.

Steinmetz Barna is bevállal egy lövést, Földi László fogja a fejét.

Katonáson megint nincs sapka. Vámos kapásból lő el egy asszisztot, most Hegedüs blokkol.

Gerendás György is kikéri második idejét.

Deckert kiállítják, végigjátsza az idejét az Eger, érhető. Biros Péter a befejezőember, nincs előtte blokk, simán átlövi a védelmet (4:8). Biros ötödik gólját lőtte!

Egy Vasas-ejtés landol a kapu tetején.

Powers kerül ziccerbe másfél perccel a meccs vége előtt, be is lövi (5:8).

Kotsidis is betalál, rögtön a következő akciónál (5:9).

Előnyt kap a Vasas az utolsó perc kezdetén, megjáratják, Powers éles szögből tudja csak rálőni, Szécsi jól fogja a rövidet.