Hogy folytatódik a bajnokság?

hozzászólás, 2015.04.08.

Ahogy minden évben, a már befejeződött alapszakaszt a rájátszás követi. Bemutatjuk az idei szisztémát, egyben tálaljuk a bajnokság végső szakaszának jelenleg ismert menetrendjét.

14.PVSK-MECSEK F.264121-11213

A mezőny ezen a ponton három részre oszlik.

1. Az OB1-es férfi bajnokság idei versenykiírása eddig példátlan módon preferálja az alapszakaszban elért legkiemelkedőbb teljesítményeket: a tabella első és második helyezettje (Szolnoki Dózsa-Közgép és A-Híd OSC Újbuda) rögtön az elődöntőbe kerül (ez ugye azt is jelenti, hogy egymással csak a fináléban találkozhatnak!), a többieknél többet pihenhet és páholyból nézheti, ahogy kiderül elődöntőbeli ellenfelének kiléte.

A 3. helyezett (ZF-Eger) a 6. helyezettel (RacioNet Honvéd), továbbá a 4. helyezett (FTC) az 5. helyezettel (Tiszavirág Szeged Diapolo) vív két győztes meccsig tartó páros mérkőzést az elődöntőbe jutásért. Az első és az esetleges harmadik meccsen mindkét pár esetében az alapszakaszban magasabb helyen végzett klub a pályaválasztó. A győztesek két nyert meccsig tartó páros mérkőzést vívnak a bajnoki döntőbe jutásért az alapszakasz első és második helyezettjével - ennek során utóbbiaké a pályaelőny.

Az alapszakasz-győztes Szolnok a 4. helyezett és az 5. helyezett párviadalának, tehát a Fradi-Szeged párharcnak a győztesével elődöntőzik, a másik ágon az OSC elődöntőbeli ellenfele a 3. és a 6. helyezett csatájának, tehát az Eger-Honvéd párharcnak a győztese lesz.

A bajnoki döntő a hagyományoknak megfelelően az egyik fél harmadik győzelméig tart majd. (A többi helyosztónál két győzelem elegendő.)

Fontos tudnivaló hogy még az 5-6. helyért folyó párharcnak is van tétje, ugyanis az 5. hely az utolsó, amely nemzetközi kupában való szereplési jogot ad. (Az első három a Bajnokok Ligájában, a negyedik és az ötödik helyezett az Eurokupában indulhat.)

2. A 7. helyezett (BVSC Wáberers Zugló) és a 10. helyezett (Kaposvár), valamint a 8. helyezett (Vasas Plaket) és a 9. helyezett (Debrecen) az egyik fél második győzelméig tartó páros meccset vív a helyosztó magasabb szintjébe kerülésért. A pályaelőny itt is az alapszakaszban jobb helyezést elért csapatnál van.

A második szakaszban - ugyancsak az egyik fél második győzelméig tartó párharcban, az alapszakaszban jobb helyen végzett klub pályaelőnye mellett - a győztesek a 7-8. hely, a vesztesek a 9-10. hely sorsát döntik el egymás között.

3. A 11-14. helyek eldöntéséért is a fent leírtak szerint rendeznek páros mérkőzéseket, az első körben a 11. (Valdor Szentes) a 14.-kel (Pécs), a 12. (KSI) pedig a 13.-kal (UVSE) csap össze, majd a két győztes és a két vesztes játszik egymással. Ezen a szinten ismét nagyon nagy a tét, ugyanis a versenykiírás szerint a bajnokság 14. helyén végzett csapat kiesik az OB1-ből (helyére az OB1/B győztese jut fel), a 13. pedig két győzelemig tartó osztályozót játszik az OB1/B-s bajnokság második helyezettjével. (A pályaelőnyt az OB1-es csapat élvezi.)

Fontos információ, hogy ha az OB1/B győztese nem vállalja az indulást a legmagasabb osztályban, akkor az OB1 14. helyezettje játszik osztályozót (pályaelőny birtokában) az OB1-es tagságért az OB1/B második helyezettjével.

A rájátszás jelenleg ismert menetrendje (az egész rájátszás során minden tervezett időpont változhat esetleges tévéközvetítés miatt!):

18.30 Szeged-FTC

Az esetleges harmadik mérkőzések játéknapja a versenykiírás szerint április 25., szombat.

A két győztes és a két vesztes párharcának időpontjai a versenykiírás szerint: április 29., szerda, május 6., szerda és - ha kell - május 9., szombat.

?? UVSE-KSI

Az elődöntők időpontja a versenykiírás szerint: április 29., szerda, május 6., szerda és - ha kell - május 9., szombat.

A döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart majd, így akár ötmeccses is lehet. A tervezett dátumok a versenykiírás szerint: május 12., kedd, május 15., péntek, május 18., hétfő - és ha kell, május 21., csütörtök, valamint május 23., szombat.